Sustine imbunatatirea cadrului legislativ pentru pacientii cu TB


Musafir

#26

2014-12-23 17:31

Prin lege să se dispună înfiinţarea unui colectiv de cercetători în domeniul medicinei, pentru descoperirea medicamentelor impotriva tuberculozei a cancerului şi sida. În acest sens să se aloce fonduri nerambursabile de către Comunitatea Europeană .

Musafir

#27

2015-02-24 13:36

Ar fi bine ca Legile pentru stoparea tuberculozei să fie similare pentru toate ţările, şi bogate şi sărace, şi cu cultură înaltă şi joasă, deoarece nimeni nu este protejat de a face tuberculoză. Iar bolnavii să-şi cunoască nu numai drepturile, dar şi obligaţiunile şi să le respecte. Maria Cetulean, medic. Chişinău, Republica Moldova

Musafir

#28

2015-04-30 06:32

ce ar fi de comentat?Tocmai in acest moment am aflat ca bietul baiat a murit .Dumnezeu sa te ierte Ionut,dar si pe noi pentru nepasarea noastra!

Musafir

#29

2015-05-11 02:03

pentru sanatatea omeniri

Musafir

#30

2015-07-03 11:28

pentru ca toata lumea merita o sansa la viata . exceptand violatorii , pedofilii, criminalii inclusiv cei care omoara animalele.

Musafir

#31

2015-07-05 15:18

deoarece sint foarte multi oameni suferinzi de aceasta boala iar conditiile din spitalul din pitesti sint mizerabile iar medicatia a ramas in urma fata de celelalte tari din u.e.

Musafir

#32

2015-07-20 13:05

In acest caz, exista mai multi vinovati , principalii fiind faptasii insisi desigur ,mai ales ca toti 7 sunt majori !!!Cel care , in fata Tribunalului , declara ca se lauda cu '''fapta'''( cred ca el a fost initiatorul !!!) este cel mai nemernic !!! In continuare , socot ca o vina imensa au oamenii legii- procurorul , JUDECATORUL( e barbat?e femeie? cu copii acasa??)- care merita chiar pierderea serviciului !!!Eu i-as condamna pe cativa ani...Pentru mine( care sunt femeie ) un viol =CRIMA , pentru ca persoana violata ramane traumatizata pe viata !!! Ma doare inima pentru aceasta fata ( eu fiind mama de fata) si pentru parintii ei... Ma gandesc ca ar fi trebuit sa fie consultata + tratata de un medic cu experienta si cu O INIMA MARE. Oare nu e GRAV ca a trecut atata timp ??? Cat despre opinia parintior+ rudelor acelor bestii umane , as vrea ( desi nu stiu ce e fezabil si nici daca mai -marii satului au '''timp ''' pentru a indrepta ceva din aceasta enorma nenorocire) SA FIE OPRITA GURA celor care sunt atat de inconstienti si o denigreaza pe fata ; mamele brutelor sa se puna in locul mamei fetei !!! Sa-si inghita veninul....sa se incuie in casa de rusine si nu sa-si atraga simpatizanti pe Facebook !!! Tare as vrea s-o incurajez pe fata asta ghinionista... in direct dar nu am cum ca sunt batrana si bolnava...Mi-ar placea sa-mi citeasca randurile...M.R.

Musafir

#33

2015-07-21 09:01

De ce credeti ca legea e atit de permisiva cu aceste lichele? Va spun eu, oricind si ratatii de copii ai parlamentarilor pot ajunge sa faca astfel de fapte. Deci la ce sa ne asteptam? Daca si judecatorii ar raspunde pt. deciziile incorecte pe care le iau atunci am putea spera la solutii corecte . La mina de uraniu cu ei pe 20 de ani .nu sa stea pe banii nostri sa huzureasca in puscarii cu televizor si mincare gratis

Musafir

#34

2015-07-21 10:17

Asteptam din partea parlamentarilor mai multa compatibilitate cu cei care i-au votat. 10 ani de puscarie ptr. aceste fapte si castrarea chimica.

Musafir

#35

2015-07-21 12:34

am semnat aceasta petitie pentru ca nimeni pe lumea asta nu are dreptul sa-si bata joc de copilul nimanui .Am si eu nepotele pentru care ma ingrilorez si pentru care mi-as face ddreptate singura pentru ca vad ca cei in drept sa faca imposibilul ca sa nu se mai intimple astfel de nenorociri iau aceasta ca pe orice caz neinsemnat .asta inseamna sfidare fata de acet popor . RUSINE D-LOR MAGISTRATI.................

Musafir

#36

2015-07-22 08:48

Imi doresc ca cei 7 nemernici sa plateasca pentru fapta lor. De aceea semnez aceasta petitie.

Musafir

#37

2015-07-23 11:28

Nu se poate asa ceva traim intr-o tara care nu se face nimic fata nu merita asa ceva cum poate jigodiile astea sa le rada in nas jurnalistilor si sa spuna ca el este mandru de ceea ce a facut astia nu merita libertate merita la fel cum si ei i-a facut acelei fete nevinovate violati in fund dati cu alcool sechestrati apoi omorati asa cum i-a facut lui Ceausescu dimpotriva sa le zboare creierii aia bolnavi plini de fantezii sexuale si dumneavoastra domnule Cazanciuc tie nu iti este locul dati demisia frate ca nu esti bun de nimic Doamne ajuta sa treaca acesta biata fata peste cosmarul prin care a trecut si mamei sale sa-i de putere si sanatate multa doamna si acesti criminali sa nu mai stea in libertate si sa stea toata viata si sa-i violeze si pe ei cum aceasta fata a indurat durerea pe care a marcato psihic si dar si fizic am scris acest comentariul acesta pt acesti cretini si sai aresteze cat mai repede si acesti oameni din politica sa nu mai stea cu mainile in san si sa-si faca treaba asa cum trebiue si cate femei sunt abuzate si ele nu au curajul sa spuna nimic aici in Romania va spun eu ca noua ne lipseste cultura civilizatia si bunul simt pentru tara noastra noi singuri ne facem de cacao noi suntem o tara dezorganizata aici nu e loc de frica in Romania aici trebiue sa spiu lucrurilor pe nume si sa nu ne temem ca romania va ajunge de rapa pt ca noi o putem indrepta in bine nu in rau eu va multumesc ca ati facut acest site-ul si voi fetelor sa nu mai taceti sa nu va mai fie frica sa va invingeti teama asta si Dumnezeu are grija de toata lume multa sanatate va doresc tuturor romanilor si multa putere femeilor Va Multumesc frumos

Musafir

#38

2015-10-16 06:19

Sanatatea si educatia sunt valorile adevarate ale romanilor.

Musafir

#39

2015-10-21 11:23

Pt.drepturile omului la un tratament uman si corect,indiferent de situata financiara,sex si rasa.

Musafir

#40

2016-01-11 23:51

Sanatate tuturor celor in cauza !!! <3

Musafir

#41

2016-01-12 16:40

E REVOLTATOR !!! MARII DEMOCRATI AI EUROPEI SE PRETEAZA LA ADEVARATE CRIME SI EI NE DAU LECTII... SA LE FIE RUSINE!!!! AI NOSTRII NEVERTEBRATI DIN PARLAMENT SI GUVERN STAU, PROBABIL INAINTEA SOMNULUI DE VECI!!! RUSINE, RUSINE, RUSINE...

Musafir

#42

2016-01-13 10:53

Sunt tata de fetita de 10 ani. Daca mi-ar lua cineva fata cu asemenea motivatie cred ca as innebunii de durere !

Musafir

#43

2016-01-13 14:08

Nu este normal ca un copil sa fie luat de lângă mama lui.

Musafir

#44

2016-01-13 17:03

Deoarece nu sant de acord sa ia copii de langa parinti lor .Ca nu sant ingrijiti de stat mai bine decat parinti.

Musafir

#45

2016-01-13 17:04

DORESC SA LI-SE INAPOEZE ACESTI PUISORI....INTRUCAT ESTE UN ABUZ FARA MARGINE....
NEDU FLORICA

Musafir

#46

2016-01-13 22:41

Am semnat petitia in semn de solidaritate cu familiile de romani care au probleme cu statul norvegian. Doresc implicarea mai vizibila a statului roman pentru apararea drepturilor si recuperarea copiilor furati, da acesta este cuvantul corect-furati . Meritati felicitari pentru implicare , sa luptam pana la capat ! cristina C.


Musafir

#47

2016-01-14 14:01

COPIII NU TREBUIE SA FIE LUATI CU FORTA DE LA PARINTII NATURALI. EDUCATORII TREBUIE SA FACA CONTROALE PERIODICE LA PSIHOLOG

Musafir

#48 Re:

2016-01-14 14:03

#47: -  

 


Musafir

#49

2016-01-14 15:02

asa am considerat ca trebuie

Musafir

#50

2016-01-14 17:18

Semnez aceasta petitie pentru ca este un abuz facut de statul Norvegian, indiferen de ce nationalitate sunt parintii.