Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!


Musafir

#26

2015-11-04 11:12

Demisia la toți.Începând cu Victor Ponta...

Musafir

#27

2015-11-04 11:17

pentru-ca si-au facut adevarate imperii ,unde stau in lux si bunastare , sunt copii saraci pe strazi ,sunt copii bolnavi sunt batrani neputinciosi care nu au un acoperis deasupra capului iar ei dorm in puf ! jos cu ei ,jeguri ordinare ! respect preotii adevarati nu lichelele !

Musafir

#28

2015-11-04 11:29

Nu sunt in masura sa judec pe nimeni dar dupa PAREREA MEA in noapte incidentului din Colectiv trebuia sa bata CLOPOTELE in Biserici dar ai mei miau zis in tara nu sa auzit nik doar sirenele de la Smurd. Eu sunt in Italia dar imi pare rau pentru semeni mei...


Musafir

#29

2015-11-04 11:30

Fiindcă nu e corect . Si mai spun ca in numele lui Dumenezeu :))

Musafir

#30

2015-11-04 11:32

pentru schimbare si pentru eliminarea raului care s-a instalat si in credinta fata de Dumnezeu ,care nu a lasattyestamentul sau pentru persoane corupte

Musafir

#31

2015-11-04 11:39

RUGAM INALTUL CONSILIU ECUMENIC AL ROMANIEI SA SE SESIZEZE CU PRIVIRE LA FARADELEGILE COMISE DE NUMITUL
Dan Ilie Ciobotea (intrat in monahie sub numele de Daniel) SI SA DISPUNA DEMITEREA ACESTUIA DE URGENTA !
Mai întâi de toate ținem să vă reamintim că Biserica Ortodoxă Română, al cărei cap viu este Domnul Dumnezeu și Mântuitorul nostru Iisus Hristos nu este un cult religios oarecare din România, ci este Biserica Neamului Românesc, numită mamă de marele poet Mihai Eminescu .Când ați fost ales patriarh ați afirmat (există înregistrare video) că nu veți putea să conduceți Biserica decât cu sprijinul și sfatul tuturor membrilor Bisericii. Pe cine ați consultat din Biserică de a lungul anilor ?Cunoaștem faptele dvs. imorale, cunoaștem apartenența dvs. la această organizație criminală numită masonerie, unde ați ajuns până la gradul 33!Cunoaștem teroarea în care țineți preoțimea ortodoxă românească prin taxe, șantaje, amenințări, caterisiri ș.a.m.d.! Noi ne desolidarizăm de toate ereziile și de toate faptele dvs. apostate și anti-românești! Ne este rușine cu dvs. și nu ne reprezentați demn Biserica!

Musafir

#32

2015-11-04 11:46

Nu a miscat mai nimic pentru oamenii nevoiasi,stie sa judece si sa se plimbe In masini de lux de ultimul tip Pe la guvern,sa-i cante domnului Ponta "Aliluia" si colegilor lui!

Musafir

#33

2015-11-04 11:50

Sa lase locul unui om cu suflet unui preot adevarat .

Musafir

#34

2015-11-04 11:51

NU REPREZINTA DIVINITATEA MAI DEGRABA CLASA POLITICA . ATITUDINEA LUI ESTE CA CEA A POLITICIENILOR.

Musafir

#35

2015-11-04 11:53

DA,CEREM DEMISIA NESIMTITILOR SI IMBUIBATILOR DIN BISERICA ROMANA ORTODOXA!SUNT HOTI CARE JEFUIESC LA DRUMUL MARE!
DACA TE DUCI LA BISERICA SI NU AI BANI,NICI NU SE UITA LA TINE,BA TE MAI TRATEAZA SI CU AROGANTA.TE PUN LA PLATA PENTRU ORICE, ACATISTE (PE CARE LE POMENESC IN FUNCTIE DE SUMA DE BANI PE CARE O PRIMESC), CE SA MAI VORBIM DE NUNTI,BOTEZURI,INMORMANTARI. RUSINE SA LE FIE!! IISUS A PROPOVADUIT BUNATATEA IAR CE FAC PREOTII NOSTRI E O MIZERIE!

Musafir

#36

2015-11-04 11:56

M am saturat de hoți,aș vrea să fur și eu dar nu am de la cine,nici măcar carte de muncă nu am,muncesc încontinuu de la 18 ani,în prezent am 40 și nu am decât 4 ani vechime!!!așa ca jos cu sugativele!

Musafir

#37

2015-11-04 12:01

Ar fi minunat ca acest arogant,fatarnic si avar sa-si de-a demisia dar nu cred c-o va face...la ce salariu si beneficii are!Atat el cat si popii mai mici ar trebui sa de-a exemplu de smerenie,omenie,bun simt,respect,credinta si modestie,dar din pacate ei sunt exact opusul...au haine scumpe si cereri tot mai mari de la enoriasi,masini foarte scumpe si echipamente de ultima generatie acasa si-n biserici...pe unii ii sustin comunitatile cu de toate si apoi mai au si pretentii la salarii mari.

Musafir

#38

2015-11-04 12:03

Am ajuns sa urasc biserica si slugile lor .In anul 2013/ 21 decembrie a murit taticutul meu si protopopu ca sa vina sa savarseasca slujba a trebuit sa ii platesc 250ron cand de fapt el imi facuse chitanta pe 90 ron si tin sa spun ca eu in adolescenta cantam in corul biserici si nu a tinut cont de asta eu cantam gratis fara bani RUSINE !!!!!!!

Musafir

#39

2015-11-04 12:03

Nu e persoana care poate reprezenta valorile credinței crestin ortodoxe. Nu e decât un îmbuibat plin de aroganta. Mai bine ar lua exemplu de la papa Francesco

Musafir

#40

2015-11-04 12:06

Pentru că e un nesimțit care se roagă pentru sufletele celor plecați dintre noi intr-un mod atât de tragic, doar dacă este invitat, nu din vocație

Musafir

#41

2015-11-04 12:10

Mam saturat de toate scursurile societatii care vor bani degeaba si noi oamenii de rand muncim ca niste robi!

Musafir

#42

2015-11-04 12:11

Ptr ca cu totii santem si ramanem romani indiferent unde ne aflam prin lume!

Musafir

#43

2015-11-04 12:14

Am semnat pentru ca nu mai suport sa vad cum tinerii de azi se chinuiesc sa-si gaseasca un loc de munca dupa ani si ani de studii si masterate iar Preafericitii si PreaBurtosii si PreaMaritii se lafaie in masini pretioase, sunt plini de aur, nu platesc taxe si impozite, nu ajuta pe nimeni, vor sa fie invitati speciali la o tragedie care a indurerat o lume intreaga doar pe ei nu. Credinta fiecaruia este in sufletul lui, nu avem nevoie de Poleiti sa ne spuna asta. Sper din tot sufletul ca proiectul catedrala neamului sa se transforme in orice altceva doar in lacasul capuselor astora NU. Multumesc

Musafir

#44

2015-11-04 12:15

Sa scapam de diavolul asta. Cine e monstrul asta si de ce avem nevoie de noi? Poleit in aur intr-o rara distrusa de lacomia celor de la putere in slujba carora este! Rusineee! Jos cu mascariciul!

Musafir

#45

2015-11-04 12:16

Asa cum Vaticanul si a gasit cel mai de pret si bun papa François asa si
Romania isi poate alege un patriarh
Bun si bland fara bogatii pe pamant
A propos la ce i trebuie unui popa
Bogatie ?
poporul român creștin ortodox

#46 danieeleeeee! ce-ai făcut măi tată măi?

2015-11-04 12:18

danielleee! tu pricepi că doctorii au venit în spitale fără să fie chemați? au venit să ajute cu tot ce au putut. au fost îngroziți de ceea ce au trăit, au plâns, au vorbit, au reparat, au făcut tot ce au putut, fără invitație specială. tu unde ai fost bre?

păi ce facem danieleeee? tu pricepi că alte biserici, chiar și de peste hotare, au avut oficiali prezenți la evenimentele sociale, la așteptările societății, la chin, la suferință? ei au fost *mai umani* decât tine.

înainte să pleci va trebui să te spovedești pentru incompetență colectivă. o faci față de popor. se schimbă rolul, de data aceasta tu vii la noi. poate te vom ierta!

daniellleee! ți-a înnegrit aurul mințile danielleee!

vai de noi danieleeee cu unul ca tine!


Musafir

#47

2015-11-04 12:18

Cu mare drag semnez aceasta petiție ✌

Musafir

#48

2015-11-04 12:20

Jos cu mafia trădătorii de tara și cu hoții din România

Musafir

#49

2015-11-04 12:21

Merge si Asa Nu se Mai poate !!!!!

Musafir

#50

2015-11-04 12:22

Vreau să cadă corupția!!