VREM SPITALE NU CATEDRALE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția VREM SPITALE NU CATEDRALE


Musafir

#926

2015-11-02 23:00

Pt ca m-am saturat ca banii mei impozitati de stat sa hraneasca cultele.

Musafir

#927

2015-11-02 23:11

Pentru siguranța viitorului copiilor nostrii,pentru sansa la viață și la educație!
Skorm

#928 Re: Re:

2015-11-02 23:13

#639: Florino - Re:  

 Dumnezeu nu exista. Citeste o carte... Du-te la scoala...


Musafir

#929

2015-11-02 23:20

Pentru ca spitalele sunt m-ai importate deoarece salveaza vieti

Musafir

#930

2015-11-02 23:54

ca sunt satul de popi care fura si spitale cu sobolani in ele

Musafir

#931 Vrem spitale BOR-atilor!

2015-11-03 00:01

Pentru ca avem mare nevoie de spitale noi,dotate corespunzător, pentru copii noștri,pentru bătrânii pensionari,pentru noi ceilalți.Pentru ca vreau să fim tratați civilizat și omenește ca în orice țară europeană...Pentru ca nu mai vreau sa dau șpăgi la medici,la asistente,la îngrijitoare, sa fiu nevoit sa-mi cumpăr mie sau copilului meu medicamente....Pentru ca m-am saturat de nepăsarea nenorociților de autorități care promit ca o sa fie mai bine (pentru ei!),ca o sa construim spitale,școli,grădinițe sau dracu mai știe ce au promis prin campanii electorale sau emisiuni tv!


Musafir

#932

2015-11-03 00:13

Pentru ca ne-am saturat de atatea biserici la fiecare statie de tramvai este cate o biserica locuiesc in cartierul Pantelimon mai exact la Piata Delfinului si avem 7 biserici pe nici 2 km si un singur spital. Pai vi se pare corect?

Musafir

#933

2015-11-03 01:05

Pt a se trezi Națiunea !!!!!!

Musafir

#934

2015-11-03 01:31

Pentru ca nu ma incanta ideea deaplati impozit la o casa/masina ce a fost cumparata cu bani deja impozitati.

Musafir

#935

2015-11-03 02:11

Avem biserici in număr prea mare fata de numărul spitalelor din țara . Ar fi cazul sa ne uitam si la situația spitalelor si școlilor din România !!!

Musafir

#936

2015-11-03 02:31

Abia astept marsul as vrea ca in Romania oamenii sa gandeasca cu creier am doar 14 ani si stiu ce este bine pentru viitorul meu.

Musafir

#937

2015-11-03 03:07

Ideea este exceenta mai ales ca ni se fura mult prea multi bani prin ipocrizie minciuna si ni se arata foarte mult dispret. Ei chiar se cred stăpâni.

Musafir

#938

2015-11-03 03:16

M-am saturat de ipocrizia si fatarnicia BOR
Ap.Pavel....

#939 Adevarat graita-i fiule

2015-11-03 03:41

#1: -  

 Sigur ca da, ai dreptate, doar daca te referi la acel Dumnezeu terminal, inventat si manipulat de acei ce conduceau lumea la acele vremuri intunecate, dupa bunul lor plac, buzunar si interes. Numai asa poti sa crezi ca e un Dumnezeu, pus in fata intereselor, umane, meschine, si ..dumnealor oamenii,preotii, asteptau ca Dumnezeu sa li se inchine lor,de parca ei erau Dumnezeu..cam asa ceva, este. si cu ce zici..tu ..omule,,,

Ap. Pavel

#940 Vrem Sanatate, Adevar, Cunoastere,

2015-11-03 03:53

Vrem alimentele naturale, nu modificate genetic si otravite cu Aspartam (otrava pt. soareci),  cu Emulgatori (cancergeni- si efecte drastice in timp),,nici cu Flor ( in sare, pasta de dinti,care ucid glanda Pineala, de la copii mici,pina la maturii ce pleaca dincolo).

Vrem adevarul,de ce s-a trunchiat biblia,si ne dau doar povesti de adormit copii; ca s-a scos adevarul despre Reincarnare, din anul 353, Sinodul de la Niceea;  despre suflet perpetuu, in timp, loc spatiu si dimensiuni diferite, ce venim pt. experimentarea vietii sub diferite aspecte; 

Vrem cei 18 ani ai lui Isus, scosi din Biblie, ascunsi, furati de la cunoastere, de catre...stiti dv.cine a rastignit pe Isus...

Vrem Biblia mileniului trei, in 5 volume, scrisa de insasi Doamna.Desanca Nicolai,  NI-KA, ce sta scris pe toate vitraliile bisdricilor .

Vrem pace, armonie si adevar. Vrem ca cine nu mai rezoneaza cu aceste frecvente, sa paraseasca marea scena a vietii, numita Pamint.si sa nu-i mai suga singele Mamei Pamint, care ne sustine viata .,cind avem atitea tehnologii f. avansate, pt. a obtine tot ce ne treebuie ,cum este deja experimentat prin MAGRAV, de savantul Keshe, cereti guvernelor sa ne - o puna la dispozitie tutror, nu s-o sechestreze pt. ei, in detrimentul lumii.

Cereti si iar cereti....pina ei vor iesi in piete publice, si vor striga in gura mare ca au gresit, si sa-i iertati, dar pt. ei iertare nu va mai fi, cum ne spunea Dna. Desanca. Si adevarat este...nu vedeti ca marii bancheri...se sinucid, in lant..pai...da. Dumnezeu nu doarme, strigati, bateti, cereti si veti primi.

. Mai intii puterea de a intelege, de a ierta, de a iubi, si de a binecuvinta, cum ne spunea luna trecuta si Gregg Braden, in Bcn, Sp.la o  mare Conferinta. Totul facut frumos, elegant, cu iubire, dati-le atita iubire..cit n-or mai putea-o duce, si veti vedea cum se schimba lumea, daca si voi va schimbati pe dinauntru.

Succes si spor la treaba, ca avem multe de facut. 

M.B, Bcn, Sp.1 nov.2015.

 


Musafir

#941

2015-11-03 05:17

Sunt intrutotul de acord ca avem nevoie de spitale si scoli mai mult decât de biserici.
Preotii sunt niste capuse iar de la biserica nu inveti nimic

Musafir

#942

2015-11-03 05:29

Mai " poleiti " si spitale nu atatea biserici ! Ca nu va mai satura Dumnezeu de cerseala si maini întinse

Musafir

#943

2015-11-03 05:32

Rusine Guvernantilor care accepta sa dea bani Bisericii din bani nostri ( bugetul tarii stins din taxe si impozite ) si refuza sa impoziteze si acesta " Fabrica de bani " numita BISERICA .
Sub masca Credintei dumnealor , " Fabrica de bani " numita BISERICA isi bat joc de populatia tarii care a ajuns la disperare din cauza saraciei . Impozitatii veniturile obtinute prin FRAUDA de biserica , Impozitatii tot patrimoniul bisecicilor domnilor Guvernanti mizerii si creiati locuri de munca spre binele romanilor . Nu dorim BISERICI CI DORIM PROSPERITATEA oamenilor care traiesc in Romania .

Musafir

#944

2015-11-03 05:35

Ne-am săturat să avem nevoie de o Ambulanță și să vină după două ore.
Vrem #Spitale , nu vrem Catedrale si Biserici. Vrem spitale cu personal eficient, cu dotările necesare.

Musafir

#945

2015-11-03 05:49

Ipocrizia din tara asta trebuie sa dispara. "Coruptia ucide"

Musafir

#946

2015-11-03 06:15

i hate god


Musafir

#947

2015-11-03 06:22

Sa se construiasca spitale;scoli de asta avem nevoie.

Musafir

#948

2015-11-03 06:28

Sper ca prin aceasta petitie guvernul sa se trezeasca. Nu cred ca bisericile sunt mai importante decat spitalele. Intr-o asemenea calamitate noi la ora actuala nu putem face fata la 200 de oameni raniti. Imaginativa daca s-ar intampla ceva mai grav? vorba unui doctor ( ne-ar lua dracu pe toti) ganditiva la asta si faceti ceva voi cei care faceti parte din guvern... faceti ceva sa nu se mai repete aceasta tragedie

Musafir

#949

2015-11-03 06:38

Nu contest rolul bisericii intro societate dar si un orb vede ca preasfintitii, preafericitii, pracuviosii nostri nu-si vad acest rol dincolo de cateva cuvinte spuse la o liturghie si asta in conditiile in care au un buget urias, bani din buzunarul nostru, al tuturor romanilor care platesc taxe si impozite ! E confortabil sa rostesti trei cuvinte-n barba si cu asta sa-ti spui ca ti-ai indeplinit misiunea in timp ce medicii stau pe baricade pentru a salva vieti (in timpul lor liber, peste program, nu conteaza, trebuie sa salveze ce este de salvat !) si toate astea pentru un salariu de 3 lei fiindca "slujbasii Domnului" trebuie platiti in locul lor. Personal, vreau ca atunci cand, eu sau un seaman de-al meu, avem nevoie de ajutor pentru a ni se salva viata pompierul, doctorul, asistenta sa aiba salariul si conditiile materiale necesare pentru a face asta. Popa sa-si faca ce are de facut din cotizatiile enoriasilor nu din banii publici, in detrimentul institutiilor de care depinde viata mea ! Vor biserici, catedrale? Foarte bine. Enoriasi, cotizati ! Eu nu vreau sa cotizez oricum si oricui, vreau sa dau parte din munca mea doar acelui slujitor al Domnului care se dovedeste vrednic de a fi numit astfel, nu tuturor trantorilor pusi doar pe capatuiala si cerseala ! Desi suntem un popor de crestini, si nu numai, avem un Stat laic si nu vad de ce Biserica trebuie sa vina la impartirea bugetului alaturi de Sanatate, Invatamant,etc, Foarte bine ca exista, dar sa se autogospodareasca, sa se autofinanteze caci, altfel, daca o asimilam oricarei alte institutii a statului, atunci sa-i cerem sa-si indeplineasca si obligatiile fata de stat si cetateni precum acestea: sa plateasca taxe si impozite, sa fie controlate activitatile si averile tuturor clericilor si preotilor, sa fie trasi la raspundere contraventionala, civila, penala, dupa caz, ca orice functionar de stat !


Musafir

#950

2015-11-03 06:44

Pentru ca acesta este adevarul crunt.Daca privesti harta Romaniei,sunt mai multe biserici decat spitale.Avem nevoie sa ne tratam,nu sa ne ingropam.Multumesc!