Demisia, Oprea! Încetați abuzul de coloane oficiale!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia, Oprea! Încetați abuzul de coloane oficiale!


Musafir

#1701

2015-10-26 17:45

Oprea este un om fara valoare, are impresia ca tara este a lui si poporul sunt slugile lui.Pentru el un om daca moare sau traieste este tot una."Asta da patriotims"
tex

#1702 impostorul Oprea

2015-10-26 17:47

la nunta fetei parlamentarului Nutu Fonta in Borsa ,Maramures acest general de doi bani si-a facut aparitia cu elicopterul .


Musafir

#1703

2015-10-26 18:00

Oprea nu e general, nu e doctor, nu e viceprimministru pentru securitate nationala, nu e profesor - este o fiinta neevoluata care nu are sub nicio forma ce cauta in vreuna din functiile enumerate. Grav este ca acest individ reprezinta un sistem de persoane cu profil similar. Ce facem cu ei oameni buni ? Sau mai bine spus, ce fac si cat mai fac ei cu noi ?

Musafir

#1704

2015-10-26 18:02

Aceasta petitie o semnez ca un vot de blam pentru personaje aflate in fruntea institutiilor publice care nu isi asuma nici un fel de raspundere pentru pozitiile detinute ( vezi Gabriel Oprea ). Acelasi lucru l-as face pentru majoritatea politicienilor din Romania care nu sunt decat niste diletanti si al caror scop nu este decat acela de a se imbogati in urma detinerii unei functii publice. Sunt o mare rusine pentru Romania.

Musafir

#1705

2015-10-26 18:21

Nu pot sa cred ca in anul 2015, putem sa asistam in mod repetat la abuzurile de putere ale diversilor politicieni, care se soldeaza din ce in ce mai mult cu victime in diverse forme asupra oamenilor care nu au nicio vina.

Musafir

#1706

2015-10-26 18:22

Dintr-un motiv foarte simplu. Aroganta, indiferenta, orgoliul peste masura si nefondat, deciziiile ,,imparatesti", se platesc. Daca nu isi va da demisia se va cai amarnic. In duet. Cu V.Ponta.

Musafir

#1707

2015-10-26 18:25

M am saturat de atata sarlatenie...asa trebuie sa fim uniti!!

Musafir

#1708

2015-10-26 18:25

Pentru curatarea societatii de personaje sinistre. Foarte trist ca am asteptat sa moara un tanar ca sa luam atitudine.

Musafir

#1709

2015-10-26 18:28

Pentru ca oprea este un profitor si o sageata pentru gastile de securisti !

Pentru ca sunt satul de incompetenti si tradatori de tara!


Musafir

#1710

2015-10-26 18:36

Sa se inceteze odata cu abuzurile, pe fata, ale politicienilor.Am vazut un caz similar ,abuzuri cu coloane oficiale si girofaruri, in rusia , oameni au luat atunci atitudine punand pe masinile lor galetuse albastre asa ca girofarurile . Nu este o idee rea asa ar trebui si noi sa facem , sa ne facem propiile noastre coloane oficiale , ca de cele platite de noi beneficiaza ilegal si grosolan jegurile de politicieni .

Musafir

#1711

2015-10-26 18:37

Nu poti sta indiferent la faptele acestui individ care calca pe vieti omenesti pt a-si satisface niste placeri marunte ,si toti cei care il vor vota vor fi complicii lui la aceste fapte !

Musafir

#1712

2015-10-26 18:53

JOS CIOCOII! DEMISIA oprea gabriel !

Musafir

#1713

2015-10-26 19:00

M\-am saturat de miizerilie din aceasta tara frumoasa

Musafir

#1714

2015-10-26 19:02

Am semnat petitzia pentru ca ne-am racordat urit la pompa - fara disciplina! - occidentala, noi, o tzara saraca si care nu se vede pe sine asa cum este; avem numai grandomani nemilosi in fruntea tzarii - e trist acest norod, cum il numea poetul matematician Dan Barbilian si totodata Ion Barbu. Jos si cu Gabriel Oprea si cu toti bampirii care sug singele boborului!

Musafir

#1715

2015-10-26 19:02

Din interes national

Musafir

#1716

2015-10-26 19:05

Pentru demnitatea cetateneasca.

Musafir

#1717

2015-10-26 19:07

Oare dl Oprea CE MASURI AR FI LUAT, DACA MUREA FIUL SAU IN CONDITII SIMILARE? Doamne fereste. Nu doresc asta. Dar ar trebui sa procedeze ca si cum ar fi procedat in ipoteza de mai sus.

Musafir

#1718

2015-10-26 19:17

Ar trebui sa cereti sa demisioneze groapa si nu Min Oprea!! Este neserios in loc sa se intervina pentreu rezolvarea adevaratelor probleme din bucuresti , vezi gropi, sa faceti ``politica``
A cui erea groapa ce masuri de amenda iau primariile/politiile locale. Ce ma suri s-au luat cind orbul a cazut in gaura de 2 m cine a demisionat,primarul???

Musafir

#1719

2015-10-26 19:28

Treburile personale sau intalnirile private se pot face si fara coloana oficiala d-le Oprea! Cu siguranta ca la aceea ora nu aveati o intalnire oficiala! Parerea mea este ca , coloana oficiala in interes de serviciu trebuie folosita de 4 oameni ai Romaniei : 1. PRESEDINTELE ROMANIEI . 2. PRIMUL MINISTRU. 3. PRESEDINTELE SENATULUI si 4. PRESEDINTELE CAMEREI DEPUTATILOR...!

Musafir

#1720

2015-10-26 19:29

Dupa | | |

Musafir

#1721

2015-10-26 19:29

As vrea sa intreb si eu cum poti sa votezi contra petitiei

 


Musafir

#1722

2015-10-26 19:41

Oprea...un personaj fara onoare...un jeg al acestei societati. Spune ca el respecta legile tarii? Nu...el nu le respecta...le incalca pentru a demonstra el cat este de tare...acest lucru facandu.l datorita faptului ca este inconjurat doar de lingai..de o sleta de procurori militari...si civili pe care ia facut generali...cu misiunea de a apara interesul national oprea. Cene este secretar de stat la mai...un fost procuror...si nu orice procuror...fostul procuror general al romaniei...care a luptat in foarte multe teatre de operatii de a ajuns la patru stele. Si alti procurori militari...alexandru..lupulescu cel de casa...buga...manea...toti au fost in teatre de operatii..au condus trupe...si au primit grade de general.si acestea nu.s toate mizeriile lui oprea.. sunt o multime...facute cu incalcarea legii. E un om de nimic..fara valoare...jeg uman. Mi.e sila de acest personaj care conduce securitatea si apararea nationala....in interesul lui propriu


Musafir

#1723

2015-10-26 19:55

e mai rau ca un animal,sa nu te intereseze ce se intampla cu oamenii ce te slujesc?? Inuman!!!!!!!

Musafir

#1724

2015-10-26 19:57

...si mai zicem de Ceausescu cum mergea in coloana oficiala CU GIROFARUL sa-i deschida calea...dar astia ce fac?Abuz de putere ...se cred ''zei'' pe pamant...daca s-ar grabi tot asa de a face drumuri Europene si sa nu mai vedem la stiri atatea cazuri de accidente mortale...mai lasati girofarurile alea ...ca nu arde tara...mai ales in interes personal!Metehne vechi cu politicieni cu nasul pe sus...care nu dispar din peisajul Romanesc..pacat pentru politistul mort...odihna vesnica!...am vrut democratie,atunci respectati democratia si nu bunul plac al unora ca Oprea....sa se foloseasca de ''putere''...daca vrea sa mearga la meci s-au la manastiri in Bucovina sa foloseasca masina personala ,trenul etc.Credeti ca va demisiona??...in veci,NU,...NU AU BUNUL SIMT SI RESPECT NICI IN FATA LUI DUMNEZEU,SI NE MAI MIRAM CA NE MERGE PROST IN ROMANIA?O presemnalizare si semnalizare pe timp de noapte se face cu instalatii electrice vizibile de pana la 200 metri cu sageti luminoase de ocolire in siguranta,exact cum am vazut in tari din UE ...normal ca la viteza pe care o avea politistul nu putea sa vada din timp ca acolo era o groapa ....asa s-a produs nenorocirea!

Musafir

#1725

2015-10-26 20:08

Jos oprea!
Jos coruptia!
Jos comunistii!