Petitie impotriva petitiei de modificare barem EN 2012 rom.

Quoted post


Musafir

#29 Re:

2012-06-26 14:35

#25: -

Intr-adevar, sunt convinsa ca tu ai scris ca personajele din roman(ciresarii) culeg cirese. Si nu draga, nu suntem din provincie, din intamplare, suntem aia care am mai invatat ceva in 5-8, nu am stat degeaba sa ne gandim cum sa facem petitie pt modifcarea baremului in favoarea celor lenesi si ofticati.

Raspunsuri


Musafir

#38 Re: Re:

2012-06-26 14:43:49

#29: - Re:

Nu, nu chiar, draga, din pacate eu nu am scris nimic de culesul cireselor. Oricat ai fi invatat tu in 5-8 probabil nu te-ai gandit o clipa sa o interpretezi si altfel. Si cum ai citit tu fraza, cu ce intonatie? (da, asta conteaza) Nu are rost sa mai continui, vad ca sunteti cam multi inculti.

P.S. Eu nu stau sa fac nicio petitie in favoarea "celor lenesi si ofticati", pentru ca, presupun, petitia voastra chiar are rost/sens. (petitie impotriva unei petitii ce exprima nemultumirea nivelului greu al subiectelor)


Musafir

#85 Re: Re:

2012-06-26 15:45:53

#29: - Re:

am media peste 9.90 si am pus predicativa asta inseamna ca sunt proasta...ci doar ca am putina logica...o fata care a avut 119 din 120 pct maxim la olimpiada judeteana iasi a pus pr e mai desteapta ca voi sigur plus ca fraza din textul original este inversata si acoo e clar sb deci noi avem dreptate dar din mila acceptam sa primiti si voi punctaj si intr-adevar e interpretabila fraza