Cerem scoaterea medicilor din categoria functionarilor publici


Musafir

#1

2015-08-15 15:40

Nu vreau sa mă las umilită de aceasta clica de puscariabili care ne conduc. Vreau sa am dreptul sa spun ''nu''!

Musafir

#2 Pretind respect pentru ca il merit!

2015-08-15 16:56

Vreau un salariu corespunzator valorii muncii mele. nu am invata o viata pentru a astepta mila publica!Rusine! Rusine, rusine, mafioti mizerabili , care va tratati afara, ca aici...pute! Datorita voua pute, lichele buboase pe dinauntru ce sunteti!

 


Musafir

#3

2015-08-15 17:39

Este intolerabila umilinta si batjocura fata de atatia doctori care au dat viata si sanatate atator pacienti.
Unde ne sunt pacientii care stau si ne asteapta multumiti si revin iar si iar?
Ei de ce nu isi apara si respecta doctorii umiliti?
Mai merita azi sa fii doctor gandindu-ne la noptile trecute in garzi si la tremuratul pentru viata aproapelui?

Musafir

#4

2015-08-15 18:06

Satul de bataia de joc, consider ca fac parte dintr-un grup de elita intr-o tara condusa de jeguri


Musafir

#5

2015-08-16 05:56

Sa taiem nodul ...

Musafir

#6

2015-08-16 10:12

Medicii trebuie sa primeasca aprecierea si motivatia dupa nivelul pregatirii si al muncii lor.
RESPECT!

Musafir

#7

2015-08-16 21:51

Pentru noi toti, romanii din Romania. Pentru un sistem medical mai bun. Pentru a putea eu si toti colegii mei sa lucram intr-un mediu sanatos si normal.

Musafir

#8

2015-08-17 17:24

Pentru ca noi, pacientii, avem nevoie de medici multumiti fara stresul zilei de maine si relaxati ca sa se poata concentra pe suferintele noastre nu de medici stresati, umiliti si cu mentalitate de functionar caruia i te adresezi cu o cerere printr-o gaura dintr-un geam.

Musafir

#9 SPAGA VA INTERESEAZA!

2015-08-17 18:12

Nu pot nici sa semnez, nici sa laud nimic! Au facut si fac ce vedem toti pt ca au fost loviti in plic! Plicul sau spagile pe care ni le cereau direct sau indirect sunt singurele resorturi ale petitiei. Ii doare-n ... de noi, de pacienti! Si pe conducatori ii doare tot acolo si de medici si de noi!


Musafir

#10 TARA NE VREA PROSTI

2015-08-17 18:24

Si noi, pacienti, vrem tratati cu respect! Vrem sa ne vorbiti frumos, sa ne priviti ca pe oameni, sa ne tratati ca atare, nu sa ne umiliti si jigniti cum doriti, nu sa ne cereti ori sa ne luati banii, asa cum stiti ca faceti foarte multi dintre voi. Si noi o ducem greu. Si noi vrem compasiune, omenie, un zambet, dar voi pricepeti oare ca si noua ne-a ajuns cutitul la os? Ca nici noi nu mai vrem sa ne jecmaniti? Ne-am saturat de donatii la doctori si pe la popisteni! Atat de jenante sunt daniile pe la mareata catedrala, dar asta e: tara ne ve vrea prosti, o turma de superstitiosi si manevrabili!

Un contribuabil umil

#11

2015-08-17 19:45

De ce se doreste scoaterea medicilor din categoria functionarilor publici? Pentru ca sa se poata primi spaga si atentii in continuare de la nevoiasii carora nu le ajunge salariul si pensia de la o luna la alta? De acord ca medicii nu sunt platiti cel mai bine in tara aceasta. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ceara dreptul oficial la furt si mita. Oare cine sunt cei care se agita cel mai mult? Cei care au facut din spaga un mod de viata? DNA si DIICOT ar trebui sa inceapa investigarea averilor acestor medici saraci, cu masini si case de zeci si sute de mii de euro. Si au aici la dispozitie o prima lista de incepere a investigatiilor exact cu lista celor care cer "legiferarea spagii" prin semnarea acestor petitii. 

Un alt contribuabil

#12

2015-08-17 19:53

Este ciudat cu toate aceste petitii care cer oficializarea spagii. Ce tara bananiera am ajuns. Este de inteles cresterea salariilor si o noua lege a sanatatii. Pentru ca de acestea beneficiaza toti medicii. Si rezidentii, precum si medicii din primii ani de cariera. Si care o duc cel mai greu.

Spaga primesc sefii de clinici si rechinii sistemului. Cei putini care ii manipuleaza pe cei multi. Sunt zvonuri ca un sef de clinica baga in buzunar peste 100-200.000 de euro pe an. Probabil ca din spagi, nu din salar cinstit. Daca face doua operatii pe zi si pentru o operatie primeste 500 de euro, intr-o luna de 20 de zile inseamna 20.000 de euro, iar intr-un an 200.000 de euro... Ar fi posibil sa se intample asa ceva? Saraca tara bogata!

Alexandru Florin

#13 RUSINE SA VA FIE!

2015-08-17 20:01

Nici nu stiu cu ce sa incep...! Cand citesc petitia aceasta, cand ma gandesc la sistemul de sanatate, la cauzele care v-au impins sa va revoltati,  la anii la care v-am platit voua asigurari, imi vine sa vorbesc foarte ireverentios. In orice caz, mi-e rusine ca sunt roman si ca provin dintr-o familie de medici. Rusine sa va fie!

Victor Vasilescu

#14 Jeguri umane!

2015-08-18 00:27

Jeguri umane toti acesti medici doritori de spagi de la popor! Semnati cat mai multi, fratilor ca vreti la cascaval si faceti-o cu numele la vedere, sa va stim cu totii! Nu v-au ajuns spagile de pana acum?! Huo!


Musafir

#15

2015-08-18 06:55

Pentru a intra in normalitate si pentru a ne alinia la standardele europene.
Catalin

#16 VRETI SPAGA!

2015-08-18 16:12

Spagari nenorociti, infractori de duzina!


Musafir

#17 Respectul se castiga!

2015-08-19 18:55

Ha, ha, ha! respectul se castiga prin ceea ce faci, cum te porti cu semenii, ceea ce lasi in urma! Cand vrei doar bani, cand petitia asta este una prospaga, blamul public!