Sa facem o lege pentru Max, cainele erou

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sa facem o lege pentru Max, cainele erou


Musafir

#1201

2014-12-08 04:47

Si eu va multumesc,a-ti dat dovada de omenie,de normalitate!

Musafir

#1202

2014-12-08 04:51

armata e fara suuflet sint oameni josnici se uita la o fiinta ca la o bucata de lemn sa le fie rusine avem unsistem ticalosit

Musafir

#1203

2014-12-08 05:08

Din pacate, in multe gospodarii si stane sunt abandonate animalele batrane si bolnave, sper ca legea pentru Max sa fie votata.Trebuie sa se schimbe atitudinea fata de toate animalele ce-si fac datoria fata de stapanii lor, cine nu-si respecta animalele, nu-i respecta nici pe batrani, bolnavi...

Musafir

#1204

2014-12-08 05:10

este bine stiuta iubirea romanilor pentru animale mai ales pentru caini care se dovedesc a ne fi cei mai buni prieteni si credinciosi mai ales un caine ca max care a slujit cu credinta un serviciu, nutrebuie lasat pe drumuri.

Musafir

#1205

2014-12-08 05:20

bine ca pentru cadrele armatei pensii grase si pentru animale executii !!! bravo ROMANI

Musafir

#1206

2014-12-08 05:21

Dam la casare oameni si animale atunci cand nu ne mai sunt de folos,ca pe niste obiecte fara suflet . Ce ne pasa de suferinta lor?Am devenit insensibili,duri,egoisti.Cati din bogatii Romaniei nu i-ar putea suporta tratamentul lui Max fara sa simta macar?Dar pentru ca ei nu o fac,am vrea sa o facem noi cei fara dare de mana, dar carora ne pasa de suferinta si viata acestui suflet nobil care si-a pus viata la bataie pentru a salva sute de vieti!Singura rugaminte ar fi sa mai existe o posibilitate de donatie prin intermediul retelelor de telefonie.Ar fi mult mai simplu si sunt convinsa ca sute de iubitori de animale ar dona macar un euro lunar trimitand un SMS sau apeland un numar de telefon.Nu cred ca nu sunt in tara noastra macar 200 de oameni (chiar si saraci),iubitori de animale(implicit si de oameni) care sa renunte lunar la 1 euro timp de 3 ani ca sa salveze un suflet devotat.
Va multumim doamna Hanea ca existati si sper sa putem face donatii cat mai curand pentru Max,prin telefon.
Sa te faci bine Max, Dumnezeu sa te ajute pe tine si pe binefacatoarea ta!

Musafir

#1207

2014-12-08 05:23

Poate ne mai umanizam si noi ca popor.

Musafir

#1208

2014-12-08 05:24

RUSINE pentru armata romana care nu a gasit fonduri si resurse sa se mai ocupe de Max...si l-au CASAT...

Musafir

#1209

2014-12-08 05:25

Este de domeniul fantasticului pana unde poate sa ajunga nesimtirea si nepasarea statului roman pentru orice activitate din aceasta tara,daca se poate numi asa!!!Au si pretentia de a fi luati in considerare,in orice mod imaginabil,de catre alte tari civilizate.Suntem un mare dezastru,mondial se poate spune,din pricina faptului ca suportam rusinos si in liniste tot ceea ce ne este oferit de acesti circari fara a face nici un efort de a schimba ceva...

Musafir

#1210

2014-12-08 05:28

Un suflet care ofera dragoste si cere foarte putin, doar mangaiere.

Musafir

#1211

2014-12-08 05:29

sunt pentru.

Musafir

#1212

2014-12-08 05:31

Din "SPORURILE si PENSIILE NESIMTITE" pe care poporul roman le cheltuie pentru armata si interne trebuie sa se gaseasca un rest si pentru bietele animalele de serviciu pensionate. Merita mai mult decat multi oameni.

Armata si internele de ce n-au facut mai mult si nu au rezolvat asta pana acum?

De ce e nevoie sa "petitionam" pentru asta?


Musafir

#1213

2014-12-08 05:31

Salvand acest catel ne salvam o particica din sufletul nostru.Sa redevenim oameni, sa redevenim buni!

Musafir

#1214

2014-12-08 05:34

Merita o viata.

Musafir

#1215

2014-12-08 05:38

Astept de 40 de ani, vremea mintilor luminate in posturile decizionale, pe care se pare ca a pus stapanire acea specie care duce lupta impotriva umanitatii, a binelui, a frumosului si prosperitatii.

Musafir

#1216

2014-12-08 05:38

buna ziua m-am bucurat de aceasta initiativa , eu doresc ca Parlamentul sa adopte o lege ca toti cainii dresati de politie ori armata dupa pensionare, celor care se ofera sa-i adopte sa primeasca 500 lei lunar pt ca ei servesc uneori cu pretul vietii lor Romania .Merita sa fie ingrijiti pana la sfarsitul vietii lor .

Musafir

#1217

2014-12-08 05:41

cu totii vom fi cate un MAX daca nu vom reactiona la fiecare oroare creata in aceasta tara de sinistrul regim basist !ne vor arunca la ,,casat,,la batranete fara nici un drept precum fac acum cu bietele animale care au suflete ca si noi.nu se mai poate sta cu mainile incrucisate , pasivi !

Musafir

#1218

2014-12-08 05:44

Din pacate Statul nostru are grija de toti puscariasii care ar trebui sa munceasca in detentie si uita de cei care chiar ar merita atentia lor, acesti mici eroi care nu pot sa vorbeasca, copii care sunt viitorul tarii etc.

Musafir

#1219

2014-12-08 05:45

autoritatile romane..... sila totala.Sper sa crape plozii celor de la ASPA si sa scape Max.

Musafir

#1220

2014-12-08 05:46

Nu poti simti decat o imensa revolta. Daca MAX A SALVAT VIETI si ACUM CA S-A IMBOLNAVIT II LUAM VIATA, ASA SA NE OMARAM SI MEDICII CARE SALVEAZA VIETI DACA SE IMBOLNAVESC. Dar asa este Fiinta asta umana.... OARE ESTE UMAN CE FACEM NOI FIINTELE SUPERIOARE....dar se pare ca de data asta FIINTA SUPERIOARA ESTE NECUVANTATORUL CAINE MAX. MULTUMESC MAX PENTRU TOT CE AI FACUT......si RUSINE TIE FIINTA UMANA....NEUMANA. MULTUMESC DOAMNEI MINUNATE CARE SE VA OCUPA DE MAX.

Musafir

#1221

2014-12-08 05:48

Sa ii ocrotim pe eroi, cat timp mai avem .

Musafir

#1222

2014-12-08 05:49

din pacate atunci cand nu mai sunt folositori si oamenii sunt parasiti de toti, atunci cum putem sa ne asteptam la omenie si mila cand este vorba de animale. este mare pacat ca s-a ajuns la atata nepasare si lipsa de compasiune

Musafir

#1223

2014-12-08 05:49

Acest caine soldat a fost abandonat de camarazii de lupta alaturi de care a fost in teatrele de operatiuni si asa ceva nu se face.Cu sau fara o lege armata,politia ,jandarmeria ,granicerii, unitati care au in dotare brigazi canine au datoria de a igriji acesti cani aflati la datorie in slujba tarii si tratati cu tot respectul cuvenit si acordarea unei idemnizatii de hrana si tratament pe toata durata vietii-o pensie ca oricarui cadru militar.

Musafir

#1224

2014-12-08 05:51

Din start va spun ca am proprietatea cuvintelor , deci imi asum ceea ce voi afirma in continuare : cati ignoranti si ... impotenti mintal din parlament isi voteaza legi favorabile , sfidandu-ne pe toti cei care mai iubim aceasta tara ;cati din cei ce fac figuratie in parlament (si prin unele ministere)mai fura ce a mai ramas de furat ; cati din cei retinuti de d.n.a. au restituit valoarea pagubelor comise si insusite ? Institutiile pe care le-am pomenit mai sus nu au fost scrise cu majuscule, fiindca pentru mine nu reprezinta mare lucru ; atata timp cat legile se aplica doar pentru unii consider ca nu merita respectul meu !Respect merita MAX , pentru care trebuie sa se gaseasca solutii neconditionat ! Asa cum el -tot neconditionat- si-a pus viata in pericol si ne-a reprezentat cu cinste , acolo unde a fost in misiuni !Observ cu aceasta ocazie ,(a infinita oara), ca animalele au mai mult suflet , sant mai corecte si loiale decat cei care ne reprezinta prin institutiile statului !

Musafir

#1225

2014-12-08 05:56

Avem si noi un caine lup german care a avut si el aceiasi problema si l-am dus la dr. Cucu din Tulcea , un medic veterinar foarte bun si iubitor de animale ,acesta ne-a recomandat un medicament din Italia care a costat pana in 500 de euro si care l-a facut bine si traieste si astazi. Sa vindecat complet iar acei viermi dupa cum a spus medicul, au fost dizolvati de tratament si asa a putut fi salvat. Dansul are cabinet in Tulcea si puteti lua legatura cu d-lui.