Restrictionarea canalelor de reacții/comentariu si critica în România
Semnați vă rog această petiție și iată de ce. În ultimul timp au apărut o chestie îngrijorătoare pe internet și anume reactionarea/comentarea unui creator de conținut la ceea ce face . Acest lucru neoriginal a fost luat din America și au apărut tot felul de persoane care fac acest conținut . Din păcate acele persoane fac bani de pe spatele creatorilor,îi insultă aiurea și îi defaimează fără limită fără să îi contacteze pe creatori . Acest conținut este neoriginal, defăimător și insultiv. Acest conținut trebuie restrictionat prin lege pentru că nu este ok ce fac acei oameni care reacționează/comentează. La final am să pun poze cu 2 persoane care fac acest lucru și din păcate nu sunt singurii care fac asta sunt multi . Trebuie o masura luata urgent impotriva acestui continut . In ce sens cu restrictionarea : Schimbarea fair use sa nu mai aibe automat acordul ci sa ceara acordul persoanei care o fac,sa se informeze de cine vorbesc,să îi contacteze pe creatorii care vor să facă asta,daca nu vor acei oameni videoclipuri atunci nu au de ales si sa nu faca deloc si sa aibe o autorizatie speciala aproape imposibil de obtinut ca se opereze acest tip de continut .Semnati petitia pentru restrictionarea acestui continut pentru ca este toxic,mai periculoas ca jocurile de noroc si substantele interzise si a distrus modul de gandire a tinerilor din Romania








Contactați autorul