Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

....

#39026 ...

2015-07-22 23:05

si eu am fost violata in 2010...eram in ultimul an de liceu in luna lui februarie pe un camp din apropierea satului de 3 indivizi la fel de macho ca si acesti 7....imediat m am dus la politie si am reusit sa ii bag in puscarie unde le este si locul...dupa aceasta am fost denigrata si hartuita...am auzit la multe colturi de ulita ca e vina mea....dar m am tinut tare pe pozitie ceea ce imi doresc sa faci si tu....nu te lasa intimidata....fugi la psiholog...asta nu este o trauma care sa o cari de una singura

Maria

#39027

2015-07-22 23:06

Legeea si aplicabilitatea ei trebuie schimbate. 


Musafir

#39028

2015-07-22 23:06

Sunt femeie,sunt mamă şi mai presus de toate OM!
SĂ DEMONSTRĂM CĂ SUNTEM OAMENI!

Musafir

#39029 cei 7violatori

2015-07-22 23:06

Oare ce se sex are copilul doamnei procuror????? Daca feței dumneaei i s.ar fi întâmplat una ca asta ce ar fi facuuut??? Iar fi luat de gineri pe toți???? 


Musafir

#39030

2015-07-22 23:07

Vreau arestarea acelor indivizi si puscarie pe viata !

Musafir

#39031

2015-07-22 23:07

Cred ca trebuie schimbata legislatia si mai cred ca trebuie schimbat sistemul educativ  din Romania! Faptul ca un zilele noastre inca mai exista oameni cu mentalitatea incuiata ca cei care sustin violatorii ,e strigator la cer!!! trebuie facuta educatie cívica si sexuala in majoritatea satelor din Romania ,dar cursuri intensive!!! Acesti oameni au nevoie sa fie pusi la zi! Trebuie sa invete de drepturile omului, ale femeiei si mai presus de orice... dreptul la onoare, la demnitate, care in alte tari civilizate este sfant!oamenii trebuie sa stie ca o femeie,cu sau fara himen,are dreptul la respect,ca oricum ar fi este un om si are un suflet care nu poate fi calcat in picioare de niste primitivi!nu ai mai numiti animale ,animalele isi protejeaza partenerii de viata si mediul in care traiesc.RESPECT PENTRU TOTI ROMANII CARE SE SIMT INDIGNATI IN FATA ACESTEI ATROCITATI!!!!


Musafir

#39032

2015-07-22 23:07

Sper ca cei sapte infractori sa fie aspru pedepsiti de lege ca de Dumnezeu vor fi pedepsiti mai devreme sau mai tarziu,iar fetei ii doresc sa treaca cu bine peste aceasta grea incercare si sa se roage la Dumnezeu sa-si revina cat mai repede.Ma bucur ca a avut curaj sa spuna public ce a patit si ca acei ticalosi sa plateasca ptr fapta lor,iar ei sa i se faca dreptate.Multa putere si sanatate fetei si familiei ei!

Musafir

#39033

2015-07-22 23:09

Am semnat aceasta petitie,clar pentru arestarea acelor violatori, pentru a reusi sa curatam cat de cat lumea de aceste pramatii . Ma gandesc ,ca pot cadea si eu victima oricand astfelor de oameni, sau in cel mai rau caz viitori mei copii. Consider ca inchisoarea este o pedeapsa prea usoara , chiar daca nu vor avea un trai cat de cat bun , as propune mai degraba castrarea, ca si asa degeaba au , nu stiu sa o foloseasca ! Sper ca justitia sa ia decizia cea mai corecta !

Musafir

#39034

2015-07-22 23:09

castrare pe viu ! + sex surpriza in puscarie

Musafir

#39035

2015-07-22 23:10

Barbatii adevarati condamna violul

Musafir

#39036

2015-07-22 23:10

Ce țară e asta ???? Va spun eu, de nebuni!!! Ce viitor vor avea copiii nostrii ? De ce în alte țări pedeapsă pentru viol e condamnarea la moarte iar la noi e libertatea?

Musafir

#39037

2015-07-22 23:10

Am semnat aceasta petiție deoarece acele brute merita din plin sa fie aruncați in închisoare , fara mila .

Musafir

#39038

2015-07-22 23:10

Sper sa se facă dreptate locuiesc în spania de 8 ani acuma recent la mine în sat în spania un tata sia abuzat fata după nici o zi după ce fata ia zis mamei și au fost la politie nici o zi deja tatăl era la răcoare numai în românia trebuie atâta timp pentru a baga niște violatori la închisoare

Musafir

#39039

2015-07-22 23:10

Trebuie pedepsiti nenorocitii ăștia....

Musafir

#39040

2015-07-22 23:10

Merita sa fie dreptate.Pt ca justitia e mereu OARBA! !!!Cum a fost si este in accest caz ...incompetenti pe banii statului

Musafir

#39041

2015-07-22 23:10

De ce am semnat aceasta petitie!
Pai nu sai vad dupa grati ca astai o pedeapsa usoara pentru eii,prea usoara sunt tineri ce le lasa ani trec ei nu se vor potoli cu timpul vor deveni mai brutali viata din puscarie nu schimba, ci mai rau pune foc pe paie!
EU nu acolo doresc sa ajunga ci inchisi intr-o camera unde sa ne uitam La ei cum tanjesc dupa un pahar de apa sau mancare,,batjocoriti zi de zi.
Da asta vreau.
Ce justitie frate am mai spus asta noi ne facem justitia,dreptatea.
Lasa-ti orgolile La o parte ca traim intr-o tara libera!!
Astia sunt sigura ca ei nu stiau ce inseamna sa ai un suflet,o inima pentru ca ei nu au asa ceva.
Sunt mandri de ce au facut bravo lor le dau toata dreptatea aici ce vreti mai oameni buni au avut si ei nevoie de o mica aventura in viata lor o schimbare si cum altfel decat sa isi bata joc de o fata si care culmea nu erea unul,, normal ca aia 2 au chemat ajutoare ca na ei nu puteau face fata!
Jalnic jalnic jalnic!
Le-as da foc ce foc mai ias dezbraca si ias batea secunda cu secunda..
Sunt sigura ca o sa le placa, ca na si lor le place sa mai atinga fetele asa usor cu o palma.
Ha ha ha
Vai de voi mai va credeti jmecheri,sunteti patetici,jalnici.
Sunt fata si mama si mai norocoasa sunt ca am o fetita,,si daca mi-as auzi copilul ca at trece prin asa ceva ia-as omora pe rand dar mi-ar placea sai vad ca sufera usor.
Ma-m plictisit sa vad cum justitia pe care noi o numim e asa de usor de manipulat! Fratilor aideti sa ne facem dreptate noi ca altfel nu se poate.

Pacat pacat,,
Si vreau sa rog toate femeile care trec prin aceste intamlari sa lupte mult si sa isi faca ele.

Musafir

#39042

2015-07-22 23:11

La inchisoare pe viata cu ei

Musafir

#39043

2015-07-22 23:11

Cazul celor 7...mi-a dat de gandit despre legile si aplicarea lor in Romania. Este mai rau ca in filme ce se intampla si nu cred ca se va schimba ceva daca stam si ne uitam, citim si comentam intre noi, trebuie sa luptam fiecare pentru schimbarea in bine ! Nu vreau sa spun prea multe ...doar esentialul...Romania trezeste-te !!!

Musafir

#39044

2015-07-22 23:12

Ce sex are copilul doamnei procuror????? Daca feței dumneaiei i s.ar fi întâmplat una ca asta ce ar fi făcut???? I.ar fi luat pe toți acasa ,drept gineri cred....

Musafir

#39045

2015-07-22 23:12

la puscarie cu voi si acolo sa va rupa c....r javre ce sinteti

Musafir

#39046

2015-07-22 23:12

Multumim bunului Dumnezeu ca avem televiziuni care ne deschid ochii si ne ajuta sa schimbam ceva in tara noastra in timp ce justiția doarme si lasa in libertate asemenea monștri cu chip de om! Doresc pedeapsa maxima pentru aceste gunoaie!

Musafir

#39047

2015-07-22 23:13

Pentru dreptate.

Musafir

#39048

2015-07-22 23:14

PENTRU CA VIOLUL ESTE CRIMA!!!
DACA SE INTAMPLA ASA CEVA AICI IN SUA ERAU DE MULT IN PUSCARIE DEVENIND LA RANDUL LOR "FETITE VIOLATE"

Musafir

#39049

2015-07-22 23:14

Fiecare infractiune are o pedeapsa indiferent de pozitia sociala a victimei, vinovatii sa isi primesca pedeapsa cuvenita!

Musafir

#39050

2015-07-22 23:15

Sper din tot sufletul ca acesti sapte "barbati" sa primeasca si ei acolo unde le este locul cel putin la fel daca nu mai mult...poate asa vor realiza ce au facut, aceasta imensa fapta nu trebuie lasata nepedepsita, dar nu doar cu inchisoare, ca acolo primesc de mancare din banii populatiei, ci sa i munceasca ca sa poata sa plateasca din inchisoare daunele acestei domnisoare!
Seara buna,
......