Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!

Quoted post

T

#1614

2012-03-29 10:43

D-le Judex, din partea mea închid convorbirea între noi. D-voastră ori nu vreți să mă înțelegeți, ori eu mă exprim tare rău în limba română. Nu v-am jignit cu nici-un cuvânt... Dumneavoastră puteți spune același lucru? (n-am nevoie de răspuns)

Mult noroc în continuare!

Raspunsuri

Judex

#1627 Re:

2012-03-29 14:46:46

#1614: T -  

 Stimată doamnă T,

Şi eu închid orice discuţie cu dvs. pentru că nu-mi plac oamenii lipsiţi de fair-play.

Să meargă fiecare la #1593, să citească cu atenţie ce v-am răspuns şi să vadă unde este măcar un cuvînt insultător faţă de dvs., sau măcar un reproş. Din contra, mi-am exprimat numai cuvinte de admiraţie şi apreciere faţă de maghiarii cinstiţi din această ţară. Mai mult, am spus că-i înţeleg şi pe cei ce m-au insultat în mod direct şi mîrşav, în sensul că le înţeleg frustrările şi neîmplinirile şi nici chiar pe aceea nu i-am certat în vre-un fel.

V-am citat exact ce aţi spus dvs. şi am comentat ce am înţeles eu din expozeul dvs. fără să vă insult în nici un fel. Poate aţi fivrut să mă comport şi eu aşa cum se comportă unii dintre conaţionalii dvs. care mi-au adresat numai cuvinte abjecte auzite numai la şatrele de ţigani nomazi.

Oricum, vă mulţumesc şi pentru puţina înţelegere de care aţi dat dovadă şi pentru modul civilizat prin care mi-aţi răspuns la unele dintre remarcile mele, dovadă că şi minoritatea maghiară poate să suporte un dialog raţional..