Sigartau pentru Bacau

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sigartau pentru Bacau


Musafir

#126

2015-10-08 05:57

Pentru ca iubesc Bacaul si cred ca merita sa fie un centru cultural pentru Moldova...Pt ca am vazut cu ochii mei munca facuta de cateva luni in aceasta directie si apreciez toti oamenii care s-au zbatut in acest sens,cu entuziasm si viziune iar rezultatul s-a vazut in august si de atunci mereu...

Musafir

#127

2015-10-08 08:28

Avem un director competent, sa-l pastram!

Musafir

#128

2015-10-08 09:53

Din speranta ca poate conteaza si parerea oamenilor de rand.

Musafir

#129

2015-10-08 11:37

O apreciez sincer din toate punctele de vedere si cred ca este timpul ca in Ramania sa fie promovate si valorile. Nu este prea tarziu pentru tineri sa invete sa aprecieze cultura sa poata urmari spectacole de calitate asa cum era in copilaria mea. Suntem satui de "spectacolele" comerciale care promoveaza nulitatile, scandalurile si lipsa bunului simpt, daca nu esti vulgar inseamna ca nu esti o persoana "open mind" nici macar in limba materna nu te mai poti exprima, risti sa nu fii "cool"

Musafir

#130

2015-10-08 12:08

pentru ca oamenii de buna-credinta au nevoie sa fie sustinuti. Anca Sigartau este de departe unul dintre acesti oameni, iar eu o admir, inclusiv in calitate de iubitor de teatru

Musafir

#131

2015-10-08 15:30

Respect si admiratie pentru aceasta MARE DOAMNA,am simtit caldura spectacolelor,sala TEATRULUI BACOVIA IN SFARSIT OCUPATA LA CAPACITATE;pise de teatru ancorate in relitatea cotidiana:,,Cum am invatat sa nu mai gandesc;Oase pentru Otto,Compania lui Dan Puric,tatrul in strada si multe alte evenimente care ne-au rasfatat in timpul festivalului, Multa sanatate ,putere de munca,si sa fie ocrotita de Acoperamantul Maicii Domnului ;Cu respect si admiratie

Musafir

#132

2015-10-08 16:44

Ma numar printre cei care cred ca meritam mai mult de la orasul in care traim! Festivalul care a avut loc nu a fost perfect, dar e un minunat inceput! :) Sper sa ne bucuram in fiecare an!

Musafir

#133

2015-10-08 18:34

Imi doresc ca media sa publice si lucruri frumoase despre orasul nostru / putem organiza evenimente culturale pentru ca suntem oameni frumosi, pregatiti si civilizati.

Musafir

#134

2015-10-08 18:40

Ne-am bucurat de lumini,muzica, dans si piese de teatru in vara. Haideti sa continuam acest inceput frumos!

Musafir

#135

2015-10-08 18:52

Am simtit o bucurie imensa vazand ca lucrurile incep sa se miste in sensul bun, am savurat fiecare zi a festivalului si as avea o mare dezamagire sa constat ca asta a fost tot.Speram sa asist curand la renovarea cladirii in care functioneaza Teatrul, in special fatada care se prabuseste si ma gandeam ce bine ar fi ca spatiul ocupat de Hotelul "Central" sa fie cedat Teatrului, mai ales ca in acelasi sediu functioneaza si Teatrul de papusi. Sunt multe de spus, sunt multe lucruri care dor, dar ma opresc aici, sperand din suflet ca doamna Anca Sigartau sa gaseasca puterea , dar si sprijinul de a putea merge mai departe alaturi de bacauani,

Musafir

#136

2015-10-08 20:00

Avem nevoie de cultura, pentru a deveni oemeni buni !
Avem nevoie de teatru !


Musafir

#137

2015-10-08 20:41

Ati mai vazut Bacaul asa de vibrant cum a fost in perioada festivalului Theaterstock?

Musafir

#138

2015-10-09 08:29

Avem nevoie de lucruri bune si frumoase, dar si de educatie ca sa stim sa le apreciem. Din pacate tot datorita factorilor decizionali nu mai suntem educati sa apreciem ce este frumos si corect, din cauza emisiunilor jenante care se difuzeaza si care ne intoxica zi de zi. Aici vedem calitatea televiziunilor, si implicit a noastra ca natiune.
Deci bucurati-va cand avem oameni de calitate sicare mai stiu ce inseamna cuvantul frumos si calitate.

Musafir

#139

2015-10-09 10:34

Bacauanii merita oameni de valoare, asa cum este doamna Anca Sigartau.

Musafir

#140

2015-10-09 10:53

Acest OM ANCA SIGARTAU a aratat bacaoanilor ca pot trai emotii autentice bucurandu se de spectacolele Festivalului de tetru din 1 -16 august 2015, eveniment UNIC pana la venirea domniei sale in Bacau. Dorim cu tot sufletul sa ramana la Bacau cu energia si talentul de actor si organizator sa activeze energiile creatoare ale acestui oras, sa ne aduca impreuna la evenimente de marca.

Musafir

#141

2015-10-09 11:18

Bacaul are nevoie de asemenea oameni . Sunt bacauanca chiar daca locuiesc in Bucuresti . Tot respectul meu pentru Anca Sigartau .

Musafir

#142

2015-10-09 11:58

Faptele vorbesc.....:)

Musafir

#143

2015-10-09 17:36

Am participat la multe din actiunile initiate de Anca Sigartau- incepand cu "Zilele portilor deschise ", Festivalul, spectacolele de la sala Studio, acum Zilele Bacaului si am fost incantat de faptul ca in sfarsit se intampla lucruri minunate la Bacau. Eram nedumerit de faptul ca o sala ca cea a teatrului de vara este lasata de izbeliste, ca spectacole anuntate se suspenda desi biltele costau dublu fata de Bucuresti(sau poate ca din acest motiv). Cand am cumparat bilete pentru Theatrestoch, am avut surpriza ca niste spectatori din Piatra Neamt sa cumpere si ei bilete pentru multe spectacole.Mi-au spus:
-Acum Teatrul s-a mutat la voi! In Piatra nu se mai intampla lucruri remarcabile!
Am fost mandru, eu care am mers si am vazut spectacole frumoase la ei!
-Si acum, sa se termine ceea ce abia a inceput?
Ma bucur pentru aceasta Petitie si o aprob din toata inima!

-Trezeste-te oras Bacau!
-Sa o sustinem pentru ca s-o meritam, pe Anca Sigartau!

Musafir

#144

2015-10-09 17:39

Anca Sigartau este respirația proaspătă a schimbării. O respect pentru că a readus Bacăul în atenția României! Dar... se pare că și-a „găsit Bacăul”

Musafir

#145

2015-10-10 12:46

Apreciez valorile si bunele intentii

Musafir

#146

2015-10-10 18:10

Pentru Puck din ,,Visul unei nopti de vara" in regia lui Liviu Ciulei, parca a fost ieri.


Musafir

#147

2015-10-10 20:14

daca nu aveti bani sa platiti valorire artei romanesti,haraniti-va din arta lor!

Musafir

#148

2015-10-11 04:29

Pentru un viitor al teatrului bacauan.

Musafir

#149

2015-10-11 14:23

Și la București avem probleme cu bufonul curții OTV, Gabriel Fătu...

Musafir

#150

2015-10-11 16:33

Am semnat petitia pentru ca d-na Siagardau mi-a oferit ocazia sa particip la evenimente la care nu am sperat niciodata.