NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!
Quoted post
Musafir |
#688 Re: Re: Re: Re:2012-08-13 15:53#685: un crestin ortodox - Re: Re: Re: Eu ii zic amuzament la adresa prostilor, iar daca vreti sa nu mai radem de credintele voastre, gasiti niste credinte mai putin amuzante si mai argumentate. in plus, pana cum vreo doua, trei sute de ani, biserica a negat total gravitatia, sustinand ca pamantul e plat, si ca e in centrul universului, iar acum o folosesti ca argument intr-o pledoarie pro religie, cat de gaunoasa e religia. Sunteti atat de penibili, intoleranti si inumani, incat va urati si intre voi, sau am uitat razboaiele dintre Roma si Bizant pe tema icoanelor incheiat cu marea schisma, care a fost nimic in comparatie cu cele din vremea reformei si contra reformei, acum ii urati pe "sectanti", care desi cred in acelas zeu ca voi, au reinterpret putin dogma. Nu sunteti cu nimic mai buni decat islamistii si al lor jihad. |
Raspunsuri
Musafir |
#697 Re: Re: Re: Re: Re:2012-08-13 16:40:23Si dumneata esti "urechist"!!! unul mai elevat - stii chestii. Razboaiele intre Roma si Bizant s-au purtat din motive reale politice sub pretext religios (fara legatura cu iconoclasmul). Luptele impotriva icoanelor au fost initiate de imparatul Leon al III-lea Isaurul si fiul sau care l-a urmat la tron si care s-au incheiat in urma mortii celui din urma. Si dumneata extragi din context ce-ti convine. Islamistii nu se mandresc cu sustinatorii jihadului. |
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
32912 Creat: 2025-02-03
Spune NU taxării mamelor aflate în concediu pentru creșterea copilului!
1924 Creat: 2025-07-09
Declarație privind respingerea majorării normei didactice
2215 Creat: 2025-07-09
Salvați cei trei pui de urs rămași orfani pe Transfăgărășan!
2771 Creat: 2025-07-04
„Drepturi reale și nediscriminatorii pentru persoanele oncologice – aplicare imediată a Legii 293/2022”
468 Creat: 2025-07-13
DREPTATE PENTRU ASISTENȚII PERSONALI – SPORUL DE RISC ESTE UN DREPT, NU O FAVOARE!de!
467 Creat: 2025-07-13
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
1216 Creat: 2025-07-11
IUS-Lubrifin - parcul din inima Brașovului. Cerem Consiliului Local demararea unui referendum. Semnează petiția!
6045 Creat: 2024-11-02
DEMISIA Domnule Ministru DANIEL DAVID
100 Creat: 2025-07-08
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
93 Creat: 2025-07-05
Nu penalizați maternitatea: respingeți plata CASS impusă mamelor în CCC
611 Creat: 2025-07-05
Eliminarea reținerii de 10% din indemnizație creștere copil pentru CASS
834 Creat: 2025-07-07
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4343 Creat: 2025-06-14
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
15089 Creat: 2021-04-05
Vocea directorilor de școli: Cerem Schimbare și Respect!
1139 Creat: 2025-07-06
NU BEACH PLEASE, SALVAȚI GENERATIA TÂNĂRĂ
36 Creat: 2025-07-13
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
505 Creat: 2025-07-02
Mamele aflate în concediu de creștere a copilului TREBUIE să rămână asigurate medical!
904 Creat: 2025-07-05
Respectarea programei la definitivat – Educația timpurie nu e caracterizare!
419 Creat: 2025-07-10
Susțineți rectificarea acordului impus cetățenilor cu SETLED STATUS (care au depășit termenul de 5 ani de rezidență) în Marea Britanie la preschimbarea permiselor de conducere din Republica 🇲🇩
95 Creat: 2025-07-01