Conversia creditelor la cursul din data semnarii contractului

m_androne

#76 Re: Denominare Franc Elvetian

2015-01-25 10:51


Musafir

#77

2015-01-26 15:27

Multumesc pt. initiativa.Sa de-a domnul sa avem si succes.

Musafir

#78

2015-02-13 09:50

ESTE UN ABUZ CA DOAR NOI SA SUPORTAM ACESASTA DIFERENTA IMENSA DE CURS VALUTAR 2007-2015 IN CONDITIILE IN CARE BANCILE AU AVUT PLIANTE CU PROMOTII PENTRU CREDITE IN FRANCI SI AM FOST SFATUITI DE CONSILIERII DE LA BANCI SA FACEM CREDITE IN FRANCI.PE LANGA ACEASTA NU CRED CA BANCILE AR AVEA DE PIERDUT. NU CRED CA ELE SUNT DATOARE PENTRU FRANCII PE CARE NI I-AU ACORDAT NOUA IN ANII TRECUTI ,TOATE AU RAPORTAT PROFITURI URIASE LA SFARSITUL ANILOR SI NU AU RAPORTAT DATORII .ACUM PIERD DIN CREION,PENTRU CA SE ASTEPTAU SA CASTIGE MULT MAI MULT DECAT AR CASTIGA DACA AR FACE CONVERSIA.
SOLICIT CONVERSIA CREDITLUI DIN FRANCI IN LEI LA O VALOARE A FRANCULUI BENEFICA PENTRU AMBELE PARTI .
cris

#79 credit in franci

2015-02-13 09:52

ESTE UN ABUZ CA DOAR NOI SA SUPORTAM ACESASTA DIFERENTA IMENSA DE CURS VALUTAR 2007-2015 IN CONDITIILE IN CARE BANCILE AU AVUT PLIANTE CU PROMOTII PENTRU CREDITE IN FRANCI SI AM FOST SFATUITI DE CONSILIERII DE LA BANCI SA FACEM CREDITE IN FRANCI.PE LANGA ACEASTA NU CRED CA BANCILE AR AVEA DE PIERDUT. NU CRED CA ELE SUNT DATOARE PENTRU FRANCII PE CARE NI I-AU ACORDAT NOUA IN ANII TRECUTI ,TOATE AU RAPORTAT PROFITURI URIASE LA SFARSITUL ANILOR SI NU AU RAPORTAT DATORII .ACUM PIERD DIN CREION,PENTRU CA SE ASTEPTAU  SA CASTIGE MULT MAI MULT DECAT AR CASTIGA DACA AR FACE CONVERSIA.

 SOLICIT CONVERSIA CREDITLUI DIN FRANCI IN LEI LA O VALOARE A FRANCULUI BENEFICA PENTRU AMBELE PARTI .


Musafir

#80

2015-07-21 10:25

Buna ziua sunt in aceeiasi situatie cu cei care au luat credite in chf,si vreau sa putem obtine conversia creditelor la cursul din data semnarii contractului!
razvan

#81 Re: Denominare Franc Elvetian

2016-03-03 14:40


Musafir

#82

2016-09-06 06:27

Hai suuuus !

Musafir

#83

2016-09-06 13:54

Trebuie sa se facă odata dreptate pentru toți cei care lupta din greu sa plătească ratele nesimțite ca si cum viata aceasta este doar despre a plăti altora pana la epuizare .....

Musafir

#84

2016-09-06 15:16

Bancile nu ne-au lasat nicio portita, legea permitandu-le sa emita contracte concepute cu clauze exclusiv in favoarea lor si in defavoarea clientilor.

Musafir

#85

2016-09-06 20:26

Pentru faptul ca bancile au facut un abuz cand au vandut credite toxice in CHF romanilor . Valoarea CHF sa ramana la cea existenta la data semnarii contractului de creditare . Pe viitor BNR sa aiba un rol activ si de protectie a romanilor , nu doar a multinationalelor bancare . Legea trebuie adoptata de urgenta !!

Musafir

#86

2016-09-08 15:58

Pentru a evita ca în continuare oamenii să devină sclavii băncilor.

Musafir

#87

2016-09-09 10:11

Nu-nteleg cum a permis BNR-ul bancilor straine sa intre pe piata romaneasca cu aceasta moneda toxica care chf. Cu siguranta BNR-ul avea informatii despre aceasta moneda nenorocita dar n-a informat populatia care nu avea un minim de informatii despre monede si dobanzi in general, dar mai ales despre chf. Eu una nici nu stiam ce-nseamna moneda exotica. Este inacceptabil casa-ti bati joc de conationalii tai la un mod atat de josnic. Au murit oamenii din cauza acestei monede toxice, deoarece n-au mai facut fata cresterii ratelor brusc intr-un mod de nesuportat de noi. Bancile sunt una si aceelas lucru cu camatarii. Noi n-am avut nici un drept de negociere la incheierea contractelor. Ma opresc aici, deoarece m-apuca nervii cand mi-aduc aminte cum s-a derulat contractul. Banca mi-a impus si notarul si evaluatorul. Sa-i aiba pe constiinta Isarescu pe acei oameni care nu mai sunt printre noi, inclusiv acei bancheri ce s-au bucurat de inavutire pe spinarea romanilor. In tarile din vest nu exista comisioane abuzive, dobanzi nesimtite si nu au dat imprumuturi in chf. Si-au gasit prostii in Romania cu ajutorul lui Isarescu.