Petitie impotriva modificarii L223 Legea pensiilor militare

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petitie impotriva modificarii L223 Legea pensiilor militare

Andi H.
Autorul acestei petitii

#151 Re:

2015-12-13 17:26

#149: -  

 corect


Musafir

#152

2015-12-13 17:27

La cat de lasi suntem ne meritam soarta.
Andi H.
Autorul acestei petitii

#153 Re:

2015-12-13 17:35

#152: -  

 deci asta e tot ce poti face? eu cred ca poti mai mult


Musafir

#154

2015-12-13 17:35

Am semnat petitia fiindca este o mare nedreptate !

Musafir

#155

2015-12-13 17:53

Se intampla in Romania.O lege organica,modificata de OUG!
Am crezut ca suntem pe calea cea buna,dar m-am inselat.Numai Tepes mai poate drege lucrurile pentru a le pune pe fagasul cel bun.

Musafir

#156

2015-12-13 18:23

discriminarea militari-magistrati

Musafir

#157

2015-12-13 18:36

Pentru ca nu este legal si nici just.
Dumitru Rinciog

#158 Coalizarea rezervistilor

2015-12-13 18:37

Semnatarii acestei petitii sunt rugati sa trimita e-mailul de contact la Secretariatul General al SCMD (sindicatulmilitariloratgmail.com), pentru o mai buna coordonare a actiunilor viitoare de stopare a acestor abuzuri la adresa militarilor romani.

D M

#159

2015-12-13 18:46

ARMATA ROMÂNĂ a fost invinsă de... conducătorii ARMATEI ROMÂNE... victorie.... ura... ura... ura...

Mulțumesc pe această cale conducerii MApN că mi-au oferit o motivație în a fi cointeresat pentru dezvoltarea carierei militare pe o durată cât mai mare(http://www.mapn.ro/cpresa/14974_Comunicat-de-presă), acest fapt având ca finalitate o pensie de mizerie.

"MULȚUMESC" (cu ghilimelele de rigoare).


Musafir

#160

2015-12-13 18:54

Acest guvern de tehnocrati este format din fosti colaboratori ai regimului Basescu. Iohanis nu face nimic altcevam decat sa duca mai departe politicile si planurile transmise de afara de marile puteri....

Musafir

#161

2015-12-13 18:59

din cauza nedreptatilor care ni se fac,batjocorii la care suntemi supusi,ilegalitatilor care se comit.
M D

#162 Re:

2015-12-13 19:01

#160: -  

 Nu cred ca guvernul are o contribuție prea mare... autorii sunt aici... http://www.mapn.ro/cpresa/14974_Comunicat-de-presă

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-12-13 19:06



Musafir

#164

2015-12-13 19:07

Stiu ca multora nu le pasa.Dintre noi,militarii rezervisti.Ba chiar si multora dintre ei,militarii activi.De ce?Pentru ca acestia nu cred ca schimbarea domnilor ii bucuria nebunilor.Multi dintre schimbaciosi nu au crezut ca se poate intampla ceva,odata ce venea si pe la noi,dreptatea.Ba se pare ca se poate.Si inca n-am vazut destul.Punct si de la capat.Oare de cate ori?
M D

#165 Re: Re: Re:

2015-12-13 19:24

#163: Andi H. - Re: Re:  

 Nu vreau sa țin partea guvernului, dar... guvernul a acționat la cererea instituției... cine s-ar fi gândit că instituția lucrează împotriva propriilor angajați. "Sărmanii" guvernanți or fi crezut că fac un bine ... cine știe?!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-12-13 19:42



Musafir

#167

2015-12-13 19:44

SARUTUL LUI IUDA !!!
Oare cine nu l-a vazut in ziua de 1 Decembrie la parada militara pe acest Ciolos insemnat de Dumnezeu pe fata care i-a fost ciupita de varsat sau bube acre ca dulci nu cred ca puteau fi.... cert este ca acest insemnat pe fata-i hadra pentru parsivenia sa cum s-a aplecat el peste un militar ramas invalid in teatrele de operatiuni militare care pentru tot restul vietii lui se va tari in scaunul cu rotile.... ei bine, cum il mai saruta pe el acest prim ministru parsiv, care in sinea lui radea cu pofta stiind ca primul lucru pe care il va face atunci cand va ajunge premier al Romaniei , va taia pensiile si drepturile militare castigate printr-o lege organica si pe deasupra promulgata si de presedintele asta asa mut si falsificator cum este el. Ei bine da, romani si totusi se poate..... Iuda a reinviat !!! Iuda s-a reinventat !!! Iuda cu sarutul lui cel scarbavnic, traieste !!! Iuda acum este primul ministru al Romaniei iar cel mai mare falsificator penal si corupt este astazi presedintele Romaniei !!!

 
 

Musafir

#168

2015-12-13 19:46

Pentru ca meritam un trai decent la pensie!

Musafir

#169

2015-12-13 19:49

Nu sunt de acord ca sa ni se ia drepturile noastre , ca urmare a muncii depuse , a privatiunilor de tot felul , a faptului ca am pierdut evenimente din viata familiei ,si ca nu am fost langa familia mea atunci cand i - a fost foarte greu . De fiecare data am fost intre ciocan si nicovala , 24 /24 cu arma in mana pentru a apara tara si poprul roman .Nu mai doresc sub nici - o forma umilinte din partea celor care conduc destinele tarii , atat pentru noi cat sipentru ceilati concetateni. Traiasca ROAMANIA.!
Gl.Bg.(rz.)Gavrila Maricel
Musafir

#170

2015-12-13 19:49

Este inacceptabil cum acesti "tehnocrati" isi permit sa modifice printr-o ordonanta de urgenta, o Lege organica, incalcand in mod grosolan Constitutia Romaniei. Asa ne trebuie daca nu reactionam, constituind un partid nou din care sa nu mai faca parte niciun reprezentant al actualei clase politice si care, sa reprezinte cu adevarat interesele Poporului Roman. Hadeti sa ne trezim !


Musafir

#171

2015-12-13 20:48

Sunt de acord cu initiatorii petitiei!
Andi H.
Autorul acestei petitii

#172 Re:

2015-12-13 21:12

#170: Gl.Bg.(rz.)Gavrila Maricel -  

 Am Onoarea sa va Salut !


Musafir

#173

2015-12-13 21:36

Am semnat aceasta petitie, intrucat in momente grele pt. Romania, singurii care se vor sacrifica si vor fi sacrificati, vor fi exclusiv militarii si politistii!
MARIUS

#174 NUMAI IN ROMANIA SE POATE INTIMPLA ASTA

2015-12-13 22:02

Constitutia Romaniei a ajuns un fel de gluma pentru cei care conduc statul roman. Armata a ajuns bataia de joc a politicienilor, tehnocratilor si cel mai grav a presedintelui tarii. Oameni buni,  ARMATA A JURAT SI JURA CREDINTA poporului roman NU LUI JOHANNIS, CIOLS, MOTOC, BLAGA, GORGHIU, DRAGNEA sau lui ZGONEA. Dragnea nu sesizeaza derapajul GUVERNULUI MEU deoarece ii suna catusele la urechi, dar ceilalti PSD-isti ce fac? Unde este INTERESUL NATIONAL, generalul cu 4 stele GABITA OPREA?  Sa dai guvernarea din mina, sa ai majoritate in parlament si sa admiti ca o lege organica sa fie schimbata cu o OUG a unui guvern trimis de FMI cu sarcini clare, este sinucidere politica. Daca ordonanta este acceptata tacit de PSD s-au sinucis politic si  nu vor mai avea nici o credibilitate pentru tara asta. ALO nenea DRAGNEA asta se numeste derapaj sau ai derapat mata? Asa a inceput si in 2010 cu taiera pensiilor militare, apoi au urmat numai nebunii si nedreptati pentru toti cetatenii acestei tari, 25 % la salarii, ajutoare sociale taiate, spitale si scoli inchise. Bani vedeti unde sunt.  Cum e posibil o tara care are a treia crestera economica in UE sa intre intr-un proces de taiare de salarii si alte drepturi? Salariul minim ramine 1050 desi fosta guvernare avea bani pentru majorare la 1200, astia nu mai au. Chiar nu sesizati in ce lume traim??? Suntem umiliti si calcati in picioare, nu numai militarii, ci toate catgoriile sociale si profesionale. ASTA E NOUL INCEPUT .... Basescu, Anastase, Udrea si Boc au fost mici copii pe linga ce va face JOHANIS si GUVERNUL MEU alaturi de MULT PREA FERICITUL GUVERNATOR AL BNR MUGUREL ISARESCU...


Musafir

#175

2015-12-13 22:18

Lăsati militarii sa-si trăiască viata in demnitate! Cum să scadă pensiile militarilor si sa creasca veniturile presedentiei cu 40%??? Oare au înnebunit de tot romanii sa permita asa ceva???