LEGE PENTRU CASTRARE CHIMICA PENTRU VIOLATORI

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția LEGE PENTRU CASTRARE CHIMICA PENTRU VIOLATORI

Prezentatori 4 Rating

#226 Auzi

2015-07-24 07:05

 Misto nume ti-ai pus Vasile. Eu sunt sigur ca esti femeie care sigur nu te cheama Vasile :). 

Voi vreti castrare chimica pentru violatori, noi vrem Arse pe Rug prostituatele si videochat-istele.

Unele ziceau de auswitz pentru violatori..... asa de inapoiati sunt unii sa mor ca si castrarea chimica.

Voi nu reusiti sa castrati niste caini maidanezi care omoara copii prin parcuri si ataca persoane batrane + fecale si numai zic ce prin tot Bucurestiu si vreti voi legi pe Oameni cu castrare. EPIC.


Musafir

#227

2015-07-24 07:49

De ce?Pt. ca asa ar trebui sa se intample!As fi de acord si cu castrarea fizica!Sa dispara din randul oamenilor cu bun simt si principii!

Musafir

#228

2015-07-24 09:46

De ce , auzi...
Pentru ca trebuie. Este o cale sigura de a ne asigura ca lucrurile acestea nu se vor mai intampla. Pe langa asta, ar trebui vreo 40 de ani de munca silnica si lipsire de orice libertati. Doar sa vada cum e de partea cealalta.

Musafir

#229

2015-07-24 10:29

Am semnat petitia in speranta ca se va face ceva pt a nu mai exista asemenea cazuri.doar o masura drastica opreste asemenea fenomen

Musafir

#230

2015-07-24 12:13

Este absolut normal să luăm atitudine !
Sistemul românesc de justitie, este discreționar, injust şi cu multe portiţe, prin care un avocat isteţ scapă de pedeapsa binemeritată, un nemernic, un mutilator de vieţi.

Musafir

#231

2015-07-24 18:14

ptr ca a venit vremea sa facem ceva impotriva violatorilor

Musafir

#232

2015-07-25 00:11

pt ca cum demnitatea unui barbat se cantareste in"bile" asa va stii ce inseamna cu adevarat un viol exercitat invers ironic dar chiar asa cu adevarat un barbat va stii ce insemna sa fi violat pt ca nu am auzit pana acum o femeie sa violeze un barbat insa invres e lumea plina daca li se umfla bilele in asa hal incat sa nu mai reziste sa fie castratii domne asa li se ia un of ca le trebuie si nu au unde sa exercite vreau sa fie castratii asa cred ca violatoriilor le fac un bine sincer ca si asa daca ajung sa violeze este pt ca duc lipsa

Musafir

#233

2015-07-25 09:57

Castrarea chimica a violatorilor si dublarea pedepselor actuale,e singurul mod eficace de a descuraja violul in Romania,de a stavili suferintele si dramele prin care trec fetele lipsite de ajutor in fata brutelor criminale,dezlantuite!!!...Nimic nu-i prea mult cand in joc este dreptul persoanelor la viata,libertate,si libera alegere,garantate de constitutie si Carta Drepturilor Omului,intr-o Europa a anului 2015!!!...

Musafir

#234

2015-07-25 10:23

Mai potoliți-vă. Este doar cuvântul ei împotriva cuvântului lor, nu există certitudinea unui viol. Cum puteți fi atât de înguști la minte încât să acordați încredere totală unei tinere care în comunitatea locală este cunoscută ca fiind de moravuri ușoare.

Prezumpția de nevinovăție până la proba contrarie pentru cei 7 tineri acuzați de viol


Musafir

#235

2015-07-25 11:34

Pentru stoparea abuzului barbatilor asupra femeii!!!

Musafir

#236

2015-07-25 13:56

Aceste bestii nu au nici o scuza,trebuie sa plateasca intr-un fel ,desi nici o pedeapsa nu e de ajuns pentru ce au facut.

Musafir

#237

2015-07-27 18:34

STOP violul

Musafir

#238

2015-07-28 10:34

Violatorii sunt bolnavi ...
In majoritatea cazurilor ei recidiveaza ...
Castrarea chimica este o solutie extrema pentru cazuri extreme ...
Iar violul este un act extrem !

Musafir

#239 Re:

2015-07-28 10:39

#234: -  

 Este clar ca tu esti cel cu mintea ingusta , chiar idiot de ingusta ... probabil esti un alt violator , desigur !!!

E curios cum ai reactiona cand maica-ta , sora ta , nevasta ta , fata ta ar fi violate in grup si s-ar considera firesc pentru ca sunt doar niste curve !

Daca gandesti , intelegi ... daca nu , mai incearca un viol si vezi ce ti se poate intampla ... este clar ca pana acum nu ai fost prins inca !


Musafir

#240

2015-07-28 10:53

Poate se face dreptate si se imputineaza numarul celor care vor mai avea curajul sa faca asa ceva.

Musafir

#241 Re: Re:

2015-07-28 15:49

#239: - Re:  

 Dacă mă-ta spune că a fost violată când te-a conceput pe tine spune adevărul sau minte? Tu cum poți să judeci astfel, ai fost la locul faptei? Evident că tu ești cel care are mintea îngustă și toți cei ca tine care judecă în necunoștință de cauză.


Musafir

#242 Re: Re:

2015-07-28 16:01

#239: - Re:  

 tânăra n-a avut nici o leziune pe corp, ceva nefiresc în cazul unui viol (dacă ar fi avut măcar o poză și-ar fi făcut ca să aibă dovada unei agresiuni)


Musafir

#243

2015-07-28 16:15

Oare ce presiuni au făcut polițiștii asupra celor 7 tineri acuzați încât 3 dintre aceștia s-au declarat vinovați. Poliția recurge frecvent la violențe verbale și fizice pentru a constrânge persoanele acuzate să recunoască fapte pe care nu le-au comis. Au fost și cazuri de deces după câteva zile în arestul poliției iar acestea s-au petrecut chiar în epoca europeană însă nimeni nu le promovează la tv.


Musafir

#244

2015-07-28 16:27

doresc sa se faca o lege de castrare chimica a violatorilor !

Musafir

#245

2015-07-30 06:42

Nu castrare chimica,AMPUTAREAAAA

Musafir

#246

2015-08-04 14:47

pentru ca am fost in pragul a 2 violuri si aia e, am invatat sa trec peste sa accept si mi-am reorientat atentia asupra lucrurilor de aici ca asa cred ca este in regula si bine si vreau sa ajung sa fac numai bine oamenilor din jurul meu pentru ca eu consider ca am ajuns un om rau care nu mai are pentru ce sa stea aici.

Musafir

#247

2015-08-04 21:22

sa le iasa pe nas violui


Musafir

#248

2015-08-04 21:24

sa se gandeasca toata viata cea facut si sa sufere cum a suferit acea fetita

 


Musafir

#249

2015-08-05 04:54

Vreau sa se eliminea asemene fapte,chiar sa dispara si din dictionare.Masura drastica dar va fi pe masura faptei
Andreea

#250 Re: Auzi

2015-08-06 14:56

#226: Prezentatori 4 Rating - Auzi 

 mie mi se pare ca dumneata faci din aceasta cerere un fel de razboi intre sexe. Adica femeile vor castrare chimica iar barbatii arsul pe rug. Pe langa asta compari acest caz cu cazul cainilor maidanezi. Dumneata esti constient de cuvintele rostite? Orice s-ar intampla cu acele patrupede nu poate fi comparat cu actiunea unui om asupra altui om. Un animal reactioneaza din instinct. UN ANIMAL NU ARE CONSTIINTA DE SINE sau remuscari, un animal nu gandeste inainte de a actiona la consecinte, si oricat de mult as vrea sa compar acesti baieti cu un animal, acesti baieti sunt ffinte umane cu constiinta. Sunt constienti de sine iar fapta unei fiinte umane asupra alteia e cea mai grea fapta. Nu conteaza daca initiatorul acestei petitii este femeie sau barbat. Initiatorul acestei peitii is doreste ca acesti baieti sa fie pedepsiti. In alte tari se pedepseste violul cu castrarea chimica si inchisoare in acelasi timp. Este un fapt demonstrat ca un violator nu este violator de ocazie ci isi repeta fapta iar si iar. Un violator, femeie sau barbat, trebuie oprit din a-si repeta fapta si trebuie pedepsit pentru fapta deja comisa. Deci castrare chimica si ani de inchisoare.

Daca dumneata nu esti de acord cu pedepsirea violatorilor, asta ma face sa cred ca ori sunteti unul dintre ei (nu neaparat din cei 7) ori sunteti pe cale de a deveni unul pentru ca incurajati abuzul prin nesustinerea pedepsei!

RUSINE