LEGE PENTRU CASTRARE CHIMICA PENTRU VIOLATORI

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția LEGE PENTRU CASTRARE CHIMICA PENTRU VIOLATORI


Musafir

#251

2015-08-17 21:18

Pentru ca doar frica trezește constiinta in  oamenii. Este dovedit pe animale de laborator ca frica de constrângere se perpetuează, in lipsa ei este haos. Noi iubim sa fim pedepsiti. Asa ne-am învățat. Altfel nu ne găsim rostul. Nu avem ce povesti.


Musafir

#252 Re: Re: se referea la prostituate nu la femei în general

2015-08-20 15:52

#250: Andreea - Re: Auzi 

prostituatele acționează din instinct(din nevoie de bani/sex) fără să aibă remușcări și fără să se gândească la consecințe deci prostituatele sunt ființe umane fără conștiință de sine adică persoane cu probleme psihice ce n-ar trebui să circule libere pe străzi.

propun ridicarea prostituatelor de pe străzi și internarea lor în centre de psihiatrie unde să li se administreze un tratament adecvat


Musafir

#253 Re:

2015-10-14 05:12

#4: Karlla -  

 Inchisoarea pe viata ar fi o pedeapsa ce deja asigura un viitor in care nu va mai putea savarsii asemenea fapte. A fi violata este ceva groaznic dar nu iti "castreaza viitorul".


Musafir

#254 Re: Re: Re: se referea la prostituate nu la femei în general

2015-10-14 05:13

#252: - Re: Re: se referea la prostituate nu la femei în general  

 Propun ridicarea ta din casa si inscrierea obligatorie in cadrul unei institutii de unde sa nu poti arunca cu orice rahat totalitar doresti.


Musafir

#255 Re:

2015-10-14 05:14

#3: -  

 Pentru ca sunt barbat, fiu, frate, sot si tata si nu inteleg de ce femeile vor sa vada castrari asa de rau.


Musafir

#256

2015-12-17 16:59

Fiindca asa mi s-a parut ca este bine!

Musafir

#257

2016-06-15 14:32

Pentru ca m-am saturat sa aud ca diversi derbedei ori dezaxati batjocoresc persoane carora le distrug vietile si scapa cu pedepse usoare ori nepedepsiti. Ar trebui marite si pedepsele cu inchisoarea pentru abuzuri si violuri.si instituita munca obligatorie a detinutilor pentru autoadministrarea inchisorilor