Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!


Musafir

#426

2015-11-04 16:22

demisia ... demisia ...

Musafir

#427

2015-11-04 16:22

Am semnat aceasta petitie pt faptul ca nu pot sa vad cum copii mor de foame,spitalele sint pline de gindaci si mizerie oameni batrini fara ajutor se chinuie singuri si acesta persoana fara nerusinare umbla imbracat in aur.Nu pot sa accept.Dumnezeu a zis ajuta-ti aproapele nu te fali ..Afara prea fericitule

Musafir

#428

2015-11-04 16:22

schimbare

Musafir

#429

2015-11-04 16:22

Nu reprezinta biserica ortodoxa.

Musafir

#430

2015-11-04 16:24

Am semnat pentru ca m-am saturat de ipocrizia unor preoti ortodocsi, de nepasarea si nesimtirea de care dau dovada. Acest presimpatic s-a ingrasat si s-a ingrosat si a dat cu piciorul la tot ce poate fi compasiune si bun simt. Este timpul sa cada.

Musafir

#431

2015-11-04 16:26

Semnez aceasta petitie pentru ca acest preafericit e prea fericit pe spinarea omului amarat . Eu stiu una si buna . Isus facea minuni .vindeca bonlavii si hranea flamanzii .nu purta haine scumpe ori aur si nici mertan cu scaune incalzite nu avea . Acest escroc prea fericit Daniel trebuie sa dispara ..

Musafir

#432

2015-11-04 16:26

Pentru ca nici Biserica nu are voie sa faca abuz de putere


Musafir

#433

2015-11-04 16:26

Daca sunt adevarati slujitori ai bisericii si ai lui Dumnezeu,sa-si dea hainele de aur jos de pe ei,sa dea banii la cei nevoiasi si sa fie alaturi de cei care sufera asa cum a facut ISUS!

Musafir

#434

2015-11-04 16:26

Pentru ca nu sunt de acord cu "mafia" pe care o conduce Preasfințitul !!!

Musafir

#435

2015-11-04 16:27

Vrem o schimbare acest preafericit cum i se spune ai un iubitor de bani un fals Iisus no fost plin de aur Iisus no umblat an masini scupe Iisus sia varsat sangele pentru poporul sau acest personaj nea vandut pe treizeci de arginti cum a fost vandut Iisus de Iuda!!!

Musafir

#436

2015-11-04 16:27

Da este adevarat prea bine le merge acestor zisi credinciosi si poporul vai de el.

Musafir

#437

2015-11-04 16:27

Biserica ar trebui sa fie o entitate nesubventionata de stat. Preotii ar trebui sa traiasca precum oamenii de rand si nu in vile si cu masininde lux. Ei fac manipulare politica asupra maselor de oameni, enoriasi, in loc sa sfatuiasca omul ranit si dezamagit sa ia decizii sincere. De aceea dispare credinta din randul oamenilor. In plus subventionati de stat tot tre sa ia bani la orice forma de slujba. Mi se pare strigator la cer!!!

Musafir

#438

2015-11-04 16:27

sa cada jos toti excrocii

Musafir

#439

2015-11-04 16:28

Daniel nu are nimic in comun cu religia crestina.

Musafir

#440

2015-11-04 16:28

Desi nu sunt fizic langa romanii mei caci sunt in anglia de doi ani de zile ma doare ce se intampla in tara nea cu generatia mea sufletul meu e alaturi de voi bravo romania nu va opriti pana nu curatati tara de jegurile astea infecte care ne.au distrus viitorul din cauza lor sunt departe de semenii mei pt ca din cauza lor nu aveam ce manca poate in tara bravo romania !!!!!!in sfarsit te trezesti!!!!

Musafir

#441

2015-11-04 16:28

Pt ca Plpreotimea a uitat smerenia in fata lui Dumnezeu. Pt ca popii au uitat sa isi iubeasca aproapele.. au uitat din cele 10 porunci.

Musafir

#442

2015-11-04 16:28

DECE NU ????? NU VAD IN ACEST OM NIMIC SFANT. ESTE UN...NENE BATRAN PLIN DE BANI SI ...MATE GROASE.

Musafir

#443

2015-11-04 16:28

Jos coruptia si falsitatea...

Musafir

#444

2015-11-04 16:29

Pentru ca neam saturat sa fim condusi de popi patriarhi episcopi si alti mafioti.jos cu ei.isi plimba curul in masini de lux si altii merg la munca pe jos.indiferent de ce timp este afara.ploi ninsori vant ger si altele.ei neinvitati nu vin nicaieri.dar la usile noastre vin sa le dai ajutor ptr constructia unor catedrale.te invitam sa demisionezi mai hotule

Anonymous

#445

2015-11-04 16:29

nu doresc sa avem dictatura bisericii


Musafir

#446

2015-11-04 16:30

Pentru ca e un sarlatan ordinar si burdusit si nu are ce cauta in fruntea bisericii ortodoxe si nici la coada ei. Nu face nimic bun pentru poporul asta chinuit si atat de incercat de toate cele, pentru ca nu vrea si nici nu.i pasa.Acolo e nevoie de un om intelept,bun,drept, milos si iubitor de tara si popor, de unul care sa fie in multime si sa fie pentru ea. Iar asta trebuie legat, judecat si bagat la puscarie.

Musafir

#447

2015-11-04 16:30

Dacă ei sunt satanisti ca asculta muzica rock, voi ce sunteți ca va luați la întrecere cu statul, care sa fure mai mult, statul sau voi .
RUȘINE SA VA FIE .
Dumnezeu sa-i odihnească în pace pe cei stinși din viața în incendiu .

Musafir

#448

2015-11-04 16:30

Vrem mai multe spitale nu biserici. Cu banii ce construiesc biserici, ar putea sa mărească salariile medicilor.

Musafir

#449

2015-11-04 16:31

Vrem sa i dam jos pe nenorocitii astia care nu fac nimic pentru oamenii de rand De ce?............ nu a donat pielea de pe el pentru tinerii care au nevoie
Cezar

#450 Re:

2015-11-04 16:31

 

A cere "demisia" Patriarhului Daniel este un non - sens, pentru ca Biserica nu e partid politic si are o cu totul alta organizare, ierarhica, nu democratica. Nici macar nu a fost ales prin votul poporului, deci nu se poate cere demisia lui, asa cum se cere demisia politicienilor. Sunt o multime de lucruri de schimbat in bine in ce priveste modalitatea de actiune si dialog cu oamenii a Bisericii, dar asta nu se rezolva cerand "demisia" Patriarhului.
 
Pe langa asta, a cere "demisia" Patriarhului va aseaza in rand cu ateii, iar ateismul este o absurditate.
Realitătile invizibile şi imateriale (Dumnezeu, ingerii, diavolii) nu sunt mai putin adevărate decat cele vizibile si materiale. Nu există doar lumea aceasta materială, doar ceea ce se poate observa si măsura. Sunt foarte multe argumente si dovezi că există Dumnezeu si viata vesnică de dincolo de moarte (atât argumente rationale, cât şi foarte multe fapte supranaturale, miracole). In acest sens, recomand si un blog foarte interesant:
 
http://www.cezar-iasi.blogspot.ro
De pe acest blog recomand, in primul rand, articolul cu titlul Argumente si dovezi ale existentei lui Dumnezeu si a vietii vesnice de după moarte (articolul cel mai amplu, din partea de jos a blogului). In afară de acestea, blogul contine: inregistrări video cu miracole, videoclipuri, filme documentare, legături cu numeroase site-uri foarte interesante, posturi TV si radio on-line, cărti care pot fi citite direct pe internet (fără a necesita descărcare), articole foarte interesante. Vă recomand să intrati pe blog, să-l studiati si să-l trimiteti mai departe ca să folosească si altora.
 
Recomand si documentarul Minuni Euharistice (subtitrat in romană) - Documentar foarte interesant, prezentat chiar de un fost ateu, despre minuni si mai ales prezenta reală a Domnului Isus Cristos in Euharistie, confirmată si de investigatiile stiintifice. Vizionati documentarul accesand linkul următor si trimiteti-l mai departe:

#5: -