Demiteţi-l pe Călin Popescu Tăriceanu, demolatorul justiției!


Musafir

#301

2015-05-28 14:47

toata mafia din parlament trebuie demisa de urgenta...dar nu pe ideea sa-i dam jos pe ei si sa ne angajam noi amantele

Musafir

#302

2015-05-28 14:48

m-am săturat de aroganţa,servilismul ,prostia lui în respectarea legilor şi Legii de bază,Constituţia României !Se erijează în "reprezentantul liberalilor" dar e un gunoi pontist .


Musafir

#303

2015-05-28 14:48

Locul sau este dupa gratii !

Musafir

#304

2015-05-28 14:49

Este un hoț

Musafir

#305

2015-05-28 14:49

Din anul 2003 de cand am fost nevoit sa plec din tara ca sa-mi pot sustine copilul la scoala am tot sperat ca va veni o zi in care sa ma pot intoarce. Am tot sperat ca se vor aseza lucrurile in fagasul normal al vietii, dar n-a fost si vasd ca nu e asa. Ba mai mult, se incearca cu disperare sa ne transforme in gloata de votanti docili , cu frica-n oase, ca pe vremea raposatului. Trebuie sa ne unim sa reusim sa trimitem la locul lor, la ninchisoare pe toti care ne fura increderea pe care le-am acordat-o votandu-i. Sa-i scuturam bine de averile adunate din banii nostri si sa reasezam tara pe drumul care i se cuvine.

Musafir

#306

2015-05-28 14:49

Pentru salvarea statului de drept!

Musafir

#307

2015-05-28 14:49

sa scuturam odata si odata gunoaiele din parlament dar din toate partidele

Musafir

#308

2015-05-28 14:53

...citesc ca alaturi de cei care doresc imediat demiterea/demisia de ce nu si arestarea lui Tariceani pentru acte impotriva justitiei, impotriva legilor tarii, impotriva democratiei, apar scursuri de postaci platiti de PSD si de latrina 3. Libertatea cuvantului este una, sa scrii in interesul unor gasti si hoarde politice pentru 50 bani, e alta. Postacilor platiti, sunteti un adevarat cancer a societatii in general, a politicii tarii in special. Aruncati de buna voie democratia in mocirla in intersul unui grup de oameni, care se inbogatesc, iar voi ramaneti cu faramaturile. 


Musafir

#309

2015-05-28 14:54

Pentru ca PNL in frunte a tradat poporul roman trecind de la Alde(vedeti ca noi prostii stim de ALDE) si au trecut la cei mai abjecti PPE tradind valorile liberale. PNL are doar sigla dar a tradat in totalitate valorile liberale. sint liberala din familie si vorbesc in cunostinta de cauza. De ce atita ura impotriva lui Tariceanu, Nicolai si Weber? Pentru ca au coloana vertebrala? Vom iesi in strada daca veti continua cu aceste murdarii. Cit sa va mai suportam politica de doi bani ? Voi politica cind majoritatea sinteti fosti comunisti? Eu de ce m'am sacrificat si nu am aceptat sa fiu ingenunchiata de comunisti? Nu va este rusine? Pina cind? Cit credeti ca o sa mai prostiti poporul impreuna cu cel pe care l'ai scos ca presedinte cu bateria PDL? Voi chiar credeti ca nu va va veni rindul niciodata? Ginditi-va ca va fi "miine". Toate se platesc. In Franta in secunda doi Stanciu zbura din post. Voi chiar credeti ca veti face din nou statul politienesc caci marele licurici are interese? Nu mai este mult pina veti da socoteala. Bravo Tariceanu pentru curaj si demnitate care nu a alegat ca un slugoi la ambasade sa dea cu subsemnatul. Bravo tariceanu ca nu tegindesti la tine si cei "prosti" vad cum slugoii de ieri te improasca cu noroi. Bravo Tariceanu ca ai curajul sa spui nu acesteor "indivizi" pentru care banul si orgoliul si lipsa de patriotism tine loc de tara. rusine sa va fie!

Musafir

#310

2015-05-28 14:56

tericene sa nu uiti ca poporui tea pus sa trandavesti an scaun nu fi aroganr vei pierde noi suntem mai multi

Musafir

#311

2015-05-28 14:57

Pt ca mi-a luat 2800 lei in 2008 la inscrierea unei masini noi si vreo vreo 700 lei cu un an inainte la inscrierea unui Logan, tot nou plus multe alte magarii de cand a fost prim-ministru, pt ca ne mintea ca duduie economia iar alocatiile minorilor erau vreo 27 de lei si salariul minim abia vreo 150 euro! Ma enervat incontinuu. De fapt si urmatorii doi dupa el, Boc si actualul m-au enervat la culme! Iar acum cu figurile lui din Parlamentul rusinii nationale ce le tot face de la Sova incoace si cu justitia, ma scot din sarite la maxim! Daca l-as prinde face to face pe strada sau oriunde... !!


Musafir

#312

2015-05-28 14:58

tericene nu uita noi team pus sa lenevesti an scaunul de parlamentar

Musafir

#313

2015-05-28 15:01

De bine ce traim ,abundenta locurilor de munca ,tinerea sub protectie a senatorilor sa nu fie cercetati

Musafir

#314

2015-05-28 15:04

Fara penali poate ca ne va fi si noua ,oamenilor de rand ,mai bine.

Musafir

#315

2015-05-28 15:04

Sunt un fost persecutat politic anticomunist si nu mi plac impostorii !

Musafir

#316

2015-05-28 15:04

Pentru ca a sfidat Constitutia.pentru ca vrea sa demoleze Justitia ,care abia si-a capatat independenta,si pentru ca nu are autoritatea morala sa ocupe o functie atat de inalta in Stat,ii cer demisia Tariceanului.

Musafir

#317

2015-05-28 15:05

Nu este de conceput ca (din nefericire) a doua persoana din stat sa se adreseze presedintelui Romaniei cu o multipla cerere de a nu respecta Constitutia. Nu este de conceput ca presedintele Senatului sa introduca practici care favorizeaza coruptia si ilegalitatile. Afara din Parlament cu toti cei care abuzeaza de pozitia lor in scopuri meschine, uitand de misiunea ce le-a fost incredintata!

Musafir

#318

2015-05-28 15:07

Jos cu lepra...

Musafir

#319

2015-05-28 15:08

pentru a scapa tara asta de hoti,pentru a n-e
fi si noua mai bine ,sa nu mai stam la mana lor cu locurile de munca ,ca e foarte greu ,azi ai servici ,maine nu mai ai.si pentru viitorul copiilor nostri

Musafir

#320

2015-05-28 15:08

Pentru ca cei ce saboteaza si manipuleaza cetatenii trebuiesc opriti,iar daca acestia au un minim gram de demnitate care sa isi merite titlul de onorevole,ar demisiona singur,aceasta nu este o clasa politica,mai bine zis o asociatie mafioasa,exemplu uitati-va cum traiesc cetatenii acestei tari si cati dintre acestia sunt plecati pentru ca taxele si serviciile au superat de mult salariile incat nu stiu daca le putem numi salarii,locuri de munca sunt "misiune imposibila",nu se creeaza absolut nimic folositor,se sfruteaza inspaimantator cetateni acestei tari si batjocorirea lor a depasit orice limita.Poate acestia mai reusesc sa minta pe cei asupriti dar nu uitati ca si voua incepe sa vi se inchida robinetele in curand,TIMPUL VOSTRU SE APROPIE DE SFARSIT,TREZITIVA ALTFEL PUTETI SFARSI CA TOTI CONDUCATORII PE CARE IA-TI TRADAT.

2-Aru
Musafir

#321 penalii in puscarie

2015-05-28 15:09

Am semnat aceasta petitie pentru simplu motiv ca sunt scarbit sa vad gunoaiele si toti penalii astia imputiti care ne conduc tara de 25 de ani spre o prapastie adanca din care numai morti ne vom trezi.
Sa dea D-zeu sa putrezeasca toti in puscarii si in chinuri groaznice.
P.S: urmeaza Ponta .


Musafir

#322

2015-05-28 15:09

Un om fara caracter caracterizat chiar de tatal vitreg

Musafir

#323

2015-05-28 15:11

Am avut un respect deosebit pentru acest om dar m-am înșelat , lupta lui pentru ciolan , felul cum a tinut de scaun , trădarea conceptului și ideilor liberale m-au scârbit .

Musafir

#324

2015-05-28 15:13

afara cu toti coruptii TARII

Musafir

#325

2015-05-28 15:14

nu sant de acord cu parerile lui Tariceanu,cred ca nu stie care este rolul lui in parlament !