Revizuire barem proba romana EN 2012, sesiunea 25 iunie 2012

Quoted post

Edy,Pitesti

#2072

2012-06-26 09:34

Oameni buni , nu stiu de ce tot puneti accent pe topica ... Daca ar fi sa o luam asa , in lb. romana prop.regenta sta de cele mai multe ori in fata subordonatei , dar nimeni nu a gandit-o asa...Voi chiar credeti ca noi , cei care am ales predicativa avem un procent majoritar fara motiv...si pur si simplu am pus raspunsul B sa ne aflam in treaba ? ei bine nu , avem multe argumente sa demonstram ca propozitia este predicativa, dar bineinteles , ca de fiecare data , nu ne baga nimeni pe noi in seama...si doar pe profesorii de top care ajung si ei sa fie criticati de toata lumea.Daca nici profesorii nu ajung sa se puna de acord asupra acestui fapt , de ce veniti voi repede sa spuneti ca propozitia este subiectiva ca asa a spus unul sau altul ?
Mie nu-mi poate demonstra nimeni ca acea propozitie este 100% Subiectiva.
Poate fi considerata subiectiva cu valoare predicativa sau predicativa cu valoare subiectiva.Astea sunt cele 2 situatii .In niciun caz acea propozitie este clar formulata , si nu inteleg de ce trebuie sa suferm noi o scadere de 0,15 pct. la media de admitere din cauza unor subiecte de 2 bani !

si nu a cerut nimeni sa le scada punctajul celor care au pus subiectiva , asa ca cei care sunteti contra acestei petitii va rog sa semnatii o alta , impotriva acesteia sa vedem cam cate voturi strange si vorbim apoi;)

Raspunsuri

Cloe

#2103 Re:

2012-06-26 09:43:02

#2072: Edy,Pitesti -

ai atata dreptate!! O.o