Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

de ce

#4751 oltchim

2013-07-09 09:24

hai cu somajul tehnic? somajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj De ce daca merge atat de bine si e bancabilllllllll sindicatelor?????????????????????????????????????????????????????????piperea si vosganian care e explicatia??

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-07-09 10:47


CURIOSUL.

#4753 Re: oltchim

2013-07-09 10:52

#4751: de ce - oltchim

A fost doar praf in ochii amaratilor. Care tot mai spera ca piperea si pianistul vor redresa combinatul,

In realitate suntem varza.

ISPULIMENDESCU DIN POLIETERI

#4754 EJECT!!!!!

2013-07-09 11:03

O MARE PARTE DIN LICHIELE AU PLECAT.AU MAI RAMAS CITEVA CARE POSTEAZA PE AICI DAR USOR ,USOR VOR INTELEGE CA STEFAN CEL MARE NU SE MAI INTOARCE SI CA SOARELE LOR A ASFINTIT.
UN FERMIER INTELEGATOR

#4755 PT TINE CURIOASO DE LA 4753

2013-07-09 11:13

AM NEVOIE DE CITEVA PUCARE CA TINE LA STRINS DE FIN. LASA CALCULATORU CA O SA FACI FOAMEA LINGA EL SI HAI LA MUNCA,ITI OFER 80 LEI PE ZI SI 3 MESE.
AM SA FIU FERPLEY CU TINE PINA TE ACOMODEZ CU MUNCA SI TE INTELEG CA NU AI ANTRENAMENT INTRUCIT VI DIN OLTCHIM UNDE ANI DE ZILE NU AI FACUT NIMIC

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-07-09 11:27


fair play

#4757 un fermier intelegator

2013-07-09 13:26

Te rugam..... strange-ti fanul fara ajutoare si lasa scrisul . Se vede ca si-n scoala primara fanul te-a facut sa lipsesti de la orele de gramatica. Ocupate si de-acum incolo de agricultura ca scrisul nu-i de tine.
Nelutu

#4758 #4741: FOSTI TAI COLEGI - PT.TINE 7119 DRAGA GABI MIHAI

2013-07-09 18:50

Voi va ospatati si va serveati cafeaua, ca niste sudori de garduri din combinat - plini de sudoare, si noi colegii vostri va asteptam ca fraierii sa veniti la Oltchim si sa ne spuneti ce-ati facut, ce-ati rezolvat!
Fraieri vom fi daca vom mai ramane in sindicatul vostru victoria!

ANTITEPARI

#4759 SA NE ADUCEM AMINTE SI SA LE REAMINTIM ... PENTRU CA DE SCHIMBAT NU S-A PREA SCHIMBAT NIMIC!

2013-07-09 18:55

In cadrul discutiilor purtate acum o saptamana la combinat fostul lider de sindicat Victoria - domnul Toanta a spus niste adevaruri care i-au suparat pe reprezentantii administratorilor judiciari si pe presedintele SVO - Cernev. Acestia l-au acuzat ca este instigator si l-au amenintat ca va avea de suportat repercusiuni din partea lor.
Cine a tradat? Toanta a tradat Victoria sau Victoria a tradat salariatii de la combinat?

BATRANUL

#4760 #4755 PT TINE CURIOASO DE LA 4753

2013-07-09 19:01

Un fermier intelegator nu inseamna ca este un fermier intelept. Pe langa faptul ca cel care a comentat sub acest nume este un mare agramat se vede clar ca nu este un fermier intelept ci cel mai mare si misogin magar din turma unui oier!
S. MAX

#4761 Grupul PCC - Vuza - Niculae vrea să preia Oltchim. În cursă sunt alte două nume noi

2013-07-09 19:09

Gheorghe Piperea, administratorul judiciar al Olt­chim Râmnicu Vâlcea (OLT), spune că a primit recent o scri­soare de intenţie privind preluarea combinatului chimic din par­tea grupului format din nemţii de la PCC, acţionarul mino­ritar al Oltchim, împreună cu Ştefan Vuza, proprietarul Chim­com­plex Borzeşti, şi Ioan Niculae, proprietarul Inter­agro.

PRELUARE ARTICOL (PARTIAL) SCRIS DE ADRIAN COJOCARUIN ZIARUL FINANCIAR ENERGIE:
http://www.zfcorporate.ro/energie/grupul-pcc-vuza-niculae-vrea-sa-preia-oltchim-in-cursa-sunt-alte-doua-nume-noi-10787329

DOTTORE

#4762 #4745 #4742 si #4743 - Oltchim a obţinut finanţare de la Piraeus şi Banca Transilvania

2013-07-09 19:16

Faptul ca avocatul Gheorghe Piperea declarat: "Piraeus Bank a acceptat să finanţeze Oltchim cu şase milioane de euro, iar Banca Transilvania cu două milioane de euro" si ca "probabil încă şapte milioane de euro vor veni de la CEC Bank" nu inseamna ca aceste finantari sunt certe si ca banii vor intra in conturile OLTCHIM.

Acest gen de declaratii se tot fac de 11 luni si raman numai in faza de declaratii, adica de minciuni de abureli.

Cine poate sa mai "puna botul" si sa mai creada tot ceea ce spun mincinosii care ne conduc!

CURIOSUL.

#4763 Re: Grupul PCC - Vuza - Niculae vrea să preia Oltchim. În cursă sunt alte două nume noi

2013-07-09 19:18

DOTTORE

#4764 #4761 Grupul PCC - Vuza - Niculae vrea să preia Oltchim.

2013-07-09 19:20

Deci, este clar - Piperea si ceilalti indreapta OLTCHIM spre PCC.
Adica ramane cum au stabilit: PCC si de rest - fier vechi pentru ROMINSOLV & BDO + romii de la Strehaia (partenerii de afaceri ai lui Piperea).

OLTCHIM ... TREZESTE-TE!
SLO, SVO, SSO ... TREZITI-VA!

Arhipelagul Gulag

#4765 Cine???

2013-07-09 21:19

4698# nu arunca cu cacat in toti sefi…..Nominalizeaza si da exemple concrete sa stim si noi cine sunt aia care ameninta. Hai sa vedem care sunt aia……….(uite o teme pentru toata lumea)
Arhipelagul Gulag

#4766 Oare?

2013-07-09 21:22

ULKY 4704# bai martalogule cum poti spune ca tu esti bine deocamdata. Ai primit 80% si esti bine? Idotule….nu mai ai nimic de luat? Esti bine? Pentru cat timp? O saptamana?
Daca si-au luat teapa “fraieri de la tesa” pentru ca au primit 50%, iar tu ai primit 80%, cum te vei numii tu taraneeeeee cand tesa v-a lua restul de 50% iar tu diferenta de 20%. Daca stii personal tesa ce nu lasa oamenii sa se exprime, hai sa ii vedem cu totii, da nume….. tot voi ii tineti pe scaune… pe bani multi.
Arhipelagul Gulag

#4767 - Ai un pai in ochi. - Da stiu. - Tu ai o barna. - Unde??? - Tot in ochi

2013-07-09 21:25

Musafir 4710# ai dreptate “nu se poate unul fara altul”….dar parka astia prin sectii s-au tot imputinat, iar in pavilion parka sunt tot asa de multi. “Daca nu am fi noi, astia din pavilion, v-ati prinde urechile, voi, astia din sectii!”? …..Asa greu e cu hartiile?........ cati din pavilion au habar de unde pana unde tine o sectie?(nu detalii tehnice). Banii in Oltchim se fac prin vanzarea produselor noastre. Care produse? Care sectii? Ce urechii?
Este etaj care sa nu aiba cel putin 10 sefi?

Vorba aia: "eu ma pricep mai bine la ce faci tu" asta e probelma noastra

DRACU

#4768 LA GRAMADA

2013-07-10 04:19

CE UNITI SINTETI VOI LICHIELELE CIND CINEVA SE DA LA VOI!!! DACA ERATI ASA DE UNITI SI LA MUNCA CI NU LA FURAT ALTA POATE ERA SANSA OLTCHIM

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-07-10 04:35


oltchim

#4770 de ce

2013-07-10 04:54

iar ne-am transformat in tate si uitam esentialul, salvati oltchim nu e pt razbunari personale si limbaj de maidan, rusine sa va fie
asa-i cinstit

#4771

2013-07-10 05:28

Sa se confiste averile tuturor celor care au capusat Oltchimul, indiferent ce calitate au avut......sa plateasca cei care au condus,ca nu au manageriat afacerea in profit decat daca acesta a fost pentru ei si pentru firmele lor...sa le confiste tot!!!!!
Mai sa fie...

#4772 Re: - Ai un pai in ochi. - Da stiu. - Tu ai o barna. - Unde??? - Tot in ochi

2013-07-10 05:32

#4767: Arhipelagul Gulag - - Ai un pai in ochi. - Da stiu. - Tu ai o barna. - Unde??? - Tot in ochi

 

In concluzie esti prost ori faci pe prostul. Nu stii decat sa iei din context exact ce iti convine tie. Da, sunt sigur ca in pavilion au ramas destul de multi. Ca idee, sa nu mori prost, mai mult de 120 de persoane nu sunt in toata cladirea.

Si da, e cam greu cu hartiile, cu (virgula, sic) calculatoarele, atata timp cat sunteti o gramada pe forumul asta care habar nu aveti sa ve exprimati coerent, ce pretentii sa am in a avea o discutie pertinenta legata de o activitate financiar-contabila.

Ce dracului faceti voi in sectii, atata timp cat nu exista o transpunere a activitatii voastre in financiar? E mult de discutat, dar sunt convins ca va depaseste problema.

Ca am rezolvat (momentan) problema, sa spun si eu cum sta treaba cu liderii de sindicat. Diculoiu e normal sa nu aiba pic de credibilitate, atata timp cat nu isi sterge de pe fata zambetul ala tamp, pe care il poarta cu el in ABSOLUT ORICE situatie! E normal, din punctul lui de vedere sa nu se agite prea mult, atata timp cat se afla la mana Ministerului, in a-i verifica activitatile anterioare pe linie financiara a sindicatului si aici vb de f multi bani alocati pt cupe de fotbal, magazine, baze de agrement samd. Cum devine mai virulent, cum ii dau aia peste cioc. Cernev .. e evident ca omul e ahtiat dupa functii de conducere. A pierdut un tren, asta toamna, acum incearca sa prinda ultimul vagon. De aceea le canta in struna administratorilor, indiferent ce gogomanie spun sau fac aia.

Licuriciul pavilionist

#4773 Re: - Ai un pai in ochi. - Da stiu. - Tu ai o barna. - Unde??? - Tot in ochi

2013-07-10 05:35

#4767: Arhipelagul Gulag - - Ai un pai in ochi. - Da stiu. - Tu ai o barna. - Unde??? - Tot in ochi

Deh ma Gulag, au fost prosti ei, astia din pavilion care v-au facut documentatia pt a primi VOI cei 80% din lichidarea lui mai. Trebuiau sa va saboteze, sa mai luati prin CIOC! Atunci ai fi vazut ce rol important are si personalul TESA!

MIHAITA

#4774 DE LA CERNEV CITIRE ...

2013-07-10 07:17

Iata declaratia nmarelui cernev: http://adevarul.ro/locale/ramnicu-valcea/oltchim-combinat-somaj-somaj-tehnic-valcea-ramnicu-valcea-1_51dce4d8c7b855ff5620ae4e/index.html

Somaj tehnic la Oltchim. O parte din angajatii combinatului din Ramnicu Valcea vor intra in somaj tehnic peste doua saptamani

La Oltchim se fac deja liste cu angajatii care vor fi trimisi in somaj tehnic in perioada 22 iulie-31 august 2013.
Masura a fost dispusa dupa ce, saptamana trecuta, ministrul Varujan Vosganian anunta ca cifra de afaceri a societatii a crescut, in ultimele luni, cu 100 %, la 11 milioane de euro.
Deocamdata nu se cunoaste numarul salariatilor care vor fi trimisi in somaj tehnic, dar in acest moment se fac liste cu cei care vor fi afectati de masura.
"Se fac calcule in acest sens, deocamdata nu se stie cate persoane vor fi trimise in somaj tehnic. Acest lucru se va stabili pana la sfarsitul acestei saptamani. Este afectat personalul din sectiile unde nu exista activitate in acest moment. Perioada de somaj tehnic este 22 iulie-31 august. Dupa aceasta data, oamenii vor reveni la munca mai ales ca se fac demersuri pentru reluarea activitatii la Oltchim. Administratorul judiciar a semnat cu o banca pentru un imprumut in vederea asigurarii capitalului de lucru", precizeaza Corneliu Cernev, lider Sindicatul Victoria Oltchim.
In luna aprilie, administratorul judiciar de la Oltchim aprecia ca 500 de persoane vor fi trimise in somaj tehnic.

De ce nu a facut aceste declaratii vineri cand a discutat cu Vosganian si ministresa Pana?
Cine pleaca in somaj, stie cineva? Cernev si gasca lui de mafioti stiu.

 

 


Rumors

#4775 Second Hand News

2013-07-10 07:49

Vineri NU se stia de somaj tehnic. Nu Cernev a venit cu aceasta idee. Nu s-a semnat nici un document oficial legat de somajul tehnic. De ce nu-l intrebi si pe Diculoiu de acest lucru?