Transformarea "Cateralei Neamului" in "Spitalul Neamului"

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Transformarea "Cateralei Neamului" in "Spitalul Neamului"


Musafir

#626

2015-11-05 21:57

Pentru că avem nevoie de un spital.

Musafir

#627

2015-11-05 22:02

Semnez pentru , o tara care sa puna mana sa munceasca , pentru oamenii calificati la locuriile de munca , pentru partide care promit inainte de a fi alesi ceva sa si faca , confiscarea averilor facute ne justificate ,nu vreau pe nimeni la conducere cu litigi sau alte dosare penale , gradinite,spitale,scolii, fara sa-mi ceara banii la inceput de an. pentru :banci,scaune ,culegerii fara sa primesc un bon fiscal ,etc.nu vreau s nu m-ai vad gropi (Dorel) bordurii , parcuri inutile , vreu un primar care face ce e prioritar pentru un oras , nu artifici,concerte, amante,si concedii prin nustiu ce tara . sa ajute taranii s-a cultive ultima palma de pamant, legea sa fie lege pentru toti.etc,etc.

Musafir

#628

2015-11-05 22:03

Cristos a daramat un templu,noi construim mii


Musafir

#629

2015-11-05 22:09

Am semnat pentru ca sufletul imi este plin de scarba, sila, cand vorbesc de politicinei, de biserica. Cred in Dumnezeu, doar in el, nu in ce face biserica. Nu vad nici o diferenta intre camatari si biserica. Catedrala neamulu, fericita as fi sa stiu ca nu se va construi,

Musafir

#630

2015-11-05 22:17

Cred ca un spital este mult mai util decat o casa a domnului impopotonata! Biserici sunt suficiente!

Musafir

#631

2015-11-05 22:25

Pentru binele poporului roman

Musafir

#632

2015-11-05 22:41

Sunt la o varsta destul de inaintata dar n.am vazut nimic bun .S-au schimbat atatia presedinti ,ministri.......gresesc,doar Mugur Isarescu vad ca ramane si majoritatea stiu de ce. Oricum,imi doresc sa fiu mai realista .Chiar daca nu s-a schimbat nimic pana acum ,voi, tinerii luptati pentru a face tot ce credeti ca e mai bun si in folosul poporului si a viitorului lui. Dar eu va spun ,nu plecati la lupta pe cont propriu. Fara ajutorul lui DUMNEZEU nu veti reusi, pentruca hotii,banditii ,cei care conduc ,sunt la randul lor condusi de satan.Nu va ganditi la nici un popa ci voi cei cu initiative si vointa sa-L aveti pe Dumnezeu in inima si cu siguranta veti reusi.

Musafir

#633

2015-11-05 22:50

Pentru un viitor mai bun ,pentru oameni simpli si neajutorati ce au nevoie de ingrijiri ,sunt oameni care nu stiu cei un spital ,cu tot respectul pt.biserici si catedrale schimbativa ideiile si opritiva din a cere bani,ascultati si ajutati persoanele neajutorate.Va multumesc anticipat

Musafir

#634

2015-11-05 23:50

500 spitale in Romania , 18.000 de biserici ... Nu mai am nimic de spus .

Musafir

#635

2015-11-06 01:11

Semnat!!Hai semnati si voi!

Musafir

#636

2015-11-06 02:04

  1. sunteti niste hoti si voi,va-ti gasit motive sa faceti si voi vre-o doi bani...de ce nu e gratuit daca va pasa? (ma refer la acest site)

Musafir

#637

2015-11-06 02:52

Nu de lacasuri si persoane care sa ne inmormanteze persoanele dragi avem ci de lacasuri si oameni care sa ne salveze !!!!!!!!

Musafir

#638

2015-11-06 03:17

Mi as dori sa avem și noi spitale ca în celelalte tari din Europa. Fara atâtea biserici ca ne putem ruga oriunde, Dumnezeu este lângă noi oriunde nu trebuie sa mă duc la biserica sa fiu aproape de el. Cred în Dumnezeu și n am nevoie de intermediari dak vreau sa vorbesc cu el, mai ales de unii care vor sa ți ia și ultimul ban din buzunar. Biserica una zice și alta face de aia nu mai are nimeni încredere în popi. Toți vor sa se facă preoți k este o meserie bănoase. Eu credeam k a fi preot înseamnă altceva, înseamnă sa ai har, sa fi cinstit, sa ți iubești aproapele, sa fi mai smerit dekt restul lumii pt ai aduce și pe ceilalți pe calea cea buna, și nu contrariul....Ei, prin atitudinea pe care o adopta îndepărtează oamenii de biserica....Cum as putea sa cred în astfel de preoți knd ei sunt cei mai mari hoți, vin cu Maserati, Mercedes, la biserica knd lumea moare de foame,knd ei încearcă sa ne manipuleze, sa ne spele creierul folosindu se de numele Domnului, sa ne ia și ultimul ban din buzunar orikt de amărâți am fi și profita de suferințele și slăbiciunile oamenilor, și eu sa mă duc sa pup mana preotului?!.... nu se poate așa. ....ne trebuie spitale nu biserici, doctori nu mii de popi...ne pleak toți doctorii buni din tara k avem niște standarde de lumea a treia în ceea ce privește sistemul sanitar. Ajungi la spital și în loc sa te faci bine ieși cu picioarele înainte de acolo. Te îmbolnăvești și mai tare de atâta mizerie, miros, de ce condiții găsești în spitale, îți cade moralul de tot knd ajungi acolo, și vorbesc din experiența ca am colindat spitalele destul de mult cu bunicul meu și knd intrat simțeam eu k acolo e sfârșitul, dar pai cei bolnavi....nici nu vreau sa ma gandesc ce a fost in sufletul bunicului meu knd a ajuns la spital, ca ma implora sa nu l las sa doarma acolo, sa l iau aksa sa i fak perfuzii și mie mi se rupea sufletul k nu puteam face nimic...Cum sa se mai insanatoseasca oamenii in condițiile astea?!.. imi doresc din tot sufletul sa se schimbe ceva în tara mea pt k as vrea sa pot locui în ea dar pana acum nu prea a fost posibil. Mă întorc de fiecare data, dar condițiile mă împing sa plec iar. Acum preafericitul a văzut k s a răsculat lumea și invoca motive de sănătate k sa se retragă cum a mai făcut o și după ce se liniștesc apele revine. Nu are argumente în fata replicilor oamenilor și invoca rânduiala bisericii....care rânduiala? Unde scrie? Legile făcute după bunul lui plac sa fak buzunarul kt mai mare? Nu i mai ajunge kt a furat? El este răul dintre noi și trebuie inlaturat!!!!!

Musafir

#639

2015-11-06 04:12

pentru a avea credinta nu-ti trebuie multe biserici dar, pentru a avea un popor sanatos, numarul de spitale nu este niciodata prea mare.

Musafir

#640

2015-11-06 04:30

Sunt de parere ca avem mai mare nevoie de spitale decit de biserici!

Musafir

#641

2015-11-06 05:01

E mai folositoare un spital decât o biserică. Biserici ajunge câte un fel din fiecare. Și așa sunt goale

Musafir

#642

2015-11-06 05:27

wow,..ce frumos ar fi!!!

Musafir

#643

2015-11-06 05:39

Gata cu hoția si indeferenta.

Musafir

#644

2015-11-06 05:54

sunt de acord

Musafir

#645

2015-11-06 05:56

Pentru ca exista destule biserici si nu are nevoie nimeni de o catedrala in plus.

Musafir

#646

2015-11-06 06:03

Pentru ca este normal sa avem mai multe spitale dacat biserici poti sa te rogi oriunde nu neaparat in biserica credinta este in suflet iar la noi bisericile au devenit locuiri in care oamenii sunt primiti numai daca cotizeaza

Musafir

#647

2015-11-06 06:09

Rugaciunile ti le poti face si acasa, tratamentul de specialitate nu.

Musafir

#648

2015-11-06 06:22

Pentru ca uneori pe traiectoria viața -moarte spitalele cu semenii noștri profesioniști sunt cei care ne dau ceva speranțe ! Nu ticăloșii ăștia care iau bani si de la vii si de la morți!

Musafir

#649

2015-11-06 06:25

Pentru dreptate si o tara europeana

Musafir

#650

2015-11-06 06:32

Credinta o avem in suflet si chiar cum as spus Domnul Isus Hristos ne rugam in cel mai mic coltisor,unde sa fim doar noi si Dumnezeu.!!!!!!!credinta nu consta in maretia locului in care ne rugam.