Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#3326

2015-07-18 23:32

Parerea mea si fie si ei si mamele lor maltratateasa cum a fost biata fata, imi pare rau ca in 2015 nu mai ai siguranta de coretitudine din partea judecatorilor sanatate multa fetei.... si familei....

Musafir

#3327

2015-07-18 23:35

Sa se faca dreptate !

Musafir

#3328

2015-07-18 23:36

PFFFF.....POATE DA DUMNEZEU SI FAC SI JUADECATORII ASTIA CEVA SA II BAGE LA INCHISOARE

Musafir

#3329

2015-07-18 23:36

Deoarece este strigator la cer!!!Ceea ce i s-a intamplat acestei copile este sub orice critica!!!I-au distrus viata....viitorul!!!Acesti monstriii merita taiati si presarat sare!Ma doare sufletul doar cand ma gandesc prin ce clipe de cosmar a trecut!Sper din suflet sa se faca dreptate iar vinovatii sa planga cu lacrimi de sange!!!!!

Musafir

#3330

2015-07-18 23:37

Am semnat aceasta petitie deoarece consider ca un act sexual trebuie sa fie consimtit De femeie indiferent de statutul ei .iar animalele care au savarsit aceste fapte sa stea dupa gratii.doamne ajuta!

Musafir

#3331

2015-07-18 23:40

nu trebuie sa ramana nepedepsiti.

Musafir

#3332

2015-07-18 23:40

Moarte celor 7.

Musafir

#3333

2015-07-18 23:41

La puscarie cu voi !!!!

Musafir

#3334

2015-07-18 23:41

Acesti viermi sasi primeasca pedeapsa

Musafir

#3335

2015-07-18 23:42

am semnat petitia sperand ca se va rezolva acest caz revoltator.

Musafir

#3336

2015-07-18 23:43

Am semnat pentru ca sunt de parere ca orice violenta trebuie pedepsita...puneti-va in locul fetei!!

Musafir

#3337

2015-07-18 23:44

Sa primeasca nenorocitii ceea ce merita

Musafir

#3338

2015-07-18 23:47

Merita sa primeasca ceea ce au facut

Musafir

#3339

2015-07-18 23:47

Merita pedepsiți,astfel de oameni nu trebuie lăsați i libertate...Sunt socat cum justiția dintr-o tara europeana sa nu fie competenta in situatia asta înfiorătoare. Pacat ca noi aici departe de granițele tarii noastre luptam din greu si reusim cu greu sa spunem ca suntem mandrii de tara noastra dar de cele mai multe ori adevarul ne doare,suntem raniti de instituții care ar trebui sa lupte pentru drepturile noastre.PACAT.

Musafir

#3340

2015-07-18 23:50

Sint Romanca care locuiesc in orasul Chicago, din SUA. Am semnat aceasta petitie pentru ca sint dezamagita si dezgustata de injustitia si nepasarea magistratilor corupti din Vaslui care nu au manifestat nici o picatura de mustrare a constiintei fata de victima. Daca fata ar fi apartinut familiei lor atunci sentinta celor sapte criminali ar fi fost maxima si cu siguranta ar fi fost pusi linga cei m-ai mari infractori si ticalosi ai tarii sa aiba si ei parte de aceleasi tratamente de care a avut parte victima de la ei. De 23 de ani am tot sperat sa vad ca Romania se schimba. Si-a schimbat aparitia dar naravurile si coruptia ba! Cum pot eu sa permit fetelor mele sa vina in Romania sa vada de unde le este originea, meleagurile si cimpiile Daciei pentru care s-au jertfit atita singe? Nu ma lasa inima sa imi incredintez copilele care sint crescute intr-o lume civilizata sa vina acolo si sa devina victime ca si acea fata nevinovata! Aceleasi sentimente le impartesc cu multi romani care se afla in strainatate si care nu vor sa auda de a se intoarce inapoi in tara sau sa vina in vizita. M-ai bine ne ducem in Hawaii sau Tahiti decit sa venim in Romania care e plina de tilhari si violatori. Noi cunoastem cit de mult ne uriti pe noi cei care am parasit tara si am plecat in strainatate si credeti ca sintem cu nasul pe sus dar de ati fi venit si voi sa vedeti lumea civilizata si comportamentul baietilor/barbatilor pe strazi fata de fete care se imbraca promiscuu si isi arata toate partile feminine atunci ati fi inteles de ce privim obtuz romanii ramasi in tara. Am fost si eu victima cind am fost tinara si am ales sa parasesc tot ceea ce mi-a fost m-ai drag pe lume: tara, parinti, casa, neamuri, si prieteni, ca sa nu dau dreptul din nou vreodata la alt netrebnic roman sa ma umileze. Mult tinjesc dupa tara si as vrea copii mei sa poata sa vina si sa vada frumusetea pamintului de care ma falesc atit de mult si pentru care ma cert cu strainii si pentru care ma bat cu pumnul in piept dar acest eveniment si altele similare mi-au reinviat teama si ingrijorarea ca Romania inca nu este vrednica de increderea mea. Va da-ti mare cum credeti intr-un Dumnezeu ortodox si ridicati atit de multe biserici in numele Domnului atunci de ce nu faceti dreptate? Faceti exemplu de cei sapte care au nedreptatit fiinta acea de fata care si-a pus toata increderea in baiatul roman cind s-a urcat in masina cu el crezind ca o sa isi gaseasca perechea sau dragostea mult cautata. Si a gasit viclenie si nemernicie. Credeti voi ca o sa se uite cu aceiasi ochi din nou la baietii romani? De cite victime are nevoie Romania sa inteleaga ca poporul sta unit cind exista incredere, respect, si demnitate. Multi parinti aflati in strainatate isi indeamna copilele sa nu se uite vreodata la romani ca sint stricati si buni de nimic. Stiu ca sint si baieti buni dar sint discreditati de cei rai. Baietii romani care au valoare parasesc si ei tara si isi cauta indragostita pe tarimuri straine. Ramin lighioanele sa beneficieze de sacrificiile stramosilor nostri. De aceea am semnat petitia aceasta si sper ca vocea mea de aici de departe sa fie auzita si cei ce au autorizatia sa schimbe intr-un final si naravurile si coruptia Romaniei nu numai aparitia tarii. Multumesc!

Musafir

#3341

2015-07-18 23:54

Este îngrozitor ce au făcut acești oameni!!!E de neînțeles cum de nu au fost arestați, căci uneori doar pentru furtul unei verze sau al unei găini ,cu orice motivație ar fi,se pot face și ani de pușcărie! Si-atunci, pentru abominabila lor faptă, mai sunt resurse de scuze pentru a-i lăsa în libertate?! Consider că violul este la fel de grav ca și crima și că cei care îl comit sunt unii dintre cei mai periculoși indivizi.Cu greu îi pot numi oameni. Nu văd ce scuze ar putea invoca vreodată.

Musafir

#3342

2015-07-18 23:55

Sa fie inchisi si sa sufere aceleasi dureri .

Musafir

#3343

2015-07-19 00:00

Pentru o greșeală minoră față de ceea ce au făcut ei s-au făcut ani de pușcărie , ei de ce nu ar trebui să plătească pentru ceea ce au făcut ? În viață totul se plătește . Un viol nu e o joacă de copii , mă gândesc că aș putea păți eu așa ceva deci aș vrea să se facă dreptate !!! Mulțimea are prioritate și din câte văd suntem mulți care cerem dreptate !! Dacă rămân liberi va gândiți ca fiica unora dintre voi ar putea primi același tratament ca cel pe are l-a primit acea fată NEVINOVATĂ? ???

Musafir

#3344

2015-07-19 00:02

Comentez aici, dar sincer nu stiu ce mai e de comentat. Depaseste orice scenariu ce s- a putut intampla acolo, si da, o anumita Romanie arata asa. Smecherasii astia de doi lei, bine le-a spus Ramona Ursu, nu mai merita sa iasa.Punct. Gospodarii satului, cu tot cu familiile lor tampe, cretinoizii astia cu bemveu furat de la germanica , ocna baietasi. La 100 de metri sub pamant sa scormoniti dupa cupru sau sare. PAcat ca voi, in prostia voastra, nu o sa ntelegeti nimic , o sa ramaneti la fel de tampi si o sa va aparati spunand tot de biata fata.

Mi s-a nascut al doilea copil, o fata, un inger, ma bucur ca e departe de mediul ala, si ma doare n acelasi timp ca e departe de tara asta faina, cu muntii si apele ei si cu oameni care stiu ca sunt faini.


Musafir

#3345

2015-07-19 00:03

Dreptate fetei din Vaslui! #violulecrima

Anonymous

#3346

2015-07-19 00:09

nu vreau sa treaca alte persoane prin aceasta daca au facuto o data ovor face si a 2 si a 3 si tot asa
catalin

#3347 oameni fara Dumnezeu

2015-07-19 00:11

Pe viata sa fie inchisi!


Musafir

#3348

2015-07-19 00:12

Pentru ca era sa o patesc si eu . doar ca am avut un inger pazitor acolo sus si am reusit sa fug la timp. Sper sa i se faca dreptate fetei si sa reuseasca sa treaca peste asta.

Musafir

#3349

2015-07-19 00:12

Pentru protejarea fetelor,evident

Musafir

#3350

2015-07-19 00:15

Cazul acesta m-a socat si intristat enorm. Este oribil sa traiesti intr-o societate cu mentalitati care tolereaza asemenea fapte si acuza victimele,nu agresorii. Ma doare gandul ca exista asemenea suferinta si ca ea e rodul unei societati bolnave. Cred ca fiecare dintre noi este responsabil sa schimbe ceva.