INGRIJITOARELE DE BATRANI DIN AUSTRIA SCLAVE SI TEPUITE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția INGRIJITOARELE DE BATRANI DIN AUSTRIA SCLAVE SI TEPUITE

Veronica

#126 O mica informare

2017-05-01 00:00

Buna ziua,

observ ca sinteti f informate și aveți experiența in domeniu ptr acest lucru va rog să-mi dați firme de angajare in Timișoara ptr îngrijire batrini Austria sau Germania.

am o virsta mai înaintată și am lipsit mult din țara și as dori să-mi adaug ani la pensie.

vorbesc engleză/franceza și actualmente am început germana sper in 3 luni sa pot conversa.

am cercetat pe internet toate siturile dar nu am încredere pina nu am mai multe referințe.

va mulțumesc f mult și va urez succes in demersul vostru!


Musafir

#127 Re: si eu am patit la fel

2017-08-10 12:24

#68: -  

 Buna ziua ! Am patit si eu la fel . Ce putem face contra lui ? Ar trebui sa-l reclamam !! Daca suntem  uniti mai multe persoane avem sanse mai mari .


Musafir

#128 Re: Re:

2017-11-06 20:14


Musafir

#129 Re: Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria

2018-02-01 21:37

#11: Orientare inspre succes si armonie! - Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria 

Imi pare rau ca spui aceste cuvinte ..Dar limba germana in Austria este stalcita de ei nu de noi...Nu vei gasi pe teritoriul austriei nici un vorbitor de limba germana ,ci doar de dialecte...In aceasta meserie degeaba ai facultate si mii de diplome daca nu ai inima ...aici e vorba de batrani nu de masini...Draga mea in aceasta meserie trebuie sa iubesti oameni nu sa le spui cata scoala ai ...apoi la spalat de rahat( sa mi fie cu iertare limbajul) nu inteleg ce ar cauta diploma de faciltate...Intr un cuvant trebuie sa fii om ...sa ti vezi de lucru...dar comisioanele te omoara ....as vrea sa vad ce faci tu si unde muncesti fara comision in austria la ingrijit batrani? Sa fii fara firma singura si sa dai de o familie care la sfarsit iti spune mersi si te scoate pe usa si mai cheama si politia ...s au intamplat si astfel de lucruri ...Da trebuie sa stii cat de cat limba dar facultate ? Sa fim seriosi .Sa vezi facultate la pfelegrine austriece ? Foste femei de serviciu de prin spitale dar au pretentii de 3000;3500€ luna transport si darile platite .asta la 8 ore pe zi nu la 24 si o luna cu o luna

 


Musafir

#130 Re:

2018-06-25 14:08

aveti mare dreptate#8: ELENA POPA -  

 


Musafir

#131 Re:

2018-07-17 18:58

#1: -  

 


Musafir

#132 Re: Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria

2018-09-25 18:46


Musafir

#133

2019-10-25 07:25

Din păcate , acceptam sa plătim un comision pentru un loc de munca .

Trist este ca dorești sa pui întrebări si ți se raspunde ca nu are timp de pierdut.

Semnezi un contract in plină noapte pe geamantan.

Se mai întâmpla când te încrezi  in anumite persoane.

Dar plecați după o luna si nu va mai întoarceți niciodată cu aceeași firma .

Ca dacă toate procedam asa nu mai găsesc pe urma cărora sa își câștige comisionul.

Pacat ca sa ajuns la ,,exploatarea omului de către om”

laura

#134 Re: Re: Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria

2020-06-16 16:40

#129: - Re: Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria 

Cred ca aveti dreptate! degeaba am facultate, degeaba stiu germana, degeaba am muncit (responsabil si constiincios in conditii dezagreabile)la familia austriaca respectiva- la sfarsit

nu m-au platit (ceea ce in Germania nu mi s-a intamplat niciodata!). Austria nu e Germania- am aflat prea tarziu