Asociatia M10 solicita demisia lui Calin Popescu Tariceanu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Asociatia M10 solicita demisia lui Calin Popescu Tariceanu


Musafir

#26

2015-05-28 09:52

Din lehamite pentru acesti hot impardonabil.

Musafir

#27

2015-05-28 09:52

Este un semnal pentru politicienii care nu au inteles semnificatia votului din noiembrie 2014: sa inceteze sa mai submineze institutiile statului de drept si, in schimb, sa sprijine consolidarea acestora. Tariceanu face un mare deserviciu Romaniei si decredibilizeaza tot mai mult Parlamentului al carui reprezentant este. Ii reamintesc ca DNA are o cota de incredere de peste 60%, in vreme ce Parlamentul a scazut, si din cauza lui, la doar 14%.

Musafir

#28

2015-05-28 09:54

Dl Tariceanu prin functia ce o detine este un risc pentru economie si siguranta nationala!

Musafir

#29

2015-05-28 09:55

Romania e putreda de coruptie iar Tariceanu cu PSD fac tot posibilul sa slabeasca justitia care incearca sa vindece Romania de coruptie.

Musafir

#30

2015-05-28 09:58

Jos coruptul de Tariceanu!

Musafir

#31

2015-05-28 09:59

este inacceptabil ca presedintele Senatului sa nu cunoasca Constitutia Romaniei.
Semnand accea cerere, adresata Presedintelui IOHANIS, de destituire a procurorului-sef DNA si a presedintei ICCJ , presedintele senatului si senatorii semnatari ai acestei cerei ori nu cunosc legea ori isi bat joc de presedintele ROMANIEI si cetatenii ei.In ambele cazuri acest indivizi nu ar trebui sa reprezinte cetatenii Romaniei.
Mai grav decit aceasta prostie , fac abstructie justitiei in dosarul SOVA

Musafir

#32

2015-05-28 10:00

...PENTRU CA VREAU SA DISPARA ACEST C P TARICEANU !

Musafir

#33

2015-05-28 10:02

Manadatul de senator al domnului Calin Popescu Tariceanu a fost obtinut prin redistribuire ca urmare a apartenentei la PNL si dupa ce acesta a demisionat din PNL nu mai are reprezentativitate ca sa poata ocupa functia si cu atat mai mult pe cea de presedinte de senat intrucat a fost ales de mai putin de 15000 de alegatori.

Musafir

#34 Re: Asociatiaprostilor

2015-05-28 10:03

#1: Ionut - Asociatiaprostilor 

 Ionut, sa inteleg ca esti reprezentantul Asociatiei Prostilor? Asa rezulta atat din semnatura ta, cat si din comentariul tau. Din pacate, Asociatia Prostilor are inca multi reprezentanti in Romania. Din fericire, numarul lor este in scadere. Ti-ai face un mare bine daca la un moment dat ai avea INTELIGENTA de a de „retrage” din aceasta asociatie.


Musafir

#35

2015-05-28 10:06

Infetiile astea Comuniste tr Casate!

Musafir

#36

2015-05-28 10:06

Indiferent de faptul ca te regasesti sau nu ca opinie in profilul initiatorilor, daca initiativa este corecta nu trebuie sa te lasi influentat in refuzul de da curs invitatiei, de incompatibilitati diverse. Cineva, si ma refer la organisme sau grupuri structurate ale societatii civile trebuie sa ia initiativa in spete ignorate din rea credinta, chiar mafiotic, sau din ignoranta condamnabila, inapoiata. Fara acest lucru, nimic nu se poate realiza. Asa ca salut initiativa, o apreciez la justa sa valoare care nu e deloc nesemnificativa, si avand aceeasi opinie si inca si argumentatie mult mai solida si acuzatoare la adresa prestatiei presedintelui Senatului, sustin petitia fara rezerve, apreciind ca este de o mare insemnatate ca acesta sa fie sanctionat cumva in mod public, pana la urma potrivit legii si bunului simt, caci exista o seama de actiuni de ale sale care incalca in mod evident si brutal prevederile Constitutiei si ale legislatiei. In mod premeditat, in forma continuata, fara renuscare si cu tupeu intalnit numai in crima organizata. Suplimentar, este ridicol sa accepti nesanctionata lista de incompetente bazale si chiar imbecilitati (imi cer scuze pentru termen, dar el exprima adevarul) la un asemenea nivel. pe spete legele si constitutionale, chiar si de ratiune elementara, adica de bun simt cognitiv.

Musafir

#37

2015-05-28 10:08

Sa fie schimbat banditul de Tariceanu!

Musafir

#38

2015-05-28 10:10

Sa fie dat jos banditul de Tariceanu!

Musafir

#39

2015-05-28 10:10

Pentru că înțeleg ca justiția să nu aibă opreliști, fiind putere separată în stat și pentru că înțeleg esența justiției "legea este pentru toți"!

Musafir

#40

2015-05-28 10:12

"Curvia" politica-mi repugna.

Musafir

#41

2015-05-28 10:14

De cand este presedintele senatului, Calin Popescu Tariceanu, nu s-a evidentiat decat prin lucruri spuse sau facute prin care si-a atras oprobiul public in toate situatiile! Pare ca in loc sa puna umarul la construirea unei Romanii mai bune, prin eliminarea coruptiei, face tocmai contrariul, ceea ce ma face sa cred ca este instrumentul unor persoane sau grupari care urmaresc destabilizarea si haosul, nicidecum progresul!

Musafir

#42

2015-05-28 10:14

Dl Tariceanu face jocul penalilor din Parlamentul Romaniei, indiferent de culoarea politica a acestora.
Da sfaturi magistratilor, sa rezolve "dosarele ascunse", insa el isi neglijeaza intentionat atributiile pe care le are in Parlament, aruncand cu acuzatii tendentioase in directiile de unde vin "amenintarile".
Si nu uita sa sublinieze ca parlamentarii sunt reprezentantii populatiei, ca Parlamentul este "suveran". Oare ? Parlamentul nu mai reprezinta de cativa ani adevaratele interese ale populatiei.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2015-05-28 10:15



Musafir

#44

2015-05-28 10:18

Pentru România

Musafir

#45

2015-05-28 10:19

Pentru independența justiției,pentru înlăturarea politicienilor de rea credința.Asta ar însemna aproximativ 90%.Doamne ajută!

Musafir

#46

2015-05-28 10:21

C.P.Tariceanu nu mai reprezinta de multa vreme liberalismul romanesc. El este trompeta cu staif a PSD, un oportunist lipsit de simtul ridicolului. Basescu are dreptate: Taricene, retrage-te din politica!

Musafir

#47

2015-05-28 10:22

Pentru că îmi doresc eradicarea corupției din România. Pentru că îmi doresc ca cei care ne conduc, pe care noi, poporul i-am ales, să reprezinte interesele cetățenilor iar nu cele proprii. Îmi doresc o Românie în care să mă pot întoarce, nu vreau să-mi putrezească oasele prin străinătate. Sunt perfect conștient de potențialul acestei minunate țări, știu că se poate face în așa fel încât să ducem un trai decent, știu că avem capacitatea de a ne dezvolta, trebuie doar să se vrea. Cei din actualul guvern împiedică cu nesimțire și desăvârșire acest lucru, acest drept al poporului român. Drept urmare îmi doresc, dacă este posibil, să înaintați o petiție populației prin care să putem solicita demisia și a domnului Ponta.

Musafir

#48

2015-05-28 10:22

toti hotii din senat si parlament impreuna care fac scut impotriva arestarii hotilor trebuie trasi la raspundere in frunte cu plagiatorul ponta si terminind cu tariceanu inima zburdalnica succes
sil

#49 Re: Asociatiaprostilor

2015-05-28 10:23

#1: Ionut - Asociatiaprostilor 

 Atat timp cat exista astfel de oameni ca Ionut - Asociatiaprostilor care nu a inteles nimic din ce vrea defapt sa faca Tariceanu si parlamentul in general, nu vom putea progresa noi ca tara. Tot timpul exista astfel de specimene care sa ne traga in jos


Musafir

#50

2015-05-28 10:24

Nu vreau justitie ,la cheremul politicienilor.