Solicităm respectarea Dreptului Președintelui la credința proprie


Musafir

#51

2014-11-19 14:59

DUMNEZEU SA TE BINECUVINTEZE KLAUS WERNER IOHANIS, PRESEDINTELE TARI NOASTRE ROMANIA, CU MULTA INTELEPCIUNE, PUTERE SI CREDINTA IN DUMNEZEU!

Musafir

#52

2014-11-19 15:01

doresc sa aem un presedinte crestin ortodox....nu am votat cu johanis pt ca nu e crestin ortodox.suntem tara cu majoritate crestini ortodox........johanis are fata de calau, imi e frica de el, dovada ca nici nu e presedinte cu acte in regula si ameninta da ordine. cum va fi Craciunul si SF PASTE CU UN KLAUS PROTESTANT ? nu are mila crestineasca, a vandut copii, vorbeste ca un robort, parca e un om de grota................NU KLAUS PRESEDINTE

Musafir

#53

2014-11-19 15:17

Foarte buna initiativa, felicitari !!!!!!!

Musafir

#54

2014-11-19 16:04

Fiecare persoana e Libera sa isi aleaga religia.

Musafir

#55

2014-11-19 16:11

sunt ortodox, nu cred ca este corect sa ceri cuiva sa si schimbe confesiunea(in secolul 21) pt ca re meritul de a fi ales de ctre un popor de alta confesiune. consider petitia a fi BOR o "balarie din evul mediu" care nu are nici o legatura cu o Romanie democratica si libera. sa nu mai vorbim de mizeriile facute de BOR impotriva lui Iohannis. BOR are un TUPEU NESIMTIT, EI NU IL MAI REPREZINTA PE DUMNEZEU ATATA TIMP CAT MINT SI MANIPULEAZA, CONDUCEREA BOR AJUNS MAI JOSNICA DECAT CLASA POLITIC DIN ROMANIA(si mai rau de atat nu poate sa fie!).

Musafir

#56

2014-11-19 16:31

Cred ca nu e vorba numai despre libertatea de constiinta a domnului Johnnis, ci a fiecarui cetatean.
spirit liber

#57

2014-11-19 16:38

important este spiritul liber si responsabil, iertator si drept, tolerant si principial. Dumnezeu este IUBIRE NECONDITIONATA SI IERTARE. Legea Universului este una: ARMONIA!orice perturbatie produce o reactie de raspuns. Fiecare are dreptul la libertatea sa de constiinta atata timp cat nu perturba libertatea de constiinta a celuilalt.Iisus a invatat si a propovaduit legi si principii pe care alti invatati ai lumii le-au rostit cu mii de ani inainte. Nimic nou sub Soare! PACE si ARMONIE! Sa purtam mereu in suflet intiparite aceste cuvinte pline de smerenie: Imi pare rau.Iti cer iertare. Iti multumesc si Te iubesc!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Musafir

#58

2014-11-19 18:05

De ce poate sa deranjeze pe cineva ceea ce crede altcineva? Oare nu am votat toti pentru o democratie si o tara libera? Ce inseamna petitia de convertire la ortodoxie?

Musafir

#59 Re:

2014-11-19 18:07

#52: -  

 Domnule musafir esti total fara cunostinte si fara respect....


Musafir

#60

2014-11-19 18:33

Trăim într-o tara laica unde fiecare are dreptul sa își exercite credință după cum crede.biserica ortodoxa ar trebuii sa își mai vadă,, lungul nasului,,și sa lase lumea în pace.roman nu înseamnă ortodox cum nici ortodox nu înseamnă roman.s își vadă de moaștele și statuile ei...

Musafir

#61

2014-11-19 18:33

s-ar parea ca religia ortodoxa  nu a impiedicat sa se fure in stil mafiot,astfel cum l-ar ajuta aceasta pe JOHANNIS?de 25 de ani orice fel de guvernare a functionat pe baza de interese personale,degeaba umbla unii cu BIBLIA pe la emisiuni tv daca nu ai frica de DUMNEZEU!


Musafir

#62

2014-11-19 18:45

nu este normal ca doar preotii otodoxi sa fie platiti de catre stat si cred ca este normal ca BISERICA indiferent de confesiune sa nu primeasca bani de la stat pentru a nu putea fi astfel influientata!BISERICA trebuie sa fie dependenta doar de DUMNEZEU!

Musafir

#63

2014-11-19 18:47

Fiecare suntem "ortodocsi" in credinta proprie...

Musafir

#64

2014-11-19 18:50

Dumnezeu Suveranul, ne-a daruit liberul arbitru si nimeni nu are dreptul de a ni-l rapi. Multumim Doamne ca Tu ne esti TATA tuturor celor sincer credinciosi Tie si Mantuitorului nostru iubit!

Musafir

#65

2014-11-19 18:55

DOMNULE PRESEDINTE IOHANIS ma rog ca DUMNEZEU sa va dea intelepciune sa rezolvati toate problemele acestei TARI scirbita si imbicsita de atitea preafericiti si ortodoxie de atitea biserici in care sau bagat miliarde si miliarde de euro in loc sa se faca spitale crese gradinite si scoli ptr toti cetateni acestei TARI nui mai sponsorizati sa se autogospodareasca ca biserici si sa nusi mai faca palate ,si inca ceva DOMNULE PRESEDINTE nu va vinedeti sufletul la ortodoxi ca nu aveti DUMNEAVOASTRA nevoie sa va pomeneasca la leturghiile lor lasati in pace ca pe DUMNEAVOASTRA va apara si va sustin ingeri din ceruri ca drept dovada ca va pus presedinte si va foloseste ca pe ESTERA din scriptura  cum ia spus Mardoheu .[ intro vreme ca aceasta sa scape pe evrei } acum TATA din CER va folosit pe DUMNEAVOASTRA sa salveze Romania dar nu numai si ptr sufletele lor daia va rog sa nu faceti ca si popi sa duceti oameni in ratacire ca nici ei nu intra si nici pe cei ce vor sa intre nui lasa .


Musafir

#66

2014-11-19 19:06

DOMNULE PRESEDINTE IOHANIS ma rog ca DUMNEZEU sa va dea intelepciune sa rezolvati toate problemel acestei TARI scirbita si imbicsita de atitea preafericiti si ortodoxie de atitea biserici in care sau bagat miliarde si miliarde de euro in loc sa se faca spitale crese gradinite si scoli ptr toti cetateni acestei TARI nui mai sponsorizati sa se autogospodareasca ca biserici si sa nusi mai faca palate ,si inca ceva DOMNULE PRESEDINTE nu va vinedeti sufletul la ortodoxi ca nu aveti DUMNEAVOASTRA nevoie sa va pomeneasca la leturghiile lor lasati in pace ca pe DUMNEAVOASTRA va apara si va sustin ingeri din ceruri ca drept dovada ca va pus presedinte si va foloseste ca pe ESTERA intro vreme ca aceasta sa scape pe ISRAEL acum TATA din CER va folosit pe DUMNEAVOASTRA sa salveze Romania dar nu numai si ptr sufletele lor daia va rog sa nu faceti ca si popi sa duceti oameni in ratacire cai nici ei nu intra si nici pe cei ce vor sa intre nui LASA

Musafir

#67

2014-11-19 19:09

Solicităm respectarea Dreptului Președintelui la credința proprie
alex

#68

2014-11-19 19:54

Scriptural vorbind, creştinii sunt chemaţi să se roage pentru cei aflaţi "în stăpânire", indiferent de apartenenţa religioasă

Inalt Prea Sfintitul Daniel

#69

2014-11-19 20:17

Nu uitati ca bisericile se intretin cu bani de la enoriasii nostrii si rugaciunile noastre pentru toti Romanii indiferent de neam nu trebuie sa divizeze Romania ! Presedintele Romaniei este pomenit in toate Liturghiile fara a fi nevoie sa se converteasca catre Ortodoxism .

Dumnezeu sa va binecuvanteze Domnule Presedinte si iubit popor roman , Biserica se roaga pentru voi , asa a fost voia Mantuitorului nostru .

Doamne ajuta !


Musafir

#70

2014-11-19 20:53

Nu mai stiu cine a spus-o dar mi se pare o adevarata vorba de duh: " “Daca Dumnezeu ar fi dorit religie pe acest Pamant, ar fi existat una singura”. Nu religia omului e relevanta, ci faptele sale. Eu unul sunt satul de cei care-si fac cruci peste cruci ca odata iesiti din biserica sa o ia de la capat cu greselile, ca sa nu mai vorbesc de toate crimele umanitatii facute (cica) in numele lui Dumnezeu. Asa ca domnul Iohannis poate fi de orice religie sau ateu atat timp cat este OM si isi face bine treaba de presedinte. Aia e o provocare care nu are nici o legatura cu realitatea. Mitica Nicora

Musafir

#71

2014-11-19 20:59

Sa fie lasat in pace ca sa poata sa se inchine asa cum doreste.

Musafir

#72

2014-11-19 21:22

Fiecare dintre noi are libertatea sa isi aleaga apartenenta religioasa.

Si pana la urma nu religia conteaza, ci credinta fata de Dumnezeu!

WebRep
Rată totală
 
 
 

Musafir

#73

2014-11-19 21:45

si eu sunt de confesiune evanghelica ca si dl.johannis adica luterana si rog a fi respectata,consider ca nu trebuie nimeni dar absolut nimeni constrans sa-si schimbe religia data din nastere nici chiar daca este presedinte,respectam religia fiecarui cetatean aceasta e adevarata democratie.
christine

#74

2014-11-19 21:46

si noi luteranii suntem tot buni crestini

 

Gabriela Banici
Musafir

#75

2014-11-19 21:57

" Nevoia cea mai mare pe care o are lumea este aceea de bărbaţi – bărbaţi care să nu se lase cumpăraţi sau vânduţi, bărbaţi care să fie cinstiţi şi credincioşi în adâncul sufletului lor, bărbaţi care să nu se teamă să spună păcatului pe nume, bărbaţi a căror conştiinţă este la fel de bine orientată către datorie, precum este acul busolei către pol, bărbaţi care vor lua poziţie neclintită pentru adevăr, chiar dacă s-ar prăbuşi cerurile"