SERVICIILE PSIHOLOGICE RECUNOSCUTE IN LEGEA SANATATII!

Quoted post

Ion Duvac
Musafir

#12 Re: ION DUVAC - CEL MAI MARE PAPAGAL DIN PSIHOLOGIE

2012-11-13 13:51

#11: Mihai - ION DUVAC - CEL MAI MARE PAPAGAL DIN PSIHOLOGIE

Buna ziua Domnule Mihai!

Nu va inteleg atacurile suburbane la adresa mea!

Acest demers vine in sprijinul preocuparilor conducerii Colegiului Psihologilor din Romania. Asa cum au fost ele. Si credeti-ma sunt extrem de dificile negocierile pentru promovarea unei profesii pe care, se pare ca nici macar unii dintre noi nu o intelegem!

Din pacate, ca de fiecare data, ne lovim de opacitatea unor angajati cu putere de decizie de la Ministerul Sanatatii sau din alte institutii.

Poate nu ar fi rau sa va consumati resursele pentru o cauza mai buna decat jignirile si atacurile la persoana sub numele de cod ”Mihai”.

Va rog sa va si semnati si sa va asumati cu responsabilitate tot ceea ce spuneti!

Va stau oricand la dispozitie pentru o dezbatere pe idei despre ce a facut fiecare dintre noi pentru profesie.

Cu siguranta ca s-ar fi putut face mai multe.

Pentru rezovarea unor suparari sau frustrari, va recomand cu caldura sa va adresati unui psiholog pe masura competentelor dumneavoastra pentru a continua/incepe dezvoltarea personala.

NU sunt autorul legii psihologului! Aceasta este rodul cristalizarii eforturilor deosebite ale unor minti luminate din psihologia romaneasca, eforturi incepute in anii 90!!!

Nu cred ca este cazul sa deturnati, cum se intampla de obicei, o idee generoasa prin improscarea cu noroi.

Daca aveti o solutie mai buna, ma alatur oricarui demers menit sa aduca un plus de valoare profesiei noastre.

Va adresez rugamintea de a va alatura cu toate resursele de care dispuneti pentu o cauza mai buna in sprijinul profesiei noastre.

Cu stima,

Ion Duvac

Raspunsuri

psih Gogorita

#34 Re: Re: ION DUVAC - CEL MAI MARE PAPAGAL DIN PSIHOLOGIE

2012-11-16 13:12:09

#12: Ion Duvac - Re: ION DUVAC - CEL MAI MARE PAPAGAL DIN PSIHOLOGIE

Stimate dl.dr Duvac, nu inteleg atacurile adresate de nume de cod Mihai. Nici nu promovez un astfel de limbaj. Interesant ar fi de stiut cine a postat asa ceva si de ce. Vis-a-vis de propuneri eu ma gandeam sa initiem o petitieonline cu bataie asupra CNAS. Ce parere aveti ?