CEREM DREPTUL POLITISTILOR DE A FOLOSI ARMA PENTRU AUTOAPARARE, DREPTURI CA IN UE


Musafir

#26

2015-08-03 19:22

Știu ce înseamnă sa lucrezi în Politie, mai ales în teren la ordine publică.

Musafir

#27

2015-08-03 19:23

Pentru AUTOAPARARE, am in dotare o arma personala SI NU VOI EZITA SA O FOLOSESC, atunci cand, DOAMNE FERESTE va fi necesar; in conditiile LEGII!

Musafir

#28

2015-08-03 19:30

Pentru ca politistul reprezinta autoritatea publica iar daca acesta nu se poate apara nici pe sine,ma intreb cum poate el apara integritatea persoanelor care au nevoie la un moment dat de ajutor?Cum se poate impune intr-o lume in care violenta reprezinta un mod de a fi si primul mijloc pe care-l folosesc cei certati cu legea in faradelegile lor?Sa nu uitam ca politistul in strada nu merge doar sa faca parada modei,el trebuie la un moment dat sa foloseasca forta pentru ca ,cei certati cu legea sa-l ia in serios altfel vom avea tot felul de cazuri in care politistul o sa fie agresat intr-un fel sau altul.

Musafir

#29

2015-08-03 19:43

Am semnat deoarece fie care are dreptul la auto aparare

Musafir

#30 Re: Sunt categoric impotriva !

2015-08-03 19:46

#10: Gefreiter - Sunt categoric impotriva ! 

 nu lucrezi în strada, de asta ai ochelari de cal....sapa o gropa și bagă-te în ea

google

#31 Re: Sunt categoric impotriva !

2015-08-03 20:01

#10: Gefreiter - Sunt categoric impotriva ! 

 in sfarsit un om cu capul pe umeri care a inteles ca societatea romaneasca este manipulata inca din 89 cu ajutorul presei.asta mai lipsea sa politistilor sa traga la intamplare in orice le iese in cale sub pretextul autoaparare!individul care a prosdus accidentul nu este nici cocalar nici smecher este un turc care are alte conceptii si alta religie si de asemenea alta educatie.uitati-va in america cum politistii trag in orice li se pare suspect,trag in masini pline cu copii.acolo deja nu mai este democratie si nici autoaparare.daca vreti ca si in romania sa fie la fel ori sunteti retarzi ori faceti parte din elita celor care controleaza tara si vor sa controleze si cetatenii ei!popor de oi o sa va manance lupii!


Musafir

#32

2015-08-03 20:01

Pt ca in aceasta tara e o debanda totala fara niciun respect fata unii de altii

Musafir

#33

2015-08-03 20:14

Pentru ca imi pasa!!

Musafir

#34

2015-08-03 20:20

Este împotriva oricărei logici și a noțiunii de normalitate, ca într-o singură țară din toată lumea, respectiv România, infractorul să dețină ultimele modele de armament letal iar POLIȚISTUL, JANDARMUL și MILITARUL, care LUCREAZĂ ZILNIC cu aceste arme, atenție: SĂ NU AIBĂ VOIE SĂ ÎL POARTE ÎN AFARA SERVICIULUI ȘI MAI MULT DECÂT ATÂT, SĂ AIBĂ NEVOIE DE PERMIS DE PORT ARMĂ DACĂ VREA SĂ-ȘI CUMPERE O ARMĂ.
Militari, polițiști și jandarmi care participă la misiuni internaționale unde folosesc majoritatea tipurilor de armament, trebuie să-și i-a PERMIS DE PORT ARMĂ dacă vor să dețină un simplu pistol, cu care lucrează zilnic.
Este una dintre cele mai URIAȘE MEDIOCRITĂȚI care aruncă Ministerul Afacerilor Interne înapoi în timp, cu zeci de ani iar dacă spui acest lucru oricui din afară, nu spun jandarm sau polițist, râde ca de o glumă...bună.
Unui polițist, jandarm, militar, nu numai că nu ar trebui să-i lipsească arma de la brâu, ba mai mult, Statul ar trebui să plătească pentru ele.

Musafir

#35

2015-08-03 20:32

Am semnat aceasta petitie in speranta ca odata si odata politicienii vor face urat la politisti ... poate scapam tara de viermii care ne conduc de 26 de ani

Musafir

#36

2015-08-03 20:43

Ptr.ca si eu sunt in aceiasi situatie...
Ptr.ca lumea interlopă nu mai are frica de nimic....iar noi si familiile noastre sunt cele mai expuse la pericol

Musafir

#37

2015-08-03 20:47

intr-adevar viata in strada a devenit o lupta in jungla.faptul ca politistul nu are autoritate in strada si oricine poate face misto de el inseamna ,pe scurt, ca STATUL ROMAN nu are nici o autoritate !!!STATUL ROMAN nu vrea sa isi mai apere cetatenii , cei care ,de fapt ,sunt sustinatorii STATULUI !!!

Musafir

#38

2015-08-03 21:01

Am semnat această petiție pentru că și eu sunt direct afectat prin natura serviciului.

Musafir

#39

2015-08-03 21:20

Cred ca acei parlamentari care dorm pe rupte si isi insusesc salarii la care noi doar visam, sa constientizeze ca oricind si lor li se poate intimpla asa ceva si daca in acel moment s-ar afla un politist linga unul dintre ei si situatia ar impune folosirea armamentului din dotarea acestuia, pt al proteja, ar fi la mijloc expresia : ,, decit sa plinga mama, mai bine sa plinga ma-sa ! ''. Asta e Romania din ziua de azi !

Musafir

#40

2015-08-03 21:33

Din solidaritate

Musafir

#41

2015-08-04 00:16

Trebuie sa intram in normalitate!!!

Musafir

#42

2015-08-04 04:37

Este mare nevoie de schimbarea regimului armelor de foc.
adrian

#43 Re:

2015-08-04 05:07

#3: -  

 Nu au autoritate pentru ca nu știu să se comporte o mare parte din ei și tot o mare parte din ei sunt și analfabeti, o altă parte din ei nici examenul psihologic nu l-ar trece dacă l-ar repetă și atunci îi plătim din banii publici ca să ne mai si omoare?Să mă scuzați dar la noi instituția numită poliție nu este destul de mătură încât să hotărască când să scoată arma.Sunt și polițiști buni dar cei inculți și ce am mai scris eu va trag pe toți în jos.


Musafir

#44 Re: Sunt categoric impotriva !

2015-08-04 06:29

#10: Gefreiter - Sunt categoric impotriva ! 

 Esti impotriva,până in momentul în care tu,sau un membru al familiei tale va fii in pericol,si nu va putea fii aparat !


Musafir

#45

2015-08-04 06:42

Trebuie schibat uzul de arma nu mai este conform zilelor de azi

Musafir

#46

2015-08-04 06:52

Pentru ca si eu fac parte din categoria celor care sunt in domeniu

Musafir

#47

2015-08-04 07:19

Am semnat aceasta petitie deoarece politistul a ajuns bataia de joc a infractorilor dar si a societatii!!! Atunci cind avem probleme, toti strigam ajutor politia!!! Sa vina politia!!!

Musafir

#48

2015-08-04 09:09

Este imperativ ca legislatia sa se modifice si sa se poata folosi armamentul din dotare. In caz contrar, de ce i se mai da arma daca nu o poate folosi?

Musafir

#49

2015-08-04 09:15

Pentru Siguranta copiilor nostrii!

Musafir

#50

2015-08-04 09:20

Cu ce a gresit acel politist de a fost calcat miseleste de un turc 10ani si extradat