NEVER LOSE HOPE! VLAD NICOLESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NEVER LOSE HOPE! VLAD NICOLESCU


Musafir

#476

2015-04-21 18:09

ANCHETA S_A INCHEIAT AZI LA BORDUL NAVEI cu reprezentanti din partea  Maltei si autoritatea olandeza.,institutii internationale ce nu pot fi acuzate ca ascund adevarul.

Familia cu siguranta va fi anuntata si poate vor face public  si poate tot la tv.

Comandantul poate fi contactat,acum poate vorbi pentru toti cei care au inca dubii.

Imi pare rau pentru familia acestui copil pot sa-i spun ,dar noi ca parinti oricata educatie le dam si credem ca-i cunoastem exista momente in viata cand suntem neputinciosi.

Dumnezeu sa va dea putere si sa suportati adevarul!

 


Musafir

#477

2015-04-21 19:15

sper sa fie gasit...

Musafir

#478 Re:

2015-04-21 20:58

#476: -  

 Si puteti sa ne spuneti de unde aveti asemenea informatii? Noua nu ni s-a adus la cunostinta asa ceva... Poate e vorba de un alt caz pentru ca nu vad sensul implicarii autoritatilor olandeze


Musafir

#479

2015-04-22 08:00

pentru a face autoritatile sa se implice mai mult si sigur

Musafir

#480 Re: Re:

2015-04-22 08:18

#478: - Re:  

 Buna ziua,

Cu respectul cuvenit,daca faceti parte din familie si cred ca da dupa modul imperativ de adresare,va rugam sa contactati comandantul sau persoanele oficiale care s-au ocupat de ancheta.

Nu sunt in masura sa  scriu si sa pun  mai mult,ceea ce am relatat  a fost doar dintr-un alt punct de vedere  al familiile celor aflati la bord  fiind implicate  indirect pentru cele intamplate ,pentru ca si noi tinem legatura cu ei mai ales ca sunt amenintati .lucru adus la cunostinta autoritatilor .si probabil va fi cercetat si aceasta.Nu ma pronunt  eu,nu am competenta necesara si nu fac presupuneri nefiind la fata locului.

Am incercat si voi intelege mult timp de acum incolo situatia familiei dumneavoastra ,dar cu certitudine in acest caz nu a fost vorba de nici o implicare a echipajului in sens negativ pentru Vlad.

NIMENI NU ASCUNDE ADEVARUL DINCONTRA S-A INCERCAT IMAGINEA BUNA  PENTRU VLAD

Echipajul inca este marcat de ceea ce s-a intamplat pentru ca au impartit impreuna  aceasta meserie asumata de toti si deloc usoara.

Este dreptul dumneavoastra sa aflati adevarul si sa aveti puterea sa treceti ,desi stiu ca nu exista durere mai mare in acest moment.

Oricum in maxim 2 saptamani se va primi un raport confidential pentru familie si dumneavoastra  o sa decideti mai departe.

 

Cu stima si regret

Gatsby

#481 Re:

2015-04-22 11:31

#476: -  

 Stimate sau stimata "musafir" opiniile dvs au un iz suspect, prin care sugerati, voalat, ca familia si MIILE de sustinatori sa se resemneze cumva in fata "situatiei" si sa se opreasca din facutul de "valuri". Mai rau faceti cu astfel de comentarii si mai rau ii determinati sa se lupte, sa raspandeasca acest caz si, dupa cum puteti observa, lucrurile capata o amploare tot mai consistenta pe zi ce trece. Stim f f bine ce avem de facut si de unde s aprimim informatii. iar daca ne sugerati ca "avem liber " sa l contactam pe comandant ca sa ne spuna domnia sa "cum stau lucrurile", iarasi dati de banuit, ca sursa si provenienta a unor astfel de informatii din car eoricum nu reiese nimic. Pe viitor ar fi mai util sa va abtineti, iar daca sunbteti implicat in acest caz, ceea ce orice neavenit poate sa realizeze, fiti mai rezervat. In rest, pentru ceea ce spuneti si ce ne "sfatuiti":  NU, multumim.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-04-22 13:13


r.

#483 Re: Re: Re:

2015-04-22 13:36

#480: -   Va multumim pentru aceasta informatie neoficială pe care ati aflat-o  de la copilul dumneavoastra aflat pe acelasi vas. Insa va rugam sa incetati sa sustineti ca echipajul nu este vinovat de nimic. Îl cunoastem pe Vlad de destui de multi ani incat sa fim siguri ca nu a fost vorba de un suicid! Referitor la amenintări va rugam sa incetati sa sustineti ca membrii echipajului au fost amenintati. Nimeni nu a amenintat pe nimeni. Va intelegem aceasta implicare din pricina faptului ca sunteti părinte. Dar asa cum ati spus si dumneavoastra "oricât de bine ti-ai creste copilul nu ai de unde sa stii ce este in capul lui in anumite cirsumstante" deci este posibil ca dumneavoastra sa fiti cel/cea care nu stie cu adevarat ce a fost in capul copilului dumneavoastra intr-o situatie nefavorabilă pentru el sau ce s-a intamplat acolo. Nu acuzăm pe nimeni. Insa acolo cu siguranta s-a intamplat ceva iar noi vrem sa aflam adevarul si vinovatul sau vinovatii de acest lucru pentru ca NU bănuim ci STIM ca s-a intamplat ceva. 

Fara stima 

 


Musafir

#484 Re: Re:

2015-04-22 13:58

#481: Gatsby - Re:  

 Imi pare rau ca  nu s-a inteles nimic din ce am scris ,cat am putut de decent

Atat va mai spun si cu asta nu mai este problema mea-Dumnezeu sa va dea rabdare sa suportati adevarul si m-as dori SA-L FACETI PUBLIC  intr-o zi  pentru toti care am semnat aici..si vi s-a parut dubios ca unele pareri nu sunt in concordanta cu ce doriti dumneavoastra sa fie .

Inca mai sunt persoane care au incercat  sa  va protejeze si sa fie totul confidential.

Pe un asemenea caz dramatic sa intram in polemici mi se pare sub demnitatea umana.

O sa mai intervin doar atunci cand  se va continua pe acuzarea echipajului in continuare.restul nu ma priveste ce vreti sa faceti dumneavoastra.

Cu stima si regret

r.

#485 Re: Re: Re:

2015-04-22 14:10

#484: - Re: Re:  

 Nu dorim să fim protejati noi! Se pare ca nu ati inteles!Vrem sa se afle adevarul si sa ne găsim prietenul .  Nu stiu de unde aveti dumneavoastra atâtea informatii incat sa ustineti tot ce ati scris? L-ati cunoscut pe Vlad? Stiti ce gândea? Stiti ce fel de oameni sunt colegii săi de pe vas? Ati fost acolo? Ati vazut? 


Musafir

#486

2015-04-23 09:30

1.Pentru a ajuta o familie sa-si regaseasca fiul sau sa afle ADEVARUL despre cazul lui.
2.Pentru a DESCURAJA crima si criminalitatea in relatiile contractuale, semnate cu strainii precum si SECURITATEA angajatiilor Romani inafara granitelor Romaniei,( Diaspora!
3.Pentru a atrage atentia guvernantilor din TARA ca,fiecare Roman,plecat sa lucreze printre straini,in diferite tari,trebuie protejat!

Musafir

#487

2015-04-23 18:56

12312321312312312312312312


Musafir

#488

2015-04-23 19:03

pentru a ajuta.
Florina

#489

2015-04-24 13:26

Si eu vreau sa stiu ce s-a intamplat cu Vlad! Si eu sunt sigura ca nu este vorba de un suicid si ca adevarul este ascuns bine! Dar il vom afla.. Never lose hope

Magda

#490 Nu ne pierdem speranta

2015-04-27 02:42

Ne rugam pentru tine Vlad sa se afle adevarul. 


Musafir

#491

2015-04-28 11:21

Am semnat petiția dar totuși daca prin absurd a ales să sara din vapor când nimeni nu il putea vedea, e foarte greu de elucida adevarul

Musafir

#492

2015-04-28 21:55

Am semnat aceasta petitie datorita faptului ca in primul rind sunt românca si-n al doilea rind sunt mama As dori din tot sufletul ca autoritatile române sa-si faca mai sirguincios datoria sa afle despre disparitia acestui tinar incit parintii sa se bucure de venirea lui in mijlocul familiei E foarte dureros sa astepti copilul sa se intoarca acasa iar tu primesti de veste ca a disparut Cum a disparut ? in ce imprejurari? nimeni din echipaj nu stie? Nu se poate asa ceva Anchetati acest caz Multa putere familiei si D-zeu sa il aduca pe tinar linga cei dragi

Musafir

#493

2015-04-30 19:16

sunt navigator si ma gandesc ca puteam sa fiu in locu lui

Musafir

#494

2015-05-02 10:28

deoarece suntem oameni si trebuie sa ne ajutam unul pe altul,din pacate in tara asta nu prea se poate.

Musafir

#495

2015-05-05 05:37

Am semnat aceasta petite in primul rand ca sunt anumite porturi din lume unde autoritatile prefera sa musamalizeze cazurile si de cele mai multe ori sa cada vina pe cel care a fost dat disparut. In acest caz mi se pare foarte dubios sa se zica ca ofiterul mecanic a avut un accident si a cazut peste bord asta in conditiile in care era furtuna pe mare si nu exista marinar care sa iasa de buna voie sa se plimbe pe coverta atunci cand vremea este asa de urata. Din pacate apar din ce in ce mai multe cazuri in care marinarii au "accidente" si dispar si nu se face nimic.

Musafir

#496

2015-05-07 16:00

Pentru cautarea lui Vlad Nicolescu,

Musafir

#497

2015-05-11 19:00

Doamne ajuta sa se afle adevarul!
Nistor

#498 Nicolescu

2015-05-11 21:58

Bai nu pot sa cred... Am fost in an cu el la ANMB ... Nu pot sa cred... Era plin de viata si cred ca toate prostiile le faceam impreuna.. Si eu navig si cred ca multi oamenii de aici fac acelasi lucru... Nu cred ca s-a sinucis, nu ii statea in fire.. Ceva se musamalizeaza la bordul acelei nave... Exista variante pentru a descoperii ce s-a intamplat, nu poate sa dispara in asa fel. Sunt pentru Vlad ... ! 


Musafir

#499

2015-05-11 22:03

Pentru ca am fost coleg cu el, pentru ca pot fi in aceeasi situatie ... Si pentru ca oricare din noi poate ajunge aici...

Musafir

#500

2015-05-12 05:38

Dumnezeu sa il ajute.....