Impreuna putem salva Universitatea Craiova! Arata ca-ti pasa!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Impreuna putem salva Universitatea Craiova! Arata ca-ti pasa!

tataru
Musafir

#26

2011-04-25 13:24

Singura si unica solutie este fara discutie un alt investitor care stie ce inseamna management modern .
Totusi acesta nu trebuie sa fie unic actionar ...ci impreuna cu autoritatile craiovene care sper sa intelega cat de mult conteaza acest sport pentru olteni sa faca din nou din aceasta echipa o forta .
Pana la urma acest oras nu a iesit in evidenta decat prin fotbal ...asa ca ar trebui sa dea de gandit tuturor.
Craiova a murit ..traiasca noua craiova..
Virgil
Musafir

#27 #no name

2011-04-25 13:24

Vad tampitule ca esti un no name , nu trebuie sa accentuezi , apoi sa subliniezi acest lucru !
bluelyon
Musafir

#28

2011-04-25 13:24

trist dar adevarat...un mit numit universitatea craiova aprope de moarte din cauza unui individ numit ...adrian piticelu
canada
Musafir

#29

2011-04-25 13:25

ar fi pacat ca o echipa simbol a romaniei sa dispara sau sa ramana in umbra din cauza orgoliului unui om bolnav.
John
Musafir

#30

2011-04-25 13:31

Arunca-te in mal ,Mititelule!
tipsy
Musafir

#31

2011-04-25 13:37

amin.
DUMITRU68
Musafir

#32

2011-04-25 13:40

dispari mititelule tiai batut joc de noi de toti care iubeste aceasta echipa ,daca ai putina demnitate si onoare paraseste acest club si lasa pe altcineva care are bani si vrea cu adevarat sa faca performanta ,,decid esti la echipa mereu neam batut la retrogradare iar cind am stat mai bine in clasament aveam mereu emotii cu licenta asa te rugam pleaca si lasane ca neai umilit in fiecare an decind esti patron

Musafir

#33 Adrian Mititelu

2011-04-25 13:41

O sa plec gata...Manca-v-as pula voastra...

Musafir

#34

2011-04-25 13:44

"O tempora, o more!" sau " O timpuri, ati murit!". Sub acest motto s-ar inscrie istoria postdecembrista a Universitatii Craiova. Dincolo de diversi patroni de mucava, cred ca soarta Craiovei se leaga si de tiparul socio-moral al oamenilor din Oltenia. Oltenii, in genere, sunt carcotasi, invidiosi, neorganizati, orgoliosi, lucru care se reflecta si in evolutia echipei. In primul rand trebuie sa se schimbe oamenii!
laurentiu91
Musafir

#35

2011-04-25 13:45

Sper din tot sufletul sa se organizeze un miting care, chiar daca nu va schimba nimic,va arata ca noua,suporterilor, ne pasa.
czrsss
Musafir

#36

2011-04-25 13:56

Hai universitatea hai craiova campioana unei mari iubiri
CRISTICRAIOVA
Musafir

#37

2011-04-25 14:00

PLEACA MITITELU ...

Musafir

#38

2011-04-25 14:03

am crezut cu tarie in sansa STIINTEI in momentul cand Piturca a ales sa vina la Craiova...incepuse sa aduca din spiritul CRAIOVEI MAXIMA...cel putin in ceea ce priveste publicul...era un inceput datator de speranta..dar s-a ales praful,pentru ca in Romania nu exista respect pentru competenta,profesionalism si coloana vertebrala...Soarta Craiovei a fost pecetluita atunci cand din protestul pe internet si din media ala suporterilor si al oamenilor care iubesc Craiova s-a ales doar vant fara a fi o furtuna care sa schimbe totul din temelii...da,cred ca era o idee binevenita cea a lui Piturca de a da posibiltatea suporterilor de a deveni actionari, intrucat autoritatile nu pot susutine financiar o echipsa competitiva,iar un singur actionar in conditiile mioritice ar inseamna ceea ce se intampla acum...PACAT,DAR SUNTEM VINOVATI SI NOI SUPORTERII ADEVARATI CA AM ALES SA VORBIM DIN SPATELE CALCULATORULUI....
Pinguinu
Musafir

#39

2011-04-25 14:04

Pleaca Mititelu
Cristina♥Stiinta
Musafir

#40

2011-04-25 14:07

-am nascut,traiesc si voi muri cu Universitatea Craiova in suflet.

Pentru mine atunci cind zic fotbal zic Universitatea Craiova iar cind Zic Universitatea Craiova zic-fotbal
.A fost si sigur va ramine si asta trebuie ca nimeni sa nu uite pentru ca ii mare pacat,
singurul brend care s-a luptat cu un regim dictatorial chiar daca era vorba de fotbal.
Daca capitala fotbalului mondial este Brazilia,
d'apai capitala fotbalului romanesc fara indoiala este Craiova
.Apropos,citi jucatori olteni sunt in Liga 1 an de an?Si
ce performanta fac ei?Iubesc Universitatea Craiova pentru ca face parte din mine.
Noi suntem pasageri in aceasta lume,dar avem datoria sa o slefuim,sa o aparam si sa iubim aceasta minunatie UNIVERSITATEA CRAIOVA
.speraNd sa fie fericit finalul piesei de teatrU.
.incerc sa uit de toate regansindu'ma'n alcool.
.de aceea sunt tot timpul doar cu buzunarul gol..”
sergiu alb-albastru
Musafir

#41

2011-04-25 14:08

FORZA STIINTA! CRAIOVA NU VA MURI NICIODATA IAR PESTE 2 ANI VOM REVENI MAI PUTERNICI DIN LIGA A-II-A. MITITELULE LASA ECHIPA PENTRU CA SE VEDE CA NU AI CU CE SA O INTRETII,FA ASTA PANA NU E PREA TARZIU. NE AJUNGE UMILINTA RETROGRADARII, NU NE FACEM SA TRECEM SI PRIN ALTE UMILINTE,CEDEAZA ECHIPA LA ALTCINEVA MAI POTENT FINANCIAR. TOTUL PENTRU UNIVERSITATEA CRAIOVA!!! FORZA STIINTA!!!
Claudiu Sirbulescu
Musafir

#42 ....

2011-04-25 14:16

Ai foarte mare dreptate in tot ce ai scris acolo sus... Sa plece cancerul din banie. Vrem un nou inceput...

Musafir

#43

2011-04-25 14:20

groparul asta trebuie linsat!
eugen76
Musafir

#44

2011-04-25 14:22

Oameni buni,am si eu o intrebare:Stie careva unde s-a ascuns Mititelu Adrian zis groparul Staicu 2?????mulumesc!.vreau sa-l linsez pe gropar!
eugen76
Musafir

#45

2011-04-25 14:24

ce sa cedeze ma'??? mai vrea si bani acum pe brand dupa ce l a manjit cu rahat??offff,iar in b!
raul
Musafir

#46

2011-04-25 14:24

PLEACA mititeli
alecx
Musafir

#47

2011-04-25 14:25

Sper ca Mititelu sa-si dea seama ca situatia il depasteste si sa lase echipa pe mainile cuiva capabil si puternic din punct de vedere financiar! parerea mea este ca va lasa echipa,asta dupa ce o va duce acolo de unde a luat-o !
BogdanB
Musafir

#48

2011-04-25 14:27

Mititelu sa plece, sa ne laseeeee...

Musafir

#49

2011-04-25 14:28

da-i Doamne macar cat i-ai dat lui staicu(nutu)
tudo
Musafir

#50

2011-04-25 14:29

Sa plece Mititelu!!!!!!!!