Opreste barbaria, salveaza ciocarlia!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Opreste barbaria, salveaza ciocarlia!


Musafir

#326

2015-04-29 09:05

Este oribil ce se intampla! Numai cu masuri ferme se poate repara situatia iar educatia privind PROTECTIA MEDIULUI, sub toate aspectele, trebuie sa inceapa de la cele mai fragede varste.

Musafir

#327

2015-04-29 10:23

Am semnat aceasta petitie pentru a-mi exprima indignarea fata de branconierii care ucid ciocarliile. Si as adresa urmatoarea intrebare acestor indivizi egoisti: " Cat de pustiu doriti sa fie Pamantul ca sa va treziti din somn? "

Musafir

#328

2015-04-29 11:13

Avem atatea frumuseti atatea daruri de la natura in Romania iar niste persoane (nu sunt oameni adevarati) fac tot posibilul sa le distruga.
Trbuie sa ne spunem dorintele. Sa actionam.
catalina

#329 Ma doare prostia

2015-04-29 11:18

Avem atatia oameni capabili, profesionisti adevarati, in toate domeniile si lasam aceste persoane lipsite de bun simt, de patriotism, avari si incompetenti sa hotarasca pentru Romania.

Tara aceasta nu este doar a noastra este si a copiilor, a nepotilor si stra-stra-stranepotilor nostri.

Nimic nu se uita, nimic nu se iarta.

Vlad Suru
Musafir

#330

2015-04-29 11:36

Pentru că trebuie oprită cumva călcarea în picioare a naturii!


Musafir

#331

2015-04-29 12:18

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt o iubitoare de animale, mai ales animale salbatice. Urasc sa ma gandesc la faptul ca niste pasari atat de mici si de incantatoare ar disparea numai ca niste brute sa se infrupte cu carnea lor.

Anonymous

#332

2015-04-29 12:23

Pentru ca imi doresc s-o auda si copiii copiilor mei.

Musafir

#333

2015-04-29 13:31

Iubesc natura și iubesc România.
Întotdeauna am fost de părere că vânătoarea și circul sunt barbarii care ar trebui interzise, iar grădinile zoologice ar trebui să aibă mai mult spațiu pentru bietele animale. În plus, aș dori ca vânătoarea să fie restiricționată până strict la limita eliminării animalelor care pun în pericol viața oamenilor și a animalelor pe care aceștia le dețin. Și mi-aș mai dori o lege care să interzică accesul în păduri, munți,etc. al oricărui vehicul cu motor! Avem nevoie de legi aspre și de pedepse aspre, de o poliție a mediului și de foarte mulți rangeri onești!

Musafir

#334

2015-04-29 14:03

Iubesc natura si iubesc Romania! Avem nevoie de legi aspre si de pedepse aspre puse in aplicare. Avem nevoie de o politie a mediului onesta si eficienta si de multi rangeri asemenea, imputerniciti prin lege sa isi faca treaba!

Musafir

#335

2015-04-29 14:12

Iubesc mediul inconjurator si nu sunt de acord cu distrugerea lui. Sunt impotriva uciderii acestei pasari si a altor specii ! Vanatorii sa faca bine sa-si infraneze instinctele criminale. Opriti macelul !


Musafir

#336

2015-04-29 14:56


Face parte din amintirile copilariei . Zile de vara in care am auzit-o cantand. Poezii povestiri si povesti.
Si cand unul din copiii mei a implinit niste ani, putini peste 20, intr-o noapte senina de iunie, la ora 12 noaptea, o ciocarlie ne-a cantat muuult din copacul sub care noi beam sampanie dintr-o sticla pe care o plimbam de la unul la altul.
Poate va intrebati daca noaptea cinta ciocarlia. Baiatului meu i-a cantat. Nu ne spulberati cu dovezi stiintifice convingerea. O iubim.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-04-29 15:02



Musafir

#338

2015-04-29 15:31

Nu mai este de ajuns sa semnam petitii si sa atragem atentia ...CUI ..nu avem cu cine vorbi aceasta sleahta de inculti (nu neaparat prosti) , slugi lingatoare de orice pentru o cit de mica atentie materiala. Aceste monumente de slugarnicie (fata de cel ce l-a numit si fata de cele care-i cere ceva) , aceste caractere tiritoare pe marginea celor mai infecte si de jos trepte ale fiintei umane , cu aceste gunoaie nu poti discuta ...gunoiul drebuie maturat si curatenia trebuie pastrata ... DECI PETITIA O FI BUNA ACOLO UNDE SUNT OAMENI ...DAR LA NOI IN SENAT PARLAMENT EYC. NU GASESTI ASA CEVA , CITE ASTFEL DE GRESELI MAI PUTETI TOLERA ... DACA AI UN COPIL CARE IA O NOTA MICA ATUNCI REACTIONEZI IMEDIAT CU O MUSTRARE CU URMARIREA TEMELOR ETC. DAR CIND ACESTE JOSNICE SPECIMENE GRESESC FARA INCETARE DE 20 DE ANI !!!!!!


Musafir

#339

2015-04-29 15:34

Este incredibil in primul rand cum poate fi conceputa o asemene MONSTRUOZITATE !!! Asta nu poate fi numit proiect, este o chintesenta a unor ganduri demonice. Cine ramane indiferent este partas la o asemenea Monstruozitate !!! Este incalificabil faptul ca poate fi propus (daramite adoptat - Doamne Fereste !!!) un asemenea ATENTAT !!! Strainii care ar vrea sa ne vaneze ultimele pasari ar fi mai bine sa stea in banca lor, sa-si vada de ale lor !!!


Anonymous

#340

2015-04-29 16:36

Trebuie facut ceva urgent cu aceste derapaje enorme de la normal ... dar oare ce mai este normal??

Musafir

#341

2015-04-29 18:30

Conservarea faunei tării noastre

Musafir

#342

2015-04-29 20:40

Am fost sensibilizat de o emisiune transmisa la Radio Romania Cultural, în 29 aprilie.

Musafir

#343

2015-04-30 05:56

Cred in mod real ca trebuie luate masuri drastice impotriva oricaror forme de asasinat.

Musafir

#344

2015-04-30 06:24

sunt revoltata de ce intampla

Musafir

#345

2015-04-30 07:19

Este inadmisibil sa stricam ecosistemul, prin eliminarea vreunui element din acest sistem si pentru ca asa le-a lasat Dumnezeu. Pentru distractia si placerea sadica a unora nu trebuie sa admitem distrugerea fara noima a acestor creatii divine. Afirm raspicat NU aplicarii legii, chiar daca la mijloc sunt interese materiale, ca atat mai mult cu cat strainii distrug Romania !

Musafir

#346

2015-04-30 08:00

Fiindca nu vreau sa raman numai cu minunatul cantec popular!Fiindca vreau ca si urmasii mei sa asculte trilul minunat al acestor pasari!

Musafir

#347

2015-04-30 08:06


Urasc barbariile acetor barbari care se numesc concetatenii mei. As dori sa aiba soarta ciocarliilor al caror cantec a devenit unul din simbolurile natie noastre.

Musafir

#348

2015-04-30 08:45

Vrem cântecul ciocârliei!

Musafir

#349

2015-04-30 12:27

M-am săturat să tot aflu că toți șmecherii din alte țări vin la noi și cred că au dat, vorba românului de un sat fără câini și că pot face tot ce poftesc.Dacă românii nu iau atitudine atunci ne merităm soarta.Dacă a fi in UE inseamnă să stăm cu capul plecat atunci să ne fie rușine !Chiar românul nu mai are demnitate ?Poate acest pas să fie chiar inceputul....


Anonymous

#350

2015-04-30 13:21

Domnilor politicieni ati vandut tot ce era mai bun in tara asta pe care nu o meritati.Sper sa mai aveti un pic de constiinta si sa va opriti aici.Blestemati sa fie cei care se leaga de natura!