Respectati autonomia universitara la UMF Tg-Mures!

Quoted post


Musafir

#1942 Re: In orice tzara, daca esti doctor, TREBUIE SA VORBESTI LIMBA ACELEI TZARI.

2012-03-16 17:40

#1939: - In orice tzara, daca esti doctor, TREBUIE SA VORBESTI LIMBA ACELEI TZARI.

Si ai invatat pe banii statului roman ca sa te duci in SUA si sa lucrezi acolo? Nu ti e rusine ca ai furat statul roman? Nu ti e rusine ca esti roman si ai plecat? Ar trebui sa-ti platesti studiile! Va doare daca altii vor sa invete in limba maghiara si cu siguranta o sa-si gaseasca un loc de munca. De asta va temeti. Vreti sa scapati de concurenta? Penibili ce sunteti.

Raspunsuri


Musafir

#1963 Re: Re: In orice tzara, daca esti doctor, TREBUIE SA VORBESTI LIMBA ACELEI TZARI.

2012-03-16 18:04:16

#1942: - Re: In orice tzara, daca esti doctor, TREBUIE SA VORBESTI LIMBA ACELEI TZARI.

NU, NU MI-E RUSINE DELOC CA AM PLECAT, BA DIMPOTRIVA, MA FELICIT IN FIECARE ZI.

Voi n-aveti decit sa va promovati toate jegurile in politica, toti borfasii sa va fie vedete, ca de mandri ce sunteti ca va chemati romani, ati ajuns niste vai-de voi. In curand va veti numi Rrromanistan...

Doctorii pe care voi ii batjocoriti, altii ii apreciaza. Daca "onorabilul" Guvern rrroman nu ma vrea, ma desconsidera si ma jecmaneste, imi da un salariu de mizerie - cu care nici carti nu pot sa-mi cumpar, MA OBLIGA sa cer spaga - ca sa pot trai, in loc SA MA PLATEASCA CINSTIT, eu am ales USA. Aici, nu sunt insultat in fiecare zi, ca in troaca aia a voastra de spital, AICI SUNT RESPECTAT SI APRECIAT.

ASA CA "HAI MARSH"!


Musafir

#1998 Re: Re: In orice tzara, daca esti doctor, TREBUIE SA VORBESTI LIMBA ACELEI TZARI.

2012-03-16 18:49:39

#1942: - Re: In orice tzara, daca esti doctor, TREBUIE SA VORBESTI LIMBA ACELEI TZARI.

 

"Va doare daca altii vor sa invete in limba maghiara si cu siguranta o sa-si gaseasca un loc de munca. De asta va temeti. Vreti sa scapati de concurenta?"...    da aici chiar ai dreptate pe toti romanii ne roade invidia ca voi veti studia in maghiara si o sa concurati cu noi peste granite la vre-un post in care cu siguranta vorbind  maghiara, limba de circulatie internationala da ce scriu eu aici de fapt intergalaxica o sa ne suflati posturile ...de aceia nu dorim scindarea facultatii......