NEVER LOSE HOPE! VLAD NICOLESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NEVER LOSE HOPE! VLAD NICOLESCU


Musafir

#351

2015-04-11 17:52

autoritatile Romaniei trebuie sa lucreze pentru romani ...nu impotriva lor , au obligatia morala sa fac tot ce le sta in puteri (si au destula putere) pentru fiecare roman care are nevoie de ajutor/asistenta
r.

#352

2015-04-11 18:53

Prin aceasta petitie nu este acuzat nimeni! Vrem doar ca autoritatile sa nu înceteze sa il caute si adevarul sa iasa la suprafata! Vlad Nicolescu NU S-A SINUCIS!!!!!!!!!!!! asta da fie clar pentru toata lumea!

Stoica Ellena
Autorul acestei petitii

#353 Re: Re: Vlad

2015-04-11 18:54

#349: - Re: Vlad 

 Buna ziua, imi permit sa va spun ca nimeni dintre prietenii lui Vlad nu si`a permis sa foloseasca numele echipajului sau acuze si injurii in mediul online la adresa lor. (asa cum sigur ati observat pe profilele noastre de facebook si in comentariile de mai sus.) Ca si dumneavoastra, dormi sa asteptam demersurile anchetei dar suntem informati despre anumite lucruri. Adica ni s`a spus ca era devastata cabia lui! Noi toti l`am cunoscut pe Vlad nu avem de ce sa credem intr`o sinucidere iar motivele vi le pot enumera: nu suferea de nici o boala, nu avea iubita care sa il streseze sau deceptii in dragoste, astepta sa creasca in grad, avea planuri de vacanta, isi dorea sa ne vedem cu totii la mae, vroia sa isi renoveze apartamaentulm nu avea o situatie financiara proasa, pe uscat nu avea dusmani(ma refer in Roamania, pe apa habar nu am, doar echipajul stie)s.a.! Nu inteleg de ce credeti ca noui speculam?! Avand in vedere ca familia lui il stie cel mai bine si nici ei nu cred intr`o sinucidere! Pe dvs, ce va face sa credeti ca a vrut sa se omoare ? E de ajuns sa imi dati un motiv bine argumentat! In schimb va invit la un exercitiu de imagine, daca era copiul dvs Vlad a`ti fi acceptat un telefon in noapte care sa va zica ca s`a sinucis si punct?! Sau incercati toate demersurile si toate caile de a afla Adevarul si motivul disparitiei lui?! Raspunsul il stim deja cu totii...Va doresc Paste Fericit in sanul familiei.


Musafir

#354

2015-04-11 19:01

Sa se afle adevarul despre acest copil ...multumesc !

Musafir

#355 Re: Re: Re: Vlad

2015-04-11 20:26

#353: Stoica Ellena - Re: Re: Vlad 

 Imi pare sincer rau ca nu s-a inteles mesajul meu.

Nici o fraza  nu indica  ca m-am gadit  la <sinucidere>

Rugamintea mea era ca toti ce scriu aceasta petitie cu care sunt de acord si subscriu sa fie obiectivi si sa se gandeasca in afara de Vlad si familie si la cei care sunt pe nava in viata ,au familii,copii si unele mesaje  sunt adresate nu tocmai in cuvinte bune.Daca vreunul din ei a gresit cu siguranta  se va afla,dar ei au ramas acolo in stare de soc si trebuie sa munceasca in continuare pana se va elucida  si sper foarte repede cazul.

Nici un cuvant  pentru parinti,rude nu are valoare in acest moment ,decat sa le dea bunul Dumnezeu putere sa afle adevarul indiferent care este acela.

Inca odata repet ca nu sugerez nimic nu sunt in masura  nefiind la fata locului ,doar ca si eu imi doresc sa  inceapa si sa termine ancheta care  inca nu a inceput la bordul navei,aceasta fiind inca in Algeria. si nimeni nu a dat declaratii sau informatii decat probabil cele conform regulamentelor de pe nava.

Da si eu ca si dumneavoastra sunt implicata de 30 de ani in aceasta viata si stiu ce inseamna sa <tremuri. pentru fiecare zi  pana se intoarce acasa sotul sau sa ti spuna la telefon ca nava este prinsa in situatie grava..etc..etc si tot noaptea

Repet am fost un pic deceptionata ca  niciodata indiferent de situatie noi romanii nu ptem fi obiectivi si sa lovim in oameni pe care nu-i cunoastem,nu stim sigur ce s-a intamplat cu adevarat si sunt convinsa ca  nu se va musamaliza nimic,mai ales ca ,comandantul este roman ,dar din pacate  era pe nava doar de 9 zile si banuiesc ca nici nu  reusise sa-i cunoasca pe fiecare.Probabil ca toata lumea  va fi anchetata conform legislatiei in vigoare .

Ar trebui sa nu judecam repet nu numai in aceste zile ci in toata existenta noastra,dar fiecare are dreptul sa actioneze  conform propiilor principii si ganduri

Dumnezeu sa aute familia si pe cei ce trebuie sa afle adevarul

Cu stima

 


Musafir

#356

2015-04-11 20:58

Imi pare rau pentru el si familia lui sper sa se afle adevarul

Musafir

#357

2015-04-11 21:08

Pentru ca si eu sunt navigator

Musafir

#358

2015-04-11 21:39

Sotul meu este ofiter mecanic la o companie străină...

Musafir

#359

2015-04-11 23:20

Imi doresc sa aflu ce s-a intamplat cu Vlad...si de ce autoritatile romane nu fac nimic niciodata pentru semenii nostri!

Musafir

#360

2015-04-12 05:25

Navigatori, va doresc succes cu aceasta petiție

Semnați si petiția pt bolnavii cu hepatită C pe www.petitieonline.com 

Tratamente pentru hepatita c astazi, nu mâine

Avem nevoie de semnătură si sprijinul vostru

Mulțumim!


Musafir

#361

2015-04-12 05:38

Rog sa afle adevarul si totusi dorim o speranta,sa fie in viata,,,,Doamne ajuta !

Musafir

#362

2015-04-12 05:55

Lucrez in acelasi mediu si stiind ca sunt peste tot camere de luat vederi mi se pare inadmisibil sa nu existe deja dovezi concrete!!!!

Musafir

#363

2015-04-12 06:19

Trebuie sa se afle ce s-a intamplat cu baiatul asta!

Musafir

#364

2015-04-12 07:04

Ar fi timpul ca autoritatile romane sa isi ia in serios slujba si sa aiba grija de cetatenii ei. Cautati-l pe Vald!

Musafir

#365

2015-04-12 11:51

In Prima Zi a Marelui Praznic al Invieri Domnului Isus Cristos ,ne
Rugam ca Marinarul Vlad Nicolescu sa Semnalizeze ca este in
Viata,pt. linistea Mamei Sale si a noastra!!!
Eu exclud Sinuciderea!!!
Cristos a Inviat,
Adalbert Thuma - Viena

Musafir

#366

2015-04-12 11:54

Pentru ca si eu sunt sora de navigator si stiu ce inseamna sa plece pe mare si sa astepti patru luni de zile sa se intoarca asteptarea ese grea si nesiguranta este mare ma rog in fiecare zi sa se intoarca sanatos acasa imi pare rau pentru vlad ca si cand ar fi fratele meu sa dea dumnezeu sa fie gasit in viata

Musafir

#367

2015-04-12 12:21

Cu multa placere si sper din tot sufletul sa se ia masuri urgente pentru ca dumnealui sa fie gasit!

Musafir

#368

2015-04-12 14:29

Am nevoie sa stim adevarul.

Musafir

#369

2015-04-12 17:31

Trebuie sa-l gasim pe Vlad.

Musafir

#370

2015-04-12 19:53

Doresc sa ajut pe vlad nicolescu sa se intoarca acasa

Musafir

#371

2015-04-12 21:46

Sunt un marinar batran,activ inca.......
clc

#372 Re: Dreptate poporului roman...

2015-04-12 21:49


Musafir

#373

2015-04-12 23:18

Pentru ca imi pasa de viata acestui baiat , hristos a inviat! paste fericit fratii mei

Musafir

#374

2015-04-13 03:42

Am semnat aceasta petiție deoarece nu cred ca este vorba de o dispariție misterioasa ...nu cred ca este vorba de o sinucidere ...cred ca echipajul știe mai mult decât spune...cred ca se fac vinovați de dispariția acestui marinar....sper ca totuși sa se facă lumina în acest caz și cei vinovați sa fie trași la răspundere. ..

Musafir

#375

2015-04-13 11:50

Doamne ajuta!