NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Quoted post


Musafir

#294

2012-08-09 12:53

Ar fi bine să ne păzim copiii de influențele rele. Oricât ar părea de ciudat, chiar cred că trebuie să apărăm creștinismul sub această formă a exprimării punctului nostru de vedere. Nu e normal să fim martorii acestor acte rușinoase și batjocoritoare la adresa Divinității. Sunt convinsă că pentru Lady Gaga nu e decât un spectacol care provoacă șoc și adrenalină și, bineînțeles, bani mulți. Apreciez această decizie de semnare a unei petiții împotriva manifestărilor necuvincioase a lui Lady Gaga. Ar fi bine să ne unim toți creștinii și semnalul nostru să aibe un impact cât mai puternic. nu-i vom putea opi să nu participe la concert, dar să ne rugăm pt ei să îi lumineze Dumnezeu și, de dragul lui Hristos, să ne afirmăm ămpotrivă.

Raspunsuri


Musafir

#297 Re:

2012-08-09 13:03:22

#294: -

Mda si de ce nu le tai net-ul si TV-ul si lectura in afara bibliei bineinteles? E plina media de lucruri mult mai periculoase decat Gaga. Eu asa zic, tineti copii in intuneric si vor avea un viitor maret...sub bocancii copiilor mei liberi sa gandeasca si sa ia hotarari neingraditi de nici un zeu.