Retragerea dreptului de utilizare a nr. 1229 de catre Total Spin

Quoted post

Bimbus

#25 Frauda prin sms 1229

2012-06-04 14:45

Sunt persoana care a postat la nr.4 si a promis ca va reveni cu noutati.
De fapt nu exista nicio noutate !Deoarece actiunile mele inaintate autoritatilor statului precum ANPC, ANMT si Avocatul Poporului au scos in evidenta nu numai indiferenta acestora fata de cazurile grave de frauda reclamate, dar si complicitatea ANPC la inlelaciunile comise de TotalSpin srl,am inaintat la data de 25.01.2012 o reclamatie la Politie.Am crezut ca in sfarsit,m-am adresat unei autoritati care prinde hotii si-i trimite in justitie pentru a fi judecati si pedepsiti conform legii. M-am inselat amarnic.Au trecut 4 luni si NIMIC ! Concluzie: in Romania nu mai exista nicio autoritate a statului care sa ne apere de ticalosi si sa ne faca dreptate, desi aceste autoritati sunt finantate din bani publici , adica din buzunarele noastre! Este incredibil, adevarat si revoltator !
Ma gandesc sa pregatesc un dosar cu toate documentele relevante si sa-l trimit forurilor de specialitate din UE, dar ma tem sa nu-mi pierd vremea degeaba,avand in vedere ce "papagali" au ajuns si acolo, tot pe banii nostri.

Raspunsuri


Musafir

#27 Re: Frauda prin sms 1229

2012-06-12 17:48:22

#25: Bimbus - Frauda prin sms 1229 

 Acum este limpede ca in Romania fraudele de tipul "SMS 1229 "se pot practica in voie si sunt profitabile, nicio autoritate a statului, dar absolut niciuna, nefiind preocupata de stoparea lor. Nici chiar Politia si Parchetul,carora m-am adresat cu atata incredere si care dupa o cercetare "minutioasa" de aproape 5 luni, au constatat ca fapta(inselaciunea) nu a fost savarsita de S.C.TotalSpin S.R.L. ! Ar rezulta ca fapta a fost savarsita de altcineva, dar de cine oare? S-a dispus un NUP mare pentru SC TotalSpin SRL, cu motivatia ca faptei ii lipseste unul din elementele constitutive ale infractiunii si anume elementul material ! Masinaria fraudei a functionat impecabil,organele de cercetare ale politiei judiciare au constatat chiar -complet eronat -ca eu insu-mi m-as fi abonat la jocurile mizerabile ale SC TotalSpin via internet,atribuindu-mi un IP  pe care-l contest cu vehementa ,deoarece de pe calculatorul meu nu s-a accesat site-ul cu pricina. Concluzia finala:fapta de inselaciune prin SMS1229 de catre SC TotalSpin SRL nu exista ! Poate fi denumita oricum,un amuzament sau chiar si un sport national, dar nu inselaciune. Asa zic autoritatile romanesti si trebuie sa-i credem, nu-i asa? Sa vedem insa ce zic autoritatile UE in aceasta speta.

onlyme

#42 Re: Frauda prin sms 1229

2013-02-26 23:24:52

#25: Bimbus - Frauda prin sms 1229

Hahaha, adevarat ai grait aici :))