NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Quoted post


Musafir

#108 Re: Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus decat in

2012-08-04 21:38

#104: Andrei - Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus decat involu

stai tu linistit ca nu Satana ne conduce, ci tot noi oamenii ne-o facem cu mana noastra

Statana e doar o scuza...

daca eu sunt manipulat voi cum sunteti?

Gaga cum a aparut asa o sa treaca, dar afacerile din bisericile otodoxe tot acolo sunt, iar nesimtirea capetelor bisericesti imi fac greata

 

NU m-am luat de biserica ta Ortodoxa.. despre care am o parere foarte "buna" de altfel.. stai ..ea e condusa de oameni care nu pot fi influentati de Satana

 

Raspunsuri

Andrei

#111 Re: Re: Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus deca

2012-08-05 10:10:16

#108: - Re: Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus decat in

Hai nu mă înebuni! Şi mai zici că nu eşti manipulat?? Bă băiatule, nu ai cum să conştientizezi că eşti manipulat. Media te "atacă", cu mesaje subliminale la nivelul subconştientului. Dar nu ai cum tu să înţelegi aşa ceva. E prea mult pt tine. Albert Enstein, ăsta în care crezi tu, îl consideri Dumnezeu, a zis aşa: "Cea mai mare viclenie reuşită de diavol a fost aceea că a reusit să îi facă pe oameni să creadă că el nu există."  Şi nu mai zi tu de capetele bisericeşti, nu mai căuta nod în papură, pentru că nu există pădure fără uscăciuni plus că preoţia este o muncă depusă, îţi trebuie o şcoală şi orice muncă trebuie plătită. Întotdeauna voi ateii căutaţi aspecte negative şi niciodată nu le vedeţi pe cele pozitive astfel încât să ne destabilizaţi în credinţă până şi pe noi. Nu văd de ce eşti atât de înverşunat împotriva religiei creştin-ortodoxe. Probabil nu eşti botezat! Eşti evreu, nu? Îţi trebuie Gaga bă?! Du-te-n America şi te rog să numai vii de acolo în România, că noi suntem "înapoiaţi" nu suntem "cool", hai pa!