Referendum limitare privilegii parlamentari

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Referendum limitare privilegii parlamentari


Musafir

#726

2015-10-27 05:47

As mai adauga o schhimbare la plecarile in teritoriu - sa fie facute o data pe luna in prima sau ultima saptamina a lunii.
Daca au fost dotati cu laptopuri - nu ar mai fi necesar sa fie facute copii dupa acte.
Masina de serviciu sa fie utilizata in cazul tuturor demnitarilor, doar pentru probleme strict de serviciu, si mai multi demnitari sa beneficieze de o singura masina.

Musafir

#727

2015-10-27 18:38

Pentru ca parlamentarii sunt oameni simpli, ca noi. Nu au niciun privilegiu suplimentar, in niciun fel. Pana la urma, fiecare dintre noi poate fi parlamentar. Si sigur cu mai mare succes. Asta nu e o meserie, a fost un privilegiu de care au profitat multi, fara sa faca ceva pentru tara.

Musafir

#728

2015-10-30 09:35

Macar asa daca nu stim sa protestam in strada.

Musafir

#729 Minciuna ne va duce la dezastru...

2015-10-31 18:18

Singuru lucru pe care il putem face noi cetatenii este sa le reamintim parlamentarilor ca sunt oameni ca si noi pe care noi i-am pus sa ne conduca destinul nostru si al tari noastre. Pentru motivul ca noi i-am ales sa fie in fruntea noastra ei ne sunt datori, sunt datori sa nu ne minta, sunt datori sa nu ne fure, sunt datori ca mai intai sa ne mareasca salarile noastre si mai apoi salarile lor. Am ramas tablou azi cand la stiri au anuntat ca s-au marit salarile celor de la finante pe sustache si inca cu 60%, oare ce sa gandeasca romanii care muncesc pentru salariul minim pe economie tinand cont ca sunt foarte multi. Un sondaj facut de europeni la nivelul de trai noi Romania suntem pe ultimul loc la nivel de trai, ultimul loc la salarii si pensii, am ajuns ultimii oameni in europa iar guvernantii nostri ne mint ca tara are bani destui, destui dar pentru cine ?


Musafir

#730

2015-11-01 02:14

Pentru ca vreau sa dispară coruptia pt ca vreau ca România sa fie o tara libera și condusă de oameni capabili și nu de corupți, plagiatori,pușcăriași, UNGURI etc. Pentru ca vreau ca noi cei plecați în tari străine sa ne putem întoarce ACASĂ alături de copiii noștri.

Musafir

#731

2015-11-01 13:17

in speranta ca putem face ceva

Musafir

#732

2015-11-01 15:20

M-am saturat de atata PROSTIE,HOTIE SI NEDREPTATE

Musafir

#733

2015-11-02 07:37

Odata tot trebuie sa asanam clasa asta de puscariabili.

Musafir

#734 Schimbari urgente

2015-11-02 07:43

Schimbari esentiale sunt necesare:redimensionarea nr de angajati in institutiile publice deoarece platim incompetenti si corupti.Salarizarea sa se faca in functie de performante. Toate prejudiciile sa fie suportate de cei care le au creat, nu de catre institutii, adica tot din buzunarul contribuabilului!


Musafir

#735

2015-11-02 09:50

E tara noastra! Meritam mai mult respect! Ei,parlamentarii si deputatii se afla acolo pentru a ne face viata mai buna ,nu mai rea! Se pare ca au uitat care le e menirea!

Musafir

#736

2015-11-02 11:05

pt.condamnarea tradatorilor si starpirea coruptiei

Musafir

#737

2015-11-02 20:06

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt indignata de cate privilegii beneficiaza niste nenorociti corupti care dorm in scaune.

Musafir

#738

2015-11-02 20:19

Sunt foarte revoltat de clasa politica actuala! Mineriadele din '90-'91 au ucis speranta de a scapa de criminalii democratiei. Mai rau decat in Caracatita (serialul italian cu Corrado Cattani), tara e impanzita, parazitata si paralizata de hoti si snapani, deghizati in politicieni, structuri piramidale in cadrul partidelor politice, de jefuire a populatiei si a avutiei nationale!

Musafir

#739

2015-11-03 00:14

Pt ca asa este corect.

Musafir

#740

2015-11-03 05:20

de ce? m am saturat de hoti so sarlatani de parlamentari care dorm care lipsesc de la sedinte..de parlamentari incompetenti...de legi date ptr ei....de indolenta...

Musafir

#741

2015-11-03 05:46

Din indignare.

Musafir

#742

2015-11-03 06:49

daca pentru noi, 'DECRETEII", speranta este pierduta, pt copiii nostril, vrem liniste, siguranta si sa spuna , fara rusine, "sunt roman"!

Musafir

#743

2015-11-03 08:43

Sint inpotriba trintorilor parlamentari,cu mina lunga,si care dupa ce o bag in sac,pina la umar,o mai tin si intinsa,cersind salarii enorm de mari,,de la un popor atit de sarac,saracit tot de ei isesi!

Musafir

#744

2015-11-03 08:58

... este foarte mare si nr de parlamentari propus in petitie, cel actual este colosal!!! O gramada inutile de Gunoaie care traiesc in Lux pe spatele nostru si in loc sa ne aratae grija si recunostinta...NE DISPRETUIESC!

Musafir

#745

2015-11-03 10:40

As avea multe de comentat.
Din pacate exista un mare scepticism in rezolvarea acestor probleme prin petitii online.
Cum alta forma de protest nu stiu, ader si la aceasta forma.
Dar sa se termine odata cu abuzurile.
Toti sunt pusi acolo sa ne serveasca pe noi, nu noi suntem sclavii nostri ci ar trebui ca ei sa fie sclavii romanilor care i-au ales.

Musafir

#746

2015-11-03 13:30

De 2000 ani se tot fura aceasta tara si inca se mai sustine. Imi iubesc tara si pe cei ce sunt OAMENI! Aceste perpetue scursuri sa manance din banii de alocatie sau pensie. Noi suntem de vina prin indolenta si circul vesnic acceptat. Rusine lor si intelepciune noua.

Musafir

#747

2015-11-03 15:11

S-a mai facut un referndum si s-a ales praful de el !

Musafir

#748

2015-11-03 18:07

Pentruca parlamentarii sunt pusi in scaun de popor si ar trebui sa fie slujitorii acestuia si nu sa se situieze deasupra intereselor nationale si sa foloseasca pozitia, conferita de noi prin vot ,pentru furt si jaf din avutia nationala,pentruca partidele politice ar trebui sa dispara si interesele tarii sa fie reprezentate de independenti care nu ar mai fi santajati si manipulati de clicile existente la conducerea Bandelor de jefuitori care se numesc partide,pentruca tara asta a fost distrusa in intregime de hoardele de jefuitori (industrie,agricultura,petrol.gaze,aur,banci,tot ) si pentru multe alte alte nenorociri pe care toate partidele le-au adus asupra acestei tari.

Musafir

#749

2015-11-04 02:21

Foarte bine formulata.Daca se vor respecta toate cele de sus sa vedeti ca nu se mai inghesuie nimeni la aceste functii cu expetia celor care vor sa faca o diferenta, adica patriotilor

Musafir

#750

2015-11-04 03:54

Pentru ca NESIMTIREA nu mai are limite la aceste specimene numite politicieni.