Il vrem pe Ponta înapoi!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Il vrem pe Ponta înapoi!


Musafir

#51

2015-11-06 11:02

In acest moment cel mai potrivit pentru de Prim Ministru este VICTOR PONTA.Avea o echipa care a reusit sa puna economia pe linia de plutire . la ora actuala nu se gaseste un alt om capabil sa conduca Guvernul.
Muie Ponta

#52 Muie Ponta

2015-11-06 11:03

Muie Ponta,huooo hotilor,a-ti uitat ce rau a facut PSD-ul poporului roman,in frunte cu Iliescu,javrelor,criminalilor.


Musafir

#53

2015-11-06 11:13

Cred ca guvernul Ponta a fost cel care a remediat in parte nedreptatile sistemului ticalos al Basistilor. Daca ar avea sansa de a continua proiectele incepute cred ca romanul de rand ar avea dreptul la un trai decent si automat toti cei aflati in afara tarii ar putea reveni acasa. Doar cu Ponta vom putea sa NE LUAM TARA INAPOI !!! de la Basescu cu chip de neamt dar cu aceleasi intentii pagane impotriva poprului roman.

Musafir

#54

2015-11-06 11:13

Pt.cã , a fost singurul p.m. care s-a uitat si înspre popor!

Musafir

#55

2015-11-06 11:15

A fost cel mai bun premier ,care s-a implicat in problemele si nevoile tarii!Sustin Victor Ponta!

Musafir

#56

2015-11-06 11:15

e singurul politician care a facut ceva pt romani si pt Romania

Musafir

#57

2015-11-06 11:16

Cum sa nu semnez,cand cel ce de 26 de ani incoace,din tot ce a promis atunci cand l-am votat a si facut,chiar daca nu tot,ca doar cine nu a vrut nu a vazut,cam cate piedici si contre i s-au pus,adica Victor Ponta,este in momentul de fata victima manipularilor mafiei basiste,mafie care l-a influientat si pe Iohannis.Multi dintre noi credem ca de fapt si Iohannis,dupa cum s-a comportat de la alegeri ,din prima zi cand a fost''ales'',face parte din aceeasi gasca,fiind inconjurat numai de penalii PDL-isti.Noi toti cei ce nu mai vrem sa vedem picior de PDL-ist in guvernarea tarii,la butoane,indiferent,ca sunt din parlament,servicii,justitie,noi cei ce l-am votat pe Ponta in 2012,noi cei care nu ne simtim tradati de Ponta,chiar daca si el s-a inconjurat de multi tradatori-vezi Dragnea,Oprea,Zgonea,D.Cconstantin si altii-in care a avut incredere desi nu meritau,dar poate ca pur si simplu a fost fortat sa accepte asemenea oameni in jurul lui,il vrem pe PONTA,inapoi.Nu pot decide in locul a 5 milioane si ceva de votanti ai lui Ponta,doar 2o-3o mii de persoane ce au iesit in strada.Nu putem iesi toti,doar vedem ca marea majoritate a celor prezenti seara de seara sunt manipulati.Sunt si oameni de buna credinta si multi,multi din cei prezenti la manifestatii,dar eu vad si multi agitatori,probabil platiti de mafia portocalie,care stie cel mai bine sa faca asta,sa deturneze orice,in favoarea lor.


Musafir

#58

2015-11-06 11:16

Ar fi bine sa depunem si o contestatie la demisia lui VICTOR PONTA! Eu una, cred in continuare in OMUL VICTOR VIOREL PONTA!!
musafir

#59 Hahaha

2015-11-06 11:19

Linjetil in cur pe Ponta,javrelor,nu o sa mai revina niciodata Ponta.Ne pisaam pe petitia voastra de cacat,asa de prosti sunteti ca si Ponta daca credeti ca veti rezolva ceva cu aceeasta petitie ordinara


Musafir

#60

2015-11-06 11:20

SUJETI PUUUUULAAAAAAA PONTA LA PUSCARAIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 


Musafir

#61

2015-11-06 11:21

SUJIVA TI PUUUUULAAAA LU HECTOR!!!!!!!!!!! PONTA LA PUSCARAIEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#62

2015-11-06 11:22

A fost singurul prim ministru care a iubit cetatenii!

Musafir

#63

2015-11-06 11:23

Pentru ca Ponta a fost un prim-ministru bun, care le-a stat in gat Johano-basistilor si au reusit sa-l faca sa demisioneze doar cu ajutorul imbecililor din strada, aceiasi feibucisti cu creierele arse de calculator care l-au si votat pe Ciolanis.

Musafir

#64

2015-11-06 11:24

Ponta e cel mai bun Prim-ministru, cel mai bun roman, il vrem Presedinte...!

Musafir

#65

2015-11-06 11:25

Ponta in acest moment e in boxa acuzatilor la Inalta curte de casatie si justitie.Voi sunteti madru cu un asemenea om? Un plagiator,un hot,un criminal? Mai oamenilor,voi sunteti intregi la cap? Iar pentru aia care ne-a facut "imbecili" pe cei care am iesit in strada,sa iti iau familia in pula,imbecili sunteti voi cu toata familia voastra,cu Ponta in frunte


Musafir

#66

2015-11-06 11:26

Este singurul prim ministru ,educat si tinar care a respectat angajamentele luate pentru populatia acestei tari

Musafir

#67

2015-11-06 11:30

DESI CRED CA ESTE DTARDIV DAR SA SPERAM CA DACA SI AVOCATUL POPORULUI A FACUT SESIZARE LA CURTEA CONSTITUTIONALA , SI A CONTESTAT DEMISIA LUI VICTOR PONTA , SA SPERAM CA MAI ESTE O SANSA CA ACEST OM SA REVINA IN FRUNTEA TARII, A GUVERNULUI ROMANIEI. ESTE MARE PACAT CA SA CONTESTI UN OM CARE A FACUT NUNMAI SI MNUMAI BINE, NU POT SA INTELEG CE LIGHIOANE DE OAMENI POT FI ACESTI PDL-JOHANISTI CARE VOR SA INTRE CU FORTA SI CU BASTOANELE SA NE REDUCA PE TOTI LA TACERE , PANA LA URMA !TREBUIE SA IESIM SI SA-L REPUNEM PE EROUL NOSTRU VICTOR PONTA PE LOCUL CARE A FOST SI SA CONDUCA ROMANIA SI GUVERNUL ASA CUM STIIE EL DE BINWE SA O FACA !
o tanara

#68 Miroase a aroganta

2015-11-06 11:34

Va dezamagesc spunandu-va ca, doar pentru ca generatia voastra este mai in varsta, nu inseamna ca este si mai evoluata, acest lucru vazandu-se clar in comentariile agramate prezente aici. 


Musafir

#69

2015-11-06 11:34

Pontistilor,ati pierdut o data (la alegeri),si acum ati pierdut din nou.Muistilor ,sunteti niste oameni prosti,de aia tot pierdeti,in frunte cu ponta (cu "p" mic intentionat).AM CASTIGAT,POPORUL A CASTIGAT,mergeti si plangeti in alta parte dupa jegul vostru.


Musafir

#70

2015-11-06 11:36

Ponta este celmai bun ptr a conduce o tara dupa parerea mea

Musafir

#71 Re: Re:

2015-11-06 11:38

#13: - Re:  

 Si tu ar trebui sa mai treci pe la orele de limba română 


Musafir

#72 Re:

2015-11-06 11:41

#65: -  

 VAI DE CAPUL TAU PROST CE ESTI CE DRACU AI IN CAPUL TAU DE NU ESTI ACASA CU MINTREA? BASESCU A TAIAT PENSII, SALARII ALOCATII, INDEMNIZARII, A INVOCAT CRIZA PENTRU A DA TUN DUPA TUN CU TOTI ACOLITII LUI! DAR OMUL ASTA CE RAU A FACUT ? CA VA REDRESAT TARA!? CA A DAT SALARII LA SANATATE SI IEDUCATIE, CA ACRESCUT SALARIILE INCLUSIV TIE SI ACUM ESTI UN NERECUNOSCATOR INRAIT FARA MOTIV SI CA A FACUT NUMAI SI NUMAI LUCRURI BUNE PENTRU TARA ASTA !!??  JOHANIS POATE FI IN BOXA ACUZATILOR PENTRU JAFUL CU CASELE CARE I LE-A LUAT LEGEA INAPOI! PENTRU ASTA TREBUIE SA FACA SI EL PUSCARIE SUII VOI IL APARATI ?? SE VEDE DIN AVION CA NU A FACUT NIMIC PENTRU TARA ASTA NIMIC BUN DAR RAU PRIN TOT CE FACE DA ! SI ASTA DE LA BUN INCEPUT DECAND A SPUS CA EL VREA GUVERNUL LUI...CU CE DREPT CAND ACEST GUVERN A FOST VOTRAT DE 5350000 DE OAMENI , ROMANI ADEVARATI SI OAMENI SIMPLI CARE NU STIU CE SE INTAMPLA LA ACEL NIVEL DE UNDE SE INFRUPTA HOTII CU GULERE ALBE !


Musafir

#73 Re:

2015-11-06 11:44

#69: -  

 MUIST ESTI TU CU TOT NEAMUL TAU DE  PROSTI SI IMBECILI CE SUNTETI FRAIERULE SI JIGODIE CE ESTI! IN CAPUL VATRU CRED CA AVETI CACAT NU CREER

useru323tm

#74 Re:

2015-11-06 11:44

#14: -  

 A făcut pentru el și sleata lui de comunisti date draq de ninformat ,ce a aplicat până acuma e din programul PNL-istilor dar de ce să vedem adevaru si realitatea dar și minciuna e o vorbă  nu?


Musafir

#75

2015-11-06 11:44

nu cred ca e bine pentru tara toata acesta mascarada asta duce la haos si dstabilizare PONTA TREBUIE SASI DUCA MANDATU PINA LA CAPAT ......