Spune NU construirii de biserici in Parcul Natural Bucegi

Nicoleta

#1976

2016-08-02 18:28

Din acest motiv nu semnez petitia. Sa afle si animalele din padure cum e slujba crestina adevarata.


Musafir

#1977

2016-09-15 09:09

Sa se construiască scoli,spitale, case pt nevoiași, nu biserici,Dumnezeu e peste tot nu numai în biserică.

Musafir

#1978

2016-09-16 10:14

Am semnat aceasta petitie fiindca doresc sa fie lasata natura asa cum este , padurea pentru animale iar oamenii sa mearga la ei in orase si comune la Biserica sa se roage nu pe platoul Bucegi . Am impresia ca isi pierd mintile oamenii daca sunt mai aproape de cer au impresia ca rugaciunile sunt ascultate mai repede atunci mai bine ar merge in Univers cu nave spatiale.
just me and only me

#1979 nu bisericii, da hotelului lui udrea

2016-09-16 13:25

vad ca stergeti comentariile care nu va dau dreptate. Cica Biserica sa nu se facă, dar mai la vale ub Hotel pt tanti Udrea a fost ok? sau acolo va cazati voi cand protestati. mai lasati demagogia. sau ciobanii care pasc sute de oi care distrug vegetatia si astia sunt ok, nu? cata falsitate. numai o biserica din piatra, care poate fi folosita si pe post de refugiu, asta e singura problema a tarii asteia. ma bucur ca vi se trezeste constiinta asa dintr-odata! oare e gratis trezirea asta? sau va da careva bani sa latrati?

Nu muncesc pentru popi
Musafir

#1980

2016-09-16 15:25

Sunt azi prea multe Biserici și prea puțină credință. Preoții sunt avizi de putere și bani adeseori violenți în limbaj, suduie si blesteama mai ceva ca păgânii. Si culme pe toti trebuie sa-i platesc eu, cu cât sunt mai multi cu atât se vor imputina banii de pensii pentru batrani, alocatiile pentru copii etc. La munca cu ei .. ca-i omoara lenea.

NU VREAU SA PLATESC POPII

#1981 Re: nu bisericii, da hotelului lui udrea

2016-09-16 15:41

#1979: just me and only me - nu bisericii, da hotelului lui udrea 

Sunt azi prea multe Biserici și prea puțină credință. Preoții sunt avizi de putere și bani adeseori violenți în limbaj, suduie si blesteama mai ceva ca păgânii. Si culmeA pe toti trebuie sa-i platesc eu, cu cât sunt mai multi cu atât se vor imputina banii de pensii pentru batrani, alocatiile pentru copii etc. La munca cu ei .. ca-i omoara lenea.


Musafir

#1982

2016-09-18 07:02

Pentru pastrarea intacta a Platoului Bucegilor. Orice autorizare/autorizație va fi eliberată pe cale de "excepție" va fi urmată de autorizări care vor distruge ecosistemul

Musafir

#1983

2016-10-04 18:22

Pentru ca iubesc muntii, sunt prietena cu pietrele lui, ii iau in brate copacii de cate ori pot, imi scald obraii in apele reci, fac parte din sufletul meu de cand ma stiu, raman tacuta in amurguri peste creste, intineresc in fiecare clipa cand le pasesc potecile ... sunt muntii mei, batranii mei
Bătrânii mei cărunţii
Cu pletele de nea,
Sunt bunii mei, sunt munţii
Copii în ţara mea.
Violeta Stika
Un Roman.

#1984 Hai sa distrugem totul in Romania

2017-07-11 06:01

De ce nu o Biserica in Bucegi? Poate si o moscheie, un centru pentru refugiati, si un Mall, un teren de fotbal, poate un cartier de blocuri?

Deja ne macelarim padurile si exportam bustenii,  distrugem totul. Ne vindem pamanturile. Hai sa distrugem Romania romani.