Susține echivalarea asistentelor medicale cu postliceală

Susține echivalarea asistentelor medicale cu postliceală / Anunțuri / Criticile aduse echivalării nu sunt întemeiate / Comentarii

Eu

#26

2016-09-22 19:14

Aceasta facultate se face la zi,din cate stiu.Cum au reușit cei care sunt angajați și nu sunt din centrele universitare,sa urmeze cursurile fără să lipsească o zi de la serviciu?Si cine a inventat sau transformat posturile existente în cele  pt asistente licențiate atâta timp cât toate asistentele fac aceeasi treaba,iar Spitalele au nevoie de personal și nu si-l permit.Cu diferenta de salariu de la trei licențiate se mai plătește una.E u muncesc de 25 de ani,dar când vine ziua de salariu ,colegele mele licențiate au cu mult mai mult pe fluturas în condițiile în care avem aceleași atributii.Aceasta nedreptate te consumă,t e scarbeste.

 

 


Musafir

#27

2016-09-25 10:52

Multe asistente medicale din Romania si-au continuat studiile in UE si au obtinut licenta. Eu am obtinut licenta in Malta dar si Open University si Derby University din UK recunoaste diplomele din Romania.
Puteti sa aplicati la CEDO (ECHR) pentru discriminarea asistentelor medicale pe teritoriul Romaniei.

Musafir

#28 Re:

2016-09-25 10:59

#26: Eu -  

 Eu am studiat online in Malta si am obtinut licenta in 2013, am absolvit in tara in 1995. In UE diferenta de la diploma la licenta se face la seral sau online. Trebuie sa continuam sa ne perfectionam, cine lucreaza in sanatate invata toata viata si salariul e in functie de studii si vechime. Birocratia e comunista si conducerea habar nu au cum sa procedeze...

 


Musafir

#29 Re: Re:

2016-10-20 18:55

#18: Tiana - Re:  

 DA! SUNTETI BOLNAVI!

 


Musafir

#30 Re: Re: Re:

2016-10-20 18:56

#29: - Re: Re:  

 DACA  ATI FI LUATI LA BANI MARUNTI....VAI DE CAPUL VOSTRU!


Musafir

#31 Re: Re: Re: Re:

2016-10-20 19:03

#30: - Re: Re: Re:  

 STUDIILE SE FAC LA ZI...IN NICI UN CAZ LA FRECVENTA REDUSA!!! TREBUIE SA FITI LUATI LA PURIFICAT!!! CITE ORE DE STUDIU LA FACULTATE, CITE ORE DE MUNCA LA SERVICI!!!SA VA FIE RUSINE!!! STIM NOI CUM FACETI VOI ASA ZISA FACULTATE!!!SUNTEM INFORMATI.SUNTETI , VAI STEAUA VOASTRA!!!AM VAZUT CUM VA DESCURCATI ,VOI ASTEA UMFLATE IN PENE , CU...ASA ZISA FACULTATE, ....LA LOCUL DE MUNCA!!!

 


Musafir

#32 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-20 19:11

ASISTENTELE DIN MOLDOVA, CARE NU VENEAU LA FACULTATE, LA SIBIU PENTRU A-SI INSUSI CUNOSTINTELE..., DAR ERAU STUDENTE ...SA VA FIE RUSINE!!! SPUNETI CA SUNTETI DEPRIMATE DE CIT ATI INVATAT!IN SERVICIUL SANITAR TREBUIE SA FITI APTE DIN PUNCT DE VEDERE PSIHIC...TRATATI-VA!!!VI S-A URCAT LA CREIER CA V-ATI INSCRIS LA O FACULTATE FARA CONCURENTA...MI-AR FI RUSINE , CIND STIU CUM SE FACE O ASEMENEA FACULTATE!!!CELE CU POSTLICEALA AU FACUT CURSURILE LA ZI,AU DAT UN EXAMEN DESTUL DE GREU....RUSINE SA VA FIE !!!

 


Musafir

#33

2016-10-20 19:16

PESTE 30 DE ANI....VOM VEDEA CE SE VA MAI INTIMPLA!CE SCOALA TREBUIE SA MAI FACETI CA SA FITI ASISTENTE!!!TOT ASA VETI PRIMI SI VOI!!!CE SEMANATI,...AIA SA CULEGETI!!!RUSINE SA VA FIE!!!


Musafir

#34

2016-10-20 19:20

DACA SUNTETI TARI IN CLONT....SE VA VERIFICA CUM ATI FOST VOI PREZENTE LA CURSURILE ,,FACULTATII?CITE ORE ATI FOST VOI LA ASA ZISA FACULTATE SI CITE ORE LA SERVICI?CIOCUL MIC!...SA NU URMEZE ALTE LUCRURI SI SA VA PARA RAU!CREDETI CA PROSTITI INTREAGA LUME? RUSINE SA VA FIE!!!!!

 

anonim

#35

2017-07-06 20:40

cand terminati facultatea si va angajati , oare cine va initiaza la locul de munca? nu asistentele medicale principale cu sau fara facultate?nu va este rusine sa trimiteti sistente medicale cu postliceala instruite in terapie intensiva sau urgente sa faca facultate cand voi habar nu aveti cum sa va miscati la locul de munca?oare experienta la locul de munca ,ani lucrati in aria critica nu inseamna nimic?

 


Musafir

#36 Corect

2018-05-12 21:55

Flora

#37 Re: Re: Re:

2018-09-09 09:18

#19: Anonim - Re: Re:  

1.De ce pe fisa postului scrie:executant? 

2.Gramaticaaaaaa.....

Nora

#38 Re: Re:

2020-02-16 06:38

#16: Tiana - Re:  

Te contrazic. Nu la toate se intra cu dosar.La FMAM(fac moașe și asist. Med) Carol Davilla Buc se da examen de admitere și sunt 10-11 pe loc, iar mediile de admitere sunt mari chiar și la taxa(peste 7,50).Dar se și învață )