Solicitare RCS-RDS de deblocare a site-ului VPLAY

Quoted post

Anonim

#1

2012-07-10 12:23

Indiferent de continutul unui site, nu sunt de acord cu cenzurarea lui din partea unui operator de internet. Internetul este si trebuie sa fie liber!

Raspunsuri

Marius

#33 Re:

2012-07-10 23:15:51

#1: Anonim -

Eu zic sa facem cateva plangeri la OPC


Musafir

#94

2012-07-11 20:33:36

Am facut sesizare la cei de la RDS RCS ,iar raspunsul lor telefonic a fost ca RCS RDS nu limiteaza accesul la nici un site dar in momentul in care le-am solicitat sa imi trimita raspunsul la sesizare in acelasi fel cum am facut eu sesizarea adica pe email atunci lucrurile au luat o intorsura mai mult decat ridicola si anume mi-au cerut sa merg intr-o casierie si sa fac aceasta cerere in scris pentru a putea fi informat cu privire la sesizarea de mai sus, iar discutia s-a transformat de la o comunicare cu privire la lipsa de restrictii la o negare fara orice explicatie plauzibila pentru situatia semnalata. Mai mult au cerut sa cer adminilor acestui site sa faca verificari de ce nu functioneaza bine ca nu este vina lor.
Prin acest mesaj cer adminilor sa posteze o copie dupa emailul oficial de la RDS - RCS cu privire la inchiderea conexiunilor catre acest site deoarece cei de la RCS RDS infirma ca ar fi trimis asemenea mesaj.


Musafir

#97 Re:

2012-07-11 20:56:44

#1: Anonim -

ce face rds este o incalcare a contractului si a unor drepturi fundamentale. daca aveam bani ii dadeam in judecata ptr despagubiri majore cu sanse de 100% de castig


Musafir

#263 Re:

2012-07-19 19:09:05

#1: Anonim -

Departamentul de Relatii cu Clientii al RCS-RDS sustine ca problema nu este de la ISP si ca sub nicio forma ei nu restrictioneaza accesul la niciun fel de site, indiferent de natura acestuia...


Musafir

#289 Re:

2012-07-25 13:23:29

#1: Anonim -

ba da ce prost ejti...da u nu vezi ca vplay-ul deja are o gramada de useri si banda lor o ramas la fel normal ca nu mai face fata ...vina nu-i de la RDS...nu mai mancati cacat ii imposibil ca restu site-urilor sa mearga si doar 1 singur sa fie cu "bube"...si in ultima vreme se vedea clar cum buffering-ul se incarca exagerat de greu pe vplay.ro....


Musafir

#331 Re: Da' tribunal nu exista? Sau alt operator. Prea le-a crescut astora coarne. Sa i le taiem.

2012-11-26 12:07:56