Conversia creditelor la cursul din data semnarii contractului


Musafir

/ #87

2016-09-09 10:11

Nu-nteleg cum a permis BNR-ul bancilor straine sa intre pe piata romaneasca cu aceasta moneda toxica care chf. Cu siguranta BNR-ul avea informatii despre aceasta moneda nenorocita dar n-a informat populatia care nu avea un minim de informatii despre monede si dobanzi in general, dar mai ales despre chf. Eu una nici nu stiam ce-nseamna moneda exotica. Este inacceptabil casa-ti bati joc de conationalii tai la un mod atat de josnic. Au murit oamenii din cauza acestei monede toxice, deoarece n-au mai facut fata cresterii ratelor brusc intr-un mod de nesuportat de noi. Bancile sunt una si aceelas lucru cu camatarii. Noi n-am avut nici un drept de negociere la incheierea contractelor. Ma opresc aici, deoarece m-apuca nervii cand mi-aduc aminte cum s-a derulat contractul. Banca mi-a impus si notarul si evaluatorul. Sa-i aiba pe constiinta Isarescu pe acei oameni care nu mai sunt printre noi, inclusiv acei bancheri ce s-au bucurat de inavutire pe spinarea romanilor. In tarile din vest nu exista comisioane abuzive, dobanzi nesimtite si nu au dat imprumuturi in chf. Si-au gasit prostii in Romania cu ajutorul lui Isarescu.