Petitie impotriva petitiei de modificare barem EN 2012 rom.

Quoted post


Musafir

#500 GATA CU PETITIILE,NU SUNTETI MAI DESTEPTI CA ACADEMIA ;)

2012-06-28 23:27

#6642 POZITIA OFICIALA A ACADEMIEI ROMANE
2012-06-28 22:22

Cele mai importante declaratii ale lui Stelian Fedorca, secretar de stat pentru preuniversitar:

"Am primit in scris raspunsul oficial al Academiei Romane care ne confirma ca raspunsul la subiectul al doilea din examenul de Limba romana poate fi acceptat atat ca subiectiva, cat si ca predicativa."
- Stelian Fedorca,secretar de stat
SURSA: HOTNEWS
LINK: http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12644761-stelian-fedorca-secretar-stat-ministerul-educatiei-calendarul-privind-evaluarea-nationala-isi-urma-cursul-maine-vor-afisa-rezultatele-inainte-contestatii.htm

Raspunsuri


Musafir

#502 Re: GATA CU PETITIILE,NU SUNTETI MAI DESTEPTI CA ACADEMIA ;)

2012-06-28 23:31:58

#500: - GATA CU PETITIILE,NU SUNTETI MAI DESTEPTI CA ACADEMIA ;) 

 cu alte cuvinte, nimic nu e batut in cuie, decat atunci cand imi convine mie. Ai vrea sa facem temenele acum, ca s-a "hotarat"? Si ieri era hotarat ca nu se modifica baremul. Maine, cine stie - daca ne strangem destui si strigam destul de tare, poate chiar da ministrul hotarare sa schimbe teorema lui Pitagora, sau legile fizicii (asta chiar ca a fost cel mai bun comentariu :)))


Musafir

#503 Re: GATA CU PETITIILE,NU SUNTETI MAI DESTEPTI CA ACADEMIA ;)

2012-06-28 23:35:16

#500: - GATA CU PETITIILE,NU SUNTETI MAI DESTEPTI CA ACADEMIA ;)

oricum se cred cei mai destepti din tara ,dar daca se cramponeaza atat de aceste 6 puncte este clar ca nu au facut bine la celelalte sau ca au medii generale mai mici pt ca altfel cu medie mare V-VIII cum se lauda majoritatea cu 10 la romana si 10 la matematica (ca sunt destepti si ei stiu tot ) intra si la Sava .Concluzia : sa scada media celor cu predicativa chiar daca au si ei dreptate ca altfel eu nu mai avem sanse la liceu  . deplorabil

Un parinte

#505 Re: GATA CU PETITIILE,NU SUNTETI MAI DESTEPTI CA ACADEMIA ;)

2012-06-28 23:39:02

#500: - GATA CU PETITIILE,NU SUNTETI MAI DESTEPTI CA ACADEMIA ;)

Nu ati priceput nici acum ca nu asta este problema! Ci faptul ca REGULILE NU SE SCHIMBA IN TIMPUL JOCULUI! De ce ne tot aruncati in ochi astfel de argumente. V-am inteles obiectivul pe care vi l-ati atins cu ajutorul domnilor de la minister.

Iar dnul Fedorca mai bine ar supraveghea mai bine pe cei care realizeaza subiectele si baremurile de corectare si ar consulta Academia Romana INAINTE de publicarea acestora.

Dnul Fedorca mai bine ne-ar anunta ce masuri a luat asupra celor care au creat astfel de subiecte si si-ar cere scuze in numele ministerului sutelor de mii de copii si parinti pe care ii tine in tensiune de o saptamana.