MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE

Artur

#3126

2017-02-04 09:32

Cum medicii salveaza vieti si raspund penal,d c n ar raspunde si procurorii care distrug vieti? Trebuie sa raspunda penal ptr ca prea multe erori judiciare sau intamplat in ultimii ani si nu raspunde nimeni!!

plavitu

#3127 petitie pentru raspunderea magistrtratilor

2017-02-04 11:39

Aliniatul 2 al petitiei este iar o sursa de taraganari si de moduri de a-i scapa pe magistrtii ale caror hotarari au fost anulate prin achitarea celui vinovat . Astfel ca" reaua credinta "sau "neglijenta grava "sunt deja dovedite prin hotararea finala de absolvire acelui judecat . ca urmare acest text e tot o solutie  marsava de a scapa judecatorul sau acuzatorul . Cred ca mai corect ar fi formularea in care se exclude ce este intre virgule   "REA CREDINTA SAU  NEGLIJENTA GRAVA" acestea tinand de subiectivitatea  vinovatilor  de hotararile gresite si nu de respectarea legii .

plavitu

#3128 petitie pentru raspunderea magistratilor.

2017-02-04 11:52

 alin 2 al petitiei  este metoda de taraganare si de a-i scapa pe cei vinovati de  pronuntare hotararilor care in faza finala au fost anulate  ( prin achitare )  . Ca urmare , REAUA CREDINTA SAU NEGLIJENTA  , sunt deja probate  prin hotararea finala de achitare  si deci ele nu mai trbuie inca odata probate .

Antimas

#3129 Magistrati?

2017-02-04 19:04

Procurorii nu ar trebui sa fie magistrati. Ei trebuie, conform Constitutiei, sa fie sub coordonarea ministrului justitiei. Ce e aia minister public?

Flo

#3130

2017-02-05 10:36

Neaparat trebuie o astfel de lege a raspunderii magistratilor. In plus procurorii nu trebuie sa aiba statut de magistrati.Ei de fapt sunt avocati in slujba statului care indeplinesc aceiasi sarcina ca orice avocat pentru clientul lor. Singura diferenta este ca clientul este statul .Un statut de avocat cu atributii speciale este de ajuns pentru procurori care au avantajul ca la intocmirea dosarelor sunt ajutati de celelalte institutii de forta ale statului: MAI siSRI . Singurii magistrati in adevaratul sens al cuvantului sunt si raman JUDECATORII.


Musafir

#3131 Am semnat

2017-02-09 21:47

 Am semnat deoarece am fost amenințată,  lovită atât eu și cât fiul meu( de 5 ani )  , acum 2 ani , de un vecin ...Am facutrecut plângere penala cu martori cu tot cu expertiza medicolegala și aștept dreptatea de 2 ani și acum câteva zile dea Procuroare a decis ca nu a fost amenințare cu moartea ca acest individ recidivist nu a intrat peste mine în casa nu mai a luat de cap și m a dat cu capul de tocul ușii. ..Nu pot sa cred ca trăim într o tara unde o mama nu și poate apară copii care nu au nici o vina .Nu pot a cred ca exista oameni care prefera 1000 de euro sau cât or fii primit pentru a clasa asemenea dosare cu tot cu probe și martori ....Halal Tara și Halal Legi....Cine A Greșit sa Plătească 

NTLUCA

#3132 Re:

2017-02-16 08:27

#50: -  

 TOATA LUMEA TREBUIE SA RASPUNDA ,PENTRU CEEA CE FACE !NU EI  IN FRUNTE CU MARELE PRESEDINTE ,IUBITOR DE TARA SI ROMANI TRAMBITEAZA MEREU,CA NIMENI NU E MAI PRESUS DE LEGE? NU E LOGIC,CA TOATA LUMEA RASPUNDE PENTRU GRESELILE SALE?  ILOGIC ESTE SA NU RASPUNDA IN FATA LEGII,CA SI IMUNITATEA,DE ALTFEL..!CE INSEAMNA ,CA UNII SA AIBA IMUNITATE?E CEVA INCREDIBIL !SA SE APLICE LEGEA PENTRU TOTI SI ...PENTRU PRESEDINTE...SI PENTRU MAGISTRATI!N ... SA FIE JUDECATI OAMENII DUPA BUNUL PLAC SI RAZBUNARILOR,UNORA SI ALTORA!


Musafir

#3133 Re: , m mnm,nklj;ihnbhkvbv,h

2017-05-21 16:36

#1142: -  

 

misa

#3134 Re:

2017-10-19 14:22

#2237: -  

 mori dreaq porcule sifilitic GUZGAN, eroare esti tu puscariasule de doua ori..esti jurist la Gherla si Jilava tiganule


Musafir

#3135 Re: farcau mariana

2018-02-01 09:35

#2237: -  

Va sustinem si noi , cu sinceritate, 

Ăaaa.

#3136 KitRe:

2019-09-27 15:08

#2237: -  

Pușcăriaș nenorocit... Inca continui să inseli, să hartuiesti psihic bătrâni, și să-i sugi de ultimii bănișori. Excroc esti tu . Ti-ai dat singur cu stângul în dreptul blegule. Pui bătrâni să semneze fara să le spui ce, îi scoti in strada pentru un nenorocit de leuț. Te-ai gândit că sunt banii de medicamente, șarlatanule. Tot tu mergi să depui plângere la poliție și să-i denigrezi începând cu seful politiei. Prietene tu ai probleme grave cu capul. Oare cât te va mai rabda Dumnezeu.

Ăaaa.

#3137 Aaaaa.

2019-09-27 15:10

#2237: -  

Pușcăriaș nenorocit... Inca continui să inseli, să hartuiesti psihic bătrâni, și să-i sugi de ultimii bănișori. Excroc esti tu . Ti-ai dat singur cu stângul în dreptul blegule. Pui bătrâni să semneze fara să le spui ce, îi scoti in strada pentru un nenorocit de leuț. Te-ai gândit că sunt banii de medicamente, șarlatanule. Tot tu mergi să depui plângere la poliție și să-i denigrezi începând cu seful politiei. Prietene tu ai probleme grave cu capul. Oare cât te va mai rabda Dumnezeu.