PENTRU ELIMINAREA BAREMULUI DE TALIE IN HANDBALUL ROMANESC

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția PENTRU ELIMINAREA BAREMULUI DE TALIE IN HANDBALUL ROMANESC


Musafir

#1

2015-03-24 20:42

ma lupt in CA de multi ani cu "dinozaurii", ptr. a elimina porcaria comunista!

Musafir

#2

2015-03-24 20:52

Toti copiii trebuie sa aiba aceleasi drepturi.
Ce se intampla atunci cand o echipa fara a avea in componenta jucatori cu talie, invinge tot in cadrul unui turneu, dar nu se potate califica datorita depunctarii?
Pe terenul de joc ei fiind neinvinsi,dar o hotarare bizara ii scoate din competitie.

Musafir

#3

2015-03-24 21:19

Si noi avem o cerere pregatita pe tema asta catre Consiliul national pentru combaterea discriminarii!


Musafir

#4

2015-03-24 23:36

Regulamentul actual este discriminatoriu! Este interzis sa interzici!

Musafir

#5

2015-03-25 08:12

Pentru a elimina discriminarea care este indreptata spre copii. Orice copil trebuie sa aiba acces spre a practica orice sport. Un exemplu este Simona Halep , una din cele mai scunde tenismene. Cerintele aceste sunt de pe vremea apusa, consideram, cand handbalul nu a mai avut succese si conducerea de partid si de stat a cerut masuri si s-au luat, existand si astazi.

Musafir

#6

2015-03-25 10:03

Mi se pare ca aceasta regula sa fie una aleatorie si sa cada in exclusivitate in sarcina antrenorilor. Sigur, ideal este sa ai jucatori cu talie, dar si daca nu ai, ce faci?

Musafir

#7 Re:

2015-03-25 14:03

#3: -  

 ACEATA PETITIE  VA INTRA PE MAINILE UNOR AVOCATI CARE LUCREAZA IN PREZENT CA SI VOLUNTARI LA C.ED.O

 

SUNT INCREZATOR CA DE DATA ASTA VOM REUSI.


Musafir

#8 Re:

2015-03-25 14:04

#6: -  

 DACA NU AI ....PIERZI...DEH CE SA FACEM ....DOMNUL DEDU ARE TALIE...


Musafir

#9

2015-03-25 16:57

Colombo nu ar fi fost politist niciodata pt ca nu avea 1.75 inaltime nu-i asa?

Musafir

#10

2015-03-26 06:57

Fiecare jucatoare merita o sansa indiferent de inaltimea ei ! 


Musafir

#11

2015-03-26 09:21

am semnat pentru ca fata me ajucat handbal si nu a avut prea multe sanse pentru ca este mica de inaltime si in echipa ei erau foarte multe fete talentate si nu au reusit sa mearga mai de parte pentru ca nimeni nu vrea un inter sau o extrema cu o talie medie ceia ce nu este corect daca ai talent si iti place ceia ce faci nu trebuie sa fi si inalt inaltimea nu este o calitate sau untalent asa ca trebuie sa schimbam asta

Musafir

#12

2015-03-26 10:45

Am votat impotriva taliei si in subcomisia tehnica la FRH.Cu toate ca majoritatea a fost de partea celor care isi doreau acest lucru am fost ignorati total.

Musafir

#13

2015-03-26 11:20

Ambii mei copii au suferit din aceasta pricina

Musafir

#14

2015-03-26 12:16

Sa fie intr-un ceas bun! Stiu ca unii oameni din federatie au ajuns handbalisti de renume datorita taliei, dar vremurile se schimba si de ce nu sa oferim sansa oricarui copil sa practice acest sport indiferent de talie... talia isi va spune cuvantul in cadrul meciurilor cu adversari mai mici...

Musafir

#15

2015-03-26 19:16

Vreu sa joc handbal am jucat la dinamo dar din cauza unor probele nu am mai putut si acum vreu sa joc dinou

Musafir

#16

2015-03-26 21:02

In handbal nu conteaza inaltimea!!!!!!Ci conteaza talentul, indeminare,daruirea pentru acest sport care este unul din cele mai frumoase sporturi. Au fost foarte multi handbalisti care au fost mici de inaltime dar au aratat exemple, Gatu unul dintre cei mai technici jucatori din Lume,Vranes cred ca a fost cel mai mic centru din lume care ne-a delectat ochii cu un minunat Handbal,in Tarile scandinave au fost si sint foarte multi jucatori mici de statura care joaca extreme,care sint foarte agili si dau minute goluri!!! Aceasta nu este un criteriu de a selectiona jucatori!!!!

Musafir

#17

2015-03-27 16:09

Un exemplu de jucatoare fara talie este Nora Mork, inetr dreapta, echipa Norvegiei. Este cea mai buna jucataore desi are doar in jurul a 168cm.

Musafir

#18

2015-03-30 08:22

Pentru ca este o regula veche , lipsita de relevanta. Nu a fost folositoare niciodata. Cei de la conducerea FRH chiar nu vor sa se trezeasca ? Cred ca cei care au venit in federatie in ultimii ani au baut apa dupa cei dinaintea lor. Si s-a luat!

Musafir

#19

2015-03-31 06:36

pentru ca sunt de acord cu ea. si eu am un copil care pentru 2-3 cm nu intra in barem. un barem care nu cred ca este corect.. cel putin nu la acest nivel unde in loc sa incurajam copii sa faca sport ei sunt opriti de aceste reguli discriminatorii pana la urma. este pacat pentru copii talentati dar care din cauza lipsei de 2-3 cm nu pot juca si nu isi pot ajuta echipa

Musafir

#20

2015-04-06 22:24

Pt ca am fost personal afectat de aceasta masura , pe vremea cand au inceput cu prima generatie la lotul nationalde excenta sighisoara

Musafir

#21

2015-04-12 10:59

Pentru ca nu este normal sa nu dai sansa unor copii talentati care isi doresc sa faca performanta.Poate domnii de la FRH au uitat si nu vor sa vada ca majoritatea jucatorilor cu creier nu au talie.De ce sa gandim, ce rost are, e suficient sa vi si sa dai cu tunul de la 10 m si sa rezolvat, ce nevoie avem de creier,putere sa avem .Stiti proverbul ,, noi muncim nu gandim" . Va multumesc!

Musafir

#22

2015-04-15 14:20

Reiese din articol de ce am semnat aceasta petiție! !!

Musafir

#23

2015-04-15 16:07

SUNT PORTAR DE 5 ANI SI NU AM TALIE.MI SE PARE INADMISIBIL CA ROMANIA SA FIE SINGURA TARA CARE NU POATE SA BUCURE COPII.ADICA DACA ESTI MIC NU POTI JUCA.SPER CA ACEASTA PETITIE SA FIE VAZUTA SI SA SE FACA CEVA IN LEGATURA CU ASTA!

Musafir

#24

2015-04-15 16:15

Lasati copiii sa joace, nu le impuneti regiuli prostesti.

Musafir

#25

2015-04-15 19:54

Am semnat petitia, pentru ca imi doresc ca aceste reguli sa fie scoase din regulament . Din cauza acestor reguli echipa de handbal junioare Buzau nu a putut sa participe in campionatul semifinal.Nu se poate ca un sportiv cu multe calitati sa nu poata participa la un campionat din cauza taliei . E strigator la cer ce se intampla in hanbalul romanesc .