Salvati Filarmonica Arad!!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati Filarmonica Arad!!!


Musafir

#1

2014-12-07 12:46

Sper din tot sufletul sa se remedieze situatia.....nu se poat concepe un oras ca si Aradul sa nu aiba o orchestra simfonica.....mult succes de la Cluj!!!!!

Musafir

#2 Inadmisibil!

2014-12-07 13:04

Sper ca situatia sa fie remediata cat mai urgent!Nu se poate ca filarmonica sa dispara cand lumea evolueaza tot mai mult Aradul sa ramana in urma?Dragilor artisti astept sa intru din nou in tempul vostru!


Musafir

#3

2014-12-07 14:10

Nu am stiut ca la Filarmonica sunt asa probleme grave...Am inceput sa urmaresc presa atat on line cat si ziarele...este grav ce se intampla intr-o tara democratica:(Nu se poate sa fie tinut in functie un om care nu are realizari ci din contra reuseste sa dezbine ceea ce altii au cladit inzeci de ani!

Musafir

#4

2014-12-07 14:33

Publicul va sustine!

Musafir

#5

2014-12-07 15:29

E nevoie de artă, e nevoie de voi, e nevoie pentru aceasta de orice demers. Susțin Filarmonica din Arad. Susțin orice demers necesar pentru o activitate normală în orice instituție care are grijă de sufletele noastre, care are grija de creșterea nivelului de civilizație pe care cu toții o invocăm dar foarte puțini o transpunem în realitate. Nu trăim în utopie, trăim în realitate, avem nevoie de civilizație, muzica (arta în general)este factorul de civilizație cel mai concret. Muzica trebuie înfăptuită cât mai pur, altfel, nu-și poate atinge țelul. Așadar, disputele trebuie să înceteze, mediul de înfăptuire a artei trebuie să-și reia puritatea.

Musafir

#6

2014-12-07 16:05

Succes artistilor!!!Va sustinem idealurile!
mi-s aradean

#7

2014-12-07 16:06

ma gandesc ca aradul concureaza cu timisoara pentru titlul de capitala culturala europeana!!! am avea mai multe sanse daca ne-ar sustine guta si salam decat falca si vacean!  ia, ca are si rima :)))


Musafir

#8

2014-12-07 16:12

Filarmonica Arad care are o vechime respectabilă, trebuie să funcționeze în cele mai bune condiții spre mulțumirea melomanilor arădeni.Susțin din toată inima redresarea ei și înlocuirea de îndată a managerului dacă se constată că este incompetent în relația cu colectivul filarmonicii.
Situația actuală de la Filarmonica de Stat nu mai poate continua în acest mod.

Musafir

#9

2014-12-07 16:13

Domnule Falca nu se poate sa fiti atat de pasiv la o asemenea problema grava!Va rugam din suflet macar pentru noi publicul,cei care v_am ales,tineti cont!Nu degeaba ne-am facut abonamente!Vrem sa mergem din nou la concerte,vrem sa impartasim trairile alaturi de artistii nostri care in fiecare joi creeaza actul artistic pt noi!Va rog sa luati atiudine!

Musafir

#10

2014-12-07 16:33

Managementul defectuos trebuie înlăturat din orice organizație, cu atât mai mult când vorbim de ARTA, unde dezvoltarea este din interior. Aceste lucruri se pot face doar în echipa. Echipa este frumoasa, puternica și nu lasă garda jos ce îți poți dori mai mult ca manager! Cu aceste resurse ai toate șansele sa reușești în Orice proiect elaborat. "Nobody is perfect but a team can be".Marius Simion 


Musafir

#11

2014-12-07 17:00

Artistii aradeni merita respectul si aplauzele noastre. Doar ca trebuie sa aiba linistea necesara pentru a crea, a bucura si a vibra in sonoritatile muzicii pe care o interpreteaza dar care ii si reprezinta ca fiinte speciale.

Musafir

#12

2014-12-07 17:04

Sunt alaturi de sindicatul Fliarmonicii Arad !!!

Musafir

#13

2014-12-07 17:33

Traiasca arta!Nu renuntati la lupta,meritati un director care sa va sustina!Aradenii sunt cu voi!

Musafir

#14 bau

2014-12-07 17:50

Fura becuri si oglinzi,si ai grija cat te intinzi. Singura tangenta a managerului gainar cu cultura este cea a cerealelor.


Musafir

#15

2014-12-07 18:06

ne pare rau de situatia in care s-a ajuns

Musafir

#16

2014-12-07 18:10

Sunt convins ca situatia se poate rezolva.Intr-un oras ca Aradul nu se poate sa ne lipseasca o asemenea institutie care este de fapt o mandrie si un privilegiu.Sustin Filarmonica!


Musafir

#17

2014-12-07 18:12

Este foarte trist ceea ce se intampla la filarmonica din Arad. Aradul vrea sa fie capitala europeana? Cu doctorul Vaccin, aplaudacii, ziaristii vanduti si trambitele de la primarie? Rusine!

Musafir

#18 SorinMan

2014-12-07 18:15

Indiferent de oars Romania are nevoie de cultura,de muzica si de teatru care sunt indispensabile!Nu putem avea tara muta,arta ne dezvolta ca indivizi!


Musafir

#19

2014-12-07 18:17

E cazul sa vina o persoana capabila si cu dragoste pentru Arad.

Musafir

#20

2014-12-07 18:24

Cum e posibil ca in orase mai slab dezvoltate economic decat Aradul sa functioneze fara probleme institutile de cultura iar intr-un oras cu un asemenea potential sa nu fim in stare sa mentinem o filarmonica???Rusine pentru cei care nu inteleg rolul muzicii in vietile fiecaruia dintre noi!

 

 

 


Musafir

#21

2014-12-07 18:46

sunt un simplu spectator si va spun sincer ca discursurile acestui directoras m-au degustat de fiecare data cand a luat cuvantul.pe langa nenumaratele greseli gramaticale adresarea lui lasa de dorit...un director trebuie sa aiba stofa...sicu atat mai mult cand vine vorba de un director care reprezinta o institutie de cultura.


Musafir

#22

2014-12-07 19:19

Ceea ce se întâmplă acum cu Filarmonica din Arad e o ruşine!

Musafir

#23

2014-12-07 19:23

Sper sa ajute !!!

Musafir

#24

2014-12-07 19:25

jos cu mafia !
Ramona
Musafir

#25

2014-12-07 19:49

Filarmonica din Arad a fost institutia unde am lucrat câțiva ani și îmi aduc aminte cu bucurie de acele vremuri. Susțin petiția si am speranța că situația se va schimba în bine.