Investitie Valea Minisului

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Investitie Valea Minisului


Musafir

#1

2011-04-28 17:00

Trist
acum 40 de ani cind am parasit Anina era mult mai frumos si mai multa "LIniste Bunatate si Intelegere"de la organele de stat chiar daca eram saraci..am trait mai bine ca acum.Parintii aveau servici si aveam si Spital..Dnilor mai ginditi INTELIGENT si in folosul populatiei.

Musafir

#2

2011-04-28 19:07

speräm sä se intimple ceva

Musafir

#3

2011-04-28 21:00

Poate multa lume nu stie , dar sedintele de Consiliu Local sunt publice si poate participa oricine.Am putea sa organizam un grup care sa participe la sedinte si atunci i-am vedea pe domnii consilieri cum voteaza,stiind ca au cateva priviri de votanti atintite asupra lor !
Ce spuneti ?

Musafir

#4 Re:

2011-04-28 22:43

egal ca participam sau participati la aceste sedinte voturile sunt secrete...iar pe dnii Consilieri nui deranjeaza precis prezente straine,ar trebui sa aiba Constiinta curata cind iau o HOTARIRE privind soarta ANINEI.

 


Musafir

#5

2011-04-28 22:51

pacat pt. ca nu se afiseaza in toate locurile publice data cind se tin sedintele de consiliu ca sa participe si populatia aninei,ca sa vedem cine poarta vina pt tot ce se intimpla cu orasul.primarul,viceprimarul sau consilieri?
ady
Musafir

#6

2011-04-28 22:56

sper sa se faca ceva k este o zona f frumoasa traiesc aici si sunt multe de vazut este pacat daca nu se face ceva pt acest colt de rai

Musafir

#7 Re: Re: eu nu cred ca votul este secret...am participat la

2011-04-28 23:35


Musafir

#8 Re: Re: Re: eu nu cred ca votul este secret...am participat la

2011-04-28 23:36

#7: - Re: Re: eu nu cred ca votul este secret...am participat la

cateva sedinte in alt oras, iar votul se dadea ridicand mana,,,


Musafir

#9 Re: Re: Re: Re: eu nu cred ca votul este secret...am participat la

2011-04-28 23:39

#8: - Re: Re: Re: eu nu cred ca votul este secret...am participat la

cine doreste sa urmareasca intr-o oarecare masura hotararile consiliului local, o poate face pe pagina de internet a primariei anina la sectiunea consiliul local:

 

http://www.anina.ro/hcl.htm

RELUPUIU
Musafir

#10

2011-04-28 23:48

COSMINE ESTE FOARTE LAUDABILA ATITUDINEA TA SI IDEEA SI SPER CA TOTI CEI CARE SE MAI SIMT CAT DE CAT ANINENTII VOR SEMNA ACEASTA PETITIE CARE ESTE O PICATURA DAR CARE POATE CRESTE SI SE VA TRANSFORMA INTR-UN OCEAN.ACUM PUTEM VEDE CARE SUNT CU ADEVARAT ANINENTII SAU SIMPLI CITITORI AI ACESTUI GRUP .SA FIE INTR-UN CEAS BUN.

Musafir

#11 Re:

2011-04-29 08:22

#10: RELUPUIU -

sper si eu sa semneze mai multi. ar fi  pacat sa moara un asa oras frumos. nu ca m-am nascut eu acola si am avut cei mai frumosi ani , dar au fost si prieteni si straini in anina si au fost incintat de privelistea care li sa deschis cind au vazut anina de la celnic sau de la stema. trebuie sa supravietuiasca si vremurile astea grele si sper sa se ridice ca fenixul din nou din cenusa trecutului si sa infloreasca din nou , sa-si recapete din nou renumele si reputatia de oras frumos.haide oameni buni semnati si nu lasati sa fie sters de pe harta

 

waldy
Musafir

#12

2011-04-29 13:15

Nu pot zice decât că e un mic pas ce trebuie făcut pe drumul lung ce trebuie parcurs de către anineni.
Eu unul sunt nevoit ca şi mulţi alţii să-mi câştig bucata de pâine printre străini..... nu e jalnic. şi domnii de la primărie nu ştiu nimic altceva a face numai să înrăutăţească situaţia.

Musafir

#13

2011-04-30 09:08

decat un: DOAMNE AJUTA!!

Musafir

#14 o idee

2011-04-30 09:18

dar CONSILIUL JUDETEAN,nu are nimic de zis aici?...ori si acolo e cu CANTEC

Musafir

#15 acolo canta cucuveaua....

2011-04-30 13:50

de fapt de acolo pleaca imputenia....
buburuzza
Musafir

#16

2011-04-30 16:36

sper sa se faca ceva frumos! e foarte mult de lucru in acest oras nu vad de ce oamenii nu au de lucru? la ponor au fi putut face o cariera de piatra, drumul pe strada mea e dezastruos ,am facut cerere pt linia noua de apa ,nu avem, cine stie in ce an .......!!! turism, ceva cu lemn ca slava domnului avem!si multe altele la cate datorii are primaria, miliarde ,o sa aiba f mult de lucru viitorul primar,in orasu asta nu ai cu cine sa faci ca e lumea comoda ,cum a fost cu spitalul, stiti cate mitinguri s-au facut in alte orase? cand au inchis spitalul s-au trezit si aninentii noi suntem de vina pt ca nu avem initiativa si nu cooperam asa din fata comp totii au gura mare si de comentat ce sa mai spun....tot ce e in oras e al nostru pt ca noi platim taxe ,,impozite si alte cele, etc...sunt multe strazi in anina ,staer de ce nu au venit totii oamenii cand s-a facut miting de comozi atunci va plange-ti noi am adus orasu asa cum este acum... tot noi o sa trebuiasca s-a facem ceva.....daca nu ne convine primaru de ce nu-l dam jos noi avem puterea daca pe ceausescu am putut ca a fost presedinte nu putem un primar ?sa vad catii au fi in stare sa vina va zic eu vreo 20 30 mai mult nu..........

Musafir

#17

2011-04-30 16:40

sunt alaturi de voi ptr ralizarea acestui priect

Musafir

#18

2011-04-30 16:44

mult noroc in ceea ce vreti sa realizati,macar ptr copii nostrii sa fie bine

Musafir

#19

2011-04-30 21:05

Am fos la o şedinţă a Consiliului Local anina, am asistat la un CIRC gratuit pe banii noştrii şi, după 30 de minute, am fost invitaţi să părăsim sala.Legea e de partea noastră doar aleşii nu sunt.Ruşine!!!

Musafir

#20

2011-05-01 20:05

ei, in cazul asta sa fi scos un telefon mobil sa-i filmezi, atunci sa vezi ce mieluti erau la gandul ca i-ar vedea cineva ....
mene
Musafir

#21

2011-05-01 20:16

ce poti sa mai adaugi? poate doar o intrebare. ce fel de oras este acela in care ani de zile nu si-a desfasurat activitatea o banca?

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2011-05-02 22:33