VREM SPITALE NU CATEDRALE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția VREM SPITALE NU CATEDRALE


Musafir

#626

2015-11-02 07:25

Am semnat acesta petitie deoarece cred cu tarie ca avem mare nevoie de spitale cat mai multe , pentru ca biserici consider ca avem destule , iar la biserica poti alege in care sa te duci chiar daca este mai departe de tine , dar spitale trebuie sa avem cat mai multe ca sa putem ajunge in timp optin la nevoie, nu avem de ales prea mult cand suntem in stare grava cu sanatatea!

Musafir

#627

2015-11-02 07:25

Dumnezeu e doar unul,și nu cumpărăm mântuirea cu banii dați la miile de preoti,dar ca sa te tratezi în spitale e clar ca e nevoie de bani pentru aparatura și medicamente dacă S ar duce lumea și ar dona la spitale și ar face mobilizării de caritate pentru sănătate ,sigur am fi un popor sănătos și la fel de credincios ,pentru ca am crede în Dumnezeu și miracolele care le fac medicii dacă au cu ce,pentru ca se vede ca își dau tot interesul care sta în puterea omeneasca dar sa înlocuiască un aparat care e vital pentru pacienți nu o sa poată! Așa ca mergeți la spitale și do ați și la biserica de va rugați!

Musafir

#628

2015-11-02 07:34

Prea multe biserici, extrem de putine spitale.La puscarie pe viata cu cei vinovati pentru ce sa intamplat..

Musafir

#629

2015-11-02 07:42

religia a devenit o afacere in cadrul bisericilor. Preotii profita de naivitatea si saracia oamenilor

Musafir

#630

2015-11-02 07:43

Bisericile nu ne salveaza in situatii de astea, sunt nefolositoare.

Musafir

#631

2015-11-02 07:46

Mă doare inima,
Nu întreba de ce plâng.
Cum să trăiești ca părinte,
Cu copilul doar în gând?
Atât de mulți copii
Ce n-o să își revină curând,
Zeci de ambulanțe
Venind și plecând.
N-am fost acolo,
Dar nu m-am putut abține.
Dupa câte-am auzit
Mă bucur că mai am zile.
Copii ca mine, ca tine, s-au dus.
Nu acasă la parinți,
S-au dus acolo sus.
Și voi căutați vinovatul, lucru inutil.
Luați voi durerea
De-a duce la groapă un copil.
Este greu,
Agitație prea mare,
Oamenii alergau
Arși din cap până-n picioare.
Urlete sfâșietoare,
Victime cu grămada.
Ambulanțe prea puține,
Sanșe la viață: "Nada!".
Unii-au murit în Iad,
Alții-au trăit să-l povestească.
Mare păcat.
Dumnezeu să-i odihnească!

Musafir

#632

2015-11-02 07:49

Pt ca spitalele salveaza vieti ......restul va las pe voi sa intelegeti printre cuvinte......

Musafir

#633

2015-11-02 07:58

Pt construirea a cat mai multor spitale

Musafir

#634

2015-11-02 08:18

Afacerea bisericilor ar trebui sa scada. Prea multi preoti corupti. Nu avem nevoie de atatea biserici pt a ne ruga si a fi aproape de Dumnezeu. Prea multa lume bolnava care are nevoie de un spital nu de o biserica pentru a se face bani.

Musafir

#635

2015-11-02 08:20

Adevaratii preoti sunt cei care traiesc in pustii in munti.Pentru ce atatia bani pt biserica cand sunt atatia batrani si copii care au nevoie de un acoperis deasupra capului si spitalele noastre de aparatura necesara salvarii vietilor noastre.

Musafir

#636

2015-11-02 08:21

De ce am semnat?Pur si simplu doresc ca banii din taxe si impozite sa fie alocati unde trebuie si celor care au nevoie,biserica luat destul si este cazul sa fie luata la intrebari cum a luat si de ce nu intra in legalitate sa functioneze ca o institutie independenta,respectiv sa se supuna legislatiei si sa-si onoreze impozitele aferente.

Musafir

#637

2015-11-02 08:35

Pentru o lume mai putin nebuna.
Musafir

#638 MEH

2015-11-02 08:39

Frate, de ce nu s-a iesit in strada in timpul regimului BOC cand s-au inchis spitalele? Sunteti mari zmei acum si cu totii va inscrieti in trendul dictat de cine stie cine. Militati pentru deschiderea spitalelor inchise, dar asta nu inseamna ca trebuie sa se loveasca neaparat in altceva. N-am auzit un ateu adevarat sa se comporte cu atata ura fata de o religie, in schimb cei care fac propaganda asta fac.

Biserica e parte din spiritul national, e parte din identitatea noastra. Bineinteles ca trebuie sa se opreasca constructia de altele noi. Dar haide sa fim seriosi ce urmariti prin acest act?

Florino

#639 Re:

2015-11-02 08:43

#1: -  

 Cum poti gandi atat de marsav ??? oare cati dintre cei din club l-au chemat pe Dumnezeu inainte de a se declansa tragedia? oare cati dintre  cei ce tineau mainile sus in semnul satanei se gandeau la Dumnezeu? Acea muzica nu-l slavea pe Dumnezeu, deci Dumnezeu nu avea ce sa caute acolo ! EL este oriunde este chemat !!!  EL nu va ,,intra,, niciodata intr-o sala plina  de simboluri si insemne satanice !   El este creatorul univessului si are pretentia sa fie cautat si la bine, nu doar la rau !!  REVENITI-TA ODATA  !  Si acum in ceasul al 12 lea ganditi in mod satanic !  Nu-L  chemati dar vreti sa vina  , va e mai usor si placut sa-l chemati si sa-l promovati pe satana !  atunci suferiti consecintele !

 


Musafir

#640

2015-11-02 08:44

Felicitari pentru aceasta initiativa.

Musafir

#641

2015-11-02 08:50

Pentru ca avem destui dumnezei la care sa ne inchinam si prea putine spitale in care sa ne ingrijim ranitii sii copii. Altarele , sfintii , si catedralele nu sunt dotate cu pansamente si doctori. Fukdat.

Musafir

#642 Re:

2015-11-02 08:52

#543: -  

 inseamna ca nu mergi la biserica,nu stii,sunt arhipline,neincapatoare

Florino

#643 Re: Re:

2015-11-02 08:54

#135: Dumnezeu nu merita mila mea ptr tot ce a lasat sa se intample - Re:  

 Ai senzatia ca Dumnezeu are nevoie de mila cuiva?  tu chiar nu-ti dai seama ca tu esti in fiecare secunda din viata la mila Lui ?   si daca s-a intamplat ce s-a intamplat, este ca cei din club nu-l aclamau, si nu-l promovau pe Dumnezeu in timpul concertului, ci faceau exact invers !


Musafir

#644

2015-11-02 08:55

Cu siguranta este mai importanta sanatatea tuturor, iar cei ce vor biserici sa le construiasca cu finantare privata nu cu banii luati de la pensionarii de la sate

Musafir

#645

2015-11-02 08:57

Avem nevoie de spitale unde sa ne tratam ,nu de atatea biserici unde se merge printre oameni cu tasu sa se adune bani ...pt.ce?

Musafir

#646 Re:

2015-11-02 08:57

#576: -  

 nu!numai daca schimbati titlul!lasati bisericile in pace!o sa aveti si un contraprotest!sunteti niste oameni manipulati de televiziune!


Musafir

#647

2015-11-02 08:58

Pentruca asta este necesar pentru toata lumea
Feresca dumnezeu de un necaz de o calanitate sau cum sa intìmplat cu acesti tineri ....Nu ne trebui biseaici la fiecare colt de strada ...

Musafir

#648 Re:

2015-11-02 08:59

#644: -  

 se fac din donatii,nu ti-a bagat nimeni mana in buzunar tie sau altcuiva!


Musafir

#649

2015-11-02 09:00

Vreau spitale, vreau personal medical bine platit, vreau conditii decente in spitale, nu vreau biserici......D-NEZEU E IN FIECARE DINTRE NOI, vereau respect , decenta si cinste de la politicienii nostrii , asa cum eu nu fur, nu insel, imi fac treaba si mai presus de toate cotizez luna de luna statului roman.

Musafir

#650

2015-11-02 09:01

M-am saturat de oameni rai, de minciuna, de ura!!! Vreau sa vad DREPTATE!!!!!!!