Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Quoted post

Psiholog

#10 Duvac...securist cu ganduri mari, care pune la punct tinerele psiholoage pe facebooc

2012-03-15 08:16

Pe facebook, Ion Duvac e mare moderator de opinii, dar uita sa ne aminteasca gafele sale celebre din timpul facultatii... acum da lectii psihologilor. Trebuie sa spunem adevarul despre acest individ foarte alunecos...l-am cunoscut la Conventia nationala, unde tinea lectii pe culoare si spunea numai prostii. In fiecare profesie este in clovn, in papagal celebru, la noi functia ii apartine lui Duvac asta. Nu stiam and mi-au spus colegii CA este unul care vrea sa dea de pamant cu noi, acum stiu despre cine este vorba... Dr. psiholog Ion Duvac

Raspunsuri

un participant la conferinta

#634 Re: Duvac...securist cu ganduri mari, care pune la punct tinerele psiholoage pe facebooc

2013-04-09 18:51:31

#10: Psiholog - Duvac...securist cu ganduri mari, care pune la punct tinerele psiholoage pe facebooc

Buna seara! Dupa un an de la ultimele voastre postari am zis sa cautt si eu un forum cu opinii despre domnul Duvac. ei bine am sa postez, din pacate, un comentariu negativ la adresa dansului caci tare nemultumita am fost astazi in urma unei conferinte pe care a organizat-o pe teme legate de psihologia business-ului. In primul rand am platit suma de 100 euro crezand ca imi voi imbogati cunostintele despre acel subiect insa am asistat aproximativ 6 ore la un discurs de lauda la adresa propriului sau CV precum si la reclama facuta clinicii sale...iar eu nu am aflat nimic nou despre subiectul anuntat!! si ca sa fie treaba treaba la un moment dat un domn din sala a adresat o intrebare care cumva punea la indoiala ce afirmase unul dintre prezentatori. pe langa faptul ca nu l-a lasat sa vorbeasca pe motiv ca nu este suficient timp a facut si o "gluma", spune dl Duvac, foarte nepoliticoasa, ironica si umilitoare la adresa domnului ce pusese intrebarea, toate acestea pe fundalul aplauzelor catorva "fani" ai domunului Duvac, fani care probabil si-au ales ca model acest individ arogant (sau au cazut in capcana idealizarii pe care dl Duvac le-a intins-o.... ).

si ma intreb, oare ce fel de psiholog este dansul daca unui participant- care achita o suma considerabila- ii raspunde in acel mod.... am vazut ca si mai sus a postat un comentariu foarte acid la adresa cuiva care si-a exprimat parerea....

foarte trist, Domnule Psiholog!