INGRIJITOARELE DE BATRANI DIN AUSTRIA SCLAVE SI TEPUITE


Musafir

/ #129 Re: Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria

2018-02-01 21:37

#11: Orientare inspre succes si armonie! - Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria 

Imi pare rau ca spui aceste cuvinte ..Dar limba germana in Austria este stalcita de ei nu de noi...Nu vei gasi pe teritoriul austriei nici un vorbitor de limba germana ,ci doar de dialecte...In aceasta meserie degeaba ai facultate si mii de diplome daca nu ai inima ...aici e vorba de batrani nu de masini...Draga mea in aceasta meserie trebuie sa iubesti oameni nu sa le spui cata scoala ai ...apoi la spalat de rahat( sa mi fie cu iertare limbajul) nu inteleg ce ar cauta diploma de faciltate...Intr un cuvant trebuie sa fii om ...sa ti vezi de lucru...dar comisioanele te omoara ....as vrea sa vad ce faci tu si unde muncesti fara comision in austria la ingrijit batrani? Sa fii fara firma singura si sa dai de o familie care la sfarsit iti spune mersi si te scoate pe usa si mai cheama si politia ...s au intamplat si astfel de lucruri ...Da trebuie sa stii cat de cat limba dar facultate ? Sa fim seriosi .Sa vezi facultate la pfelegrine austriece ? Foste femei de serviciu de prin spitale dar au pretentii de 3000;3500€ luna transport si darile platite .asta la 8 ore pe zi nu la 24 si o luna cu o luna