Transfer la cerere martie 2012

Quoted post


Musafir

#228

2012-05-09 21:34

Stie cineva concret care este adresa la care i se poate scrie d-lui ministru?.Poate daca-i scriem mai multi v-om fi ascultati. Haideti sa-i scriem sa-L rugam sa reintroduca pretransferul/transferul la cerere

Raspunsuri

Mona

#229 Re:

2012-05-11 21:33:31

#228: -

Le-am scris eu ...acum vreo luna de zile, iar raspunsul a fost ca singura solutie este sa fac schimb intre titulari. Problema este ca eu sunt titulara in Botosani, iar vara trecuta m-am casatorit in Buftea si m-am detasat la cerere aici (pt. ca deja ratasem perioada de transferuri) , pe un post VACANT.  Pe cine, Doamne iarta-ma, sa gasesc eu sa trimit la Botosani, pentru ca eu sa pot ramane aici?? Plus ca le-am explicat clar ca postul pe care sunt detasata este VACANT,  deci cu cine sa fac schimb?!? Culmea ironiei este ca eu sunt titulara si nu m-am putut transfera pe postul asta pe care am fost detasata, iar acum stau si privesc cum altii, suplinitori, dau examen pentru postul care ar fi putut sa fie al meu, daca se pastrau transferurile. E culmea nesimtirii sa aiba prioritate suplinitorii in fata titularilor!